Zsákbamacska 75 csillagozás

Bartos Erika: Zsákbamacska

Bartos Erika pontosan tudja, mi érdekli az egészen piciket és az óvodásokat! Most – a sok mesekötet után – versbe foglalta mindazt, ami a számukra lényeges: a kukásautótól a szilvás gombócig, a betegségtől a hisztiig, mindent. A könnyen megjegyezhető és csengő-bongó versek a fantasztikusan kedves rajzok kíséretében azonban nemcsak a gyerekek, de a szülők kedvenceivé is válnak majd.

Eredeti megjelenés éve: 2008

Móra, Budapest, 2018
Alexandra, Pécs, 2016
76 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633706398 · Illusztrálta: Bartos Erika
Alexandra, Pécs, 2013

csakegyluca P>!
Bartos Erika: Zsákbamacska

Bartos Erika a mai napig meg tud lepni. Édes képekkel volt teli. A rímek is rendben voltak. A verseket még akár oviban is el tudtam volna képzelni. Én sok verset tanultam anno, kár hogy nem volt meg akkor is ez a könyv. Akkor biztos hogy ezt választottam volna.

gab001 P>!
Bartos Erika: Zsákbamacska

Az hiszem, ez a cím és borító egész találó, hiszen valóban mindenféléről van szó benne. Szerettem a versek egyszerűségét, ritmusát, mondanivalóját. A rajzok pedig nagyon mutatósak, sokat hozzátesznek az élményhez. Kicsiknek már a lapozgatás is szórakoztató. Igazi, modern gyerekversek.

Alexandra, Pécs, 2008
80 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633706398 · Illusztrálta: Bartos Erika
Baba082>!
Bartos Erika: Zsákbamacska

Imádni való verses kötet mütyüröknek, és kicsit nagyobb gyerkőcöknek.
Én még pityeregtem is néhány versikén, Andris fiam pedig nagyon nagyon belelkesül a kukás vers hallatán, hiszen az ő mániája a „kúkkáááá” .
Szóval 5 csillagos kis kötet, javaslom minden kisgyerekes anyukának-apukának.

dianna76 P>!
Bartos Erika: Zsákbamacska

Valahogy a Zakatoló kötet versei jobban tetszettek. Azért ebben is voltak szerethetőek. Ami tetszett, hogy több vers a gyerekeiről, gyerekeihez szól, legyen szó Gergő betegségéről, Anna alvós rongyáról vagy Peti mackójáról, esetleg a két fiú veszekedéséről egy játékon. A versek rímesek, könnyen érthetőek és megjegyezhetőek egy kicsi gyermek számára. Nagyon tetszett a Forgalom vers, mert rengeteg járművet sorol fel benne, valamint szerettem a sorolós versikét, mert pörgős, ritmusos. Érdekes, hogy utóbbi voltaképpen egy alvós vers. Szívesen olvastam a verebes verset a Kelepelőt és a Sihuhuhu-t. Szívet melengető volt az Anna kilencedig születésnapjára írt vers.
Eddig nem volt bajom az írónő illusztrációival, de most a mosolygós arcok elég groteszkre sikeredtek.

Alexandra, Pécs, 2008
80 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633706398 · Illusztrálta: Bartos Erika
Judit_Megyeri IP>!
Bartos Erika: Zsákbamacska

Ebben a kötetben is vannak aranyos versek, de nem annyira jó, mint a Zakatoló és a Hógolyó. Sok a semmitmondó, snassz vers, ami mintha csak töltelékként került volna bele.

Juca P>!
Bartos Erika: Zsákbamacska

Van néhány vers, amelyek kreatív ötleteket is adnak, hogyan kapcsolódjunk ki a gyerekekkel: papírsárkány készítése, gesztenyefigurák,

A Brekegő című verset egy mondókáskönyvben már olvastam, de ott nem volt feltüntetve, hogy ezt Bartos Erika írta volna (ennek utána kell néznem!).

Nekem továbbra is a Zakatoló a kedvencem, talán azért is, mert azt lassan már kívülről tudom, annyiszor fel kellett olvasnom belőle a verseket. :D

Kedvencek: Sünkarácsony, Kukásautó, Kelepelő, Veréb, Anyák napja.

eeszter>!
Bartos Erika: Zsákbamacska

Kislányomnak olvasgattam belőle a verseket, s mivel sok Bogyó és Babóca történetet nézett és lapozott már, ezért furcsa volt neki, hogy hasonlóak a karakterek, de mégsem az ismerős bogarak a szereplői. Egyébként nagyon tetszettek a versek, be is szereztem a következő részeket.

Anita_Juhász>!
Bartos Erika: Zsákbamacska

Egyben értékelem az öt verseskötetet. (amíg nem lesz kedvenc része)
Lehet szeretni és utálni Bartos Erikát, de egy biztos, valamit nagyon tud. Legalábbis még nem igazán találkoztam olyan kisgyerekkel akit ne bűvölt volna el meséivel.
A versei néhol már hagytak bennem egy kis hiányérzetet, de igazából nem is az én korosztályomnak íródtak. Tetszett, hogy hétköznapi dolgokról szólnak pl. Bárányhimlő, Hógolyó, Eső, stb. Valamelyik egészen szuper ritmusos, néhány kicsit döcögős. Az szuper ötlet volt, hogy a Kiskalász Zenekar megzenésített néhányat, azokat már egész kicsikkel (az én lányom 8 hónapos) is lehet élvezni pl. a Palacsintára hatalmas bulit szoktunk csapni. :)

SzTEtti>!
Bartos Erika: Zsákbamacska

Hát, a kislányom teljesen oda van Bartos Erika verseitől (meg meséitől is, amúgy). Ezt a könyvet is nagyon szerettük, lettek benne kedvencek. A legtöbbet már 3x elolvastuk. Szuper, hogy olyan színes, és sok minden van 1-1 oldalon, de mégsem zsúfolt. És nem is ismétlődik, így nem unalmas. Vannak benne lányos, fiús versek is, meg persze a kimaradhatatlan állatosak. :)

Nem akarok felkelni még,

Téli estén, decemberben
Sírni láttam Anyát.
Megfogtam a két kezét
És simogattam haját.

Mosolygott, és úgy tett mintha
Nem bántaná semmi,
De a könnyet kék szemében
Könnyű észrevenni.

Nem tudtam meg sohasem, hogy
Miért sírt olyan nagyon,
Mi bántotta Anyámat egy
Decemberi napon.

Úgy látszik a felnőtt világ
Mégsem olyan kerek,
Megmaradok kisgyereknek,
Ameddig csak lehet.

Összevesztem kisöcsémmel.
Itt ül velem szemben.
Elvette a mozdonyomat,
nem lesz ez így rendben!

Enyém az a piros mozdony,
add csak vissza szépen!
Mert ha nem, hát másodszorra
dühösebben kérem!

Mozdonyomat mosolyogva
háta mögé dugja,
hová tűnt a piros mozdony?
Ő biz nem is tudja!

Elkapom a nadrágjánál,
Hol a piros mozdony?
Add vissza a játékomat!
Enyém hogyha mondom!

Nem adom én! Nem adom én!
Elszalad a pöttöm!
Nagyobb vagyok, gyorsabb vagyok,
utolérem rögtön!

Sirni kezd, de olyan hangon,
zeng belé a ház is!

Gergőkét kell megszidnotok,
nem is lehet vitás!

Kicsi Gergő, kicsi Gergő,
Petié a mozdony!
Add vissza és keressünk egy
másikat a polcon!

Piros mozdony visszakerül
Petikéhez végül,
Gergő meg egy kék mozdonnyal
lassan meg is békül.

Digi-dagi dongó