Zsákbamacska 86 csillagozás

Bartos Erika: Zsákbamacska

Bartos Erika pontosan tudja, mi érdekli az egészen piciket és az óvodásokat! Most – a sok mesekötet után – versbe foglalta mindazt, ami a számukra lényeges: a kukásautótól a szilvás gombócig, a betegségtől a hisztiig, mindent. A könnyen megjegyezhető és csengő-bongó versek a fantasztikusan kedves rajzok kíséretében azonban nemcsak a gyerekek, de a szülők kedvenceivé is válnak majd.

Eredeti megjelenés éve: 2008

Móra, Budapest, 2018
Alexandra, Pécs, 2016
76 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633706398 · Illusztrálta: Bartos Erika
Alexandra, Pécs, 2013

csakegyluca P>!
Bartos Erika: Zsákbamacska

Bartos Erika a mai napig meg tud lepni. Édes képekkel volt teli. A rímek is rendben voltak. A verseket még akár oviban is el tudtam volna képzelni. Én sok verset tanultam anno, kár hogy nem volt meg akkor is ez a könyv. Akkor biztos hogy ezt választottam volna.

szucsiani P>!
Bartos Erika: Zsákbamacska

Aranyos, ritmusos verseket tartalmaz ez a könyv. Nekem főleg a hosszabb, tartalmasabb versek tetszettek: Sünkarácsony, Veréb, Kelepelő, illetve amik kreaiív ötleteket adnak: Őszi nyuszi, Gesztenyék. Bevallom, az Anna-versen egy kicsit meghatódtam.
Tetszettek a kötet egyszerű illusztrációi is.

gab001 P>!
Bartos Erika: Zsákbamacska

Az hiszem, ez a cím és borító egész találó, hiszen valóban mindenféléről van szó benne. Szerettem a versek egyszerűségét, ritmusát, mondanivalóját. A rajzok pedig nagyon mutatósak, sokat hozzátesznek az élményhez. Kicsiknek már a lapozgatás is szórakoztató. Igazi, modern gyerekversek.

Alexandra, Pécs, 2008
80 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633706398 · Illusztrálta: Bartos Erika
Baba082>!
Bartos Erika: Zsákbamacska

Imádni való verses kötet mütyüröknek, és kicsit nagyobb gyerkőcöknek.
Én még pityeregtem is néhány versikén, Andris fiam pedig nagyon nagyon belelkesül a kukás vers hallatán, hiszen az ő mániája a „kúkkáááá” .
Szóval 5 csillagos kis kötet, javaslom minden kisgyerekes anyukának-apukának.

dianna76 P>!
Bartos Erika: Zsákbamacska

Valahogy a Zakatoló kötet versei jobban tetszettek. Azért ebben is voltak szerethetőek. Ami tetszett, hogy több vers a gyerekeiről, gyerekeihez szól, legyen szó Gergő betegségéről, Anna alvós rongyáról vagy Peti mackójáról, esetleg a két fiú veszekedéséről egy játékon. A versek rímesek, könnyen érthetőek és megjegyezhetőek egy kicsi gyermek számára. Nagyon tetszett a Forgalom vers, mert rengeteg járművet sorol fel benne, valamint szerettem a sorolós versikét, mert pörgős, ritmusos. Érdekes, hogy utóbbi voltaképpen egy alvós vers. Szívesen olvastam a verebes verset a Kelepelőt és a Sihuhuhu-t. Szívet melengető volt az Anna kilencedig születésnapjára írt vers.
Eddig nem volt bajom az írónő illusztrációival, de most a mosolygós arcok elég groteszkre sikeredtek.

Alexandra, Pécs, 2008
80 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633706398 · Illusztrálta: Bartos Erika
Judit_Megyeri IP>!
Bartos Erika: Zsákbamacska

Ebben a kötetben is vannak aranyos versek, de nem annyira jó, mint a Zakatoló és a Hógolyó. Sok a semmitmondó, snassz vers, ami mintha csak töltelékként került volna bele.

Juca P>!
Bartos Erika: Zsákbamacska

Van néhány vers, amelyek kreatív ötleteket is adnak, hogyan kapcsolódjunk ki a gyerekekkel: papírsárkány készítése, gesztenyefigurák,

A Brekegő című verset egy mondókáskönyvben már olvastam, de ott nem volt feltüntetve, hogy ezt Bartos Erika írta volna (ennek utána kell néznem!).

Nekem továbbra is a Zakatoló a kedvencem, talán azért is, mert azt lassan már kívülről tudom, annyiszor fel kellett olvasnom belőle a verseket. :D

Kedvencek: Sünkarácsony, Kukásautó, Kelepelő, Veréb, Anyák napja.

eeszter>!
Bartos Erika: Zsákbamacska

Kislányomnak olvasgattam belőle a verseket, s mivel sok Bogyó és Babóca történetet nézett és lapozott már, ezért furcsa volt neki, hogy hasonlóak a karakterek, de mégsem az ismerős bogarak a szereplői. Egyébként nagyon tetszettek a versek, be is szereztem a következő részeket.

SzTEtti>!
Bartos Erika: Zsákbamacska

Hát, a kislányom teljesen oda van Bartos Erika verseitől (meg meséitől is, amúgy). Ezt a könyvet is nagyon szerettük, lettek benne kedvencek. A legtöbbet már 3x elolvastuk. Szuper, hogy olyan színes, és sok minden van 1-1 oldalon, de mégsem zsúfolt. És nem is ismétlődik, így nem unalmas. Vannak benne lányos, fiús versek is, meg persze a kimaradhatatlan állatosak. :)

Nem akarok felkelni még,
nem akarok semmit!

Összevesztem kisöcsémmel.
Itt ül velem szemben.
Elvette a mozdonyomat,
nem lesz ez így rendben!

Enyém az a piros mozdony,
add csak vissza szépen!
Mert ha nem, hát másodszorra
dühösebben kérem!

Mozdonyomat mosolyogva
háta mögé dugja,
hová tűnt a piros mozdony?
Ő biz nem is tudja!

Elkapom a nadrágjánál,
Hol a piros mozdony?
Add vissza a játékomat!
Enyém hogyha mondom!

Nem adom én! Nem adom én!
Elszalad a pöttöm!
Nagyobb vagyok, gyorsabb vagyok,
utolérem rögtön!

Sirni kezd, de olyan hangon,
zeng belé a ház is!

Gergőkét kell megszidnotok,
nem is lehet vitás!

Kicsi Gergő, kicsi Gergő,
Petié a mozdony!
Add vissza és keressünk egy
másikat a polcon!

Piros mozdony visszakerül
Petikéhez végül,
Gergő meg egy kék mozdonnyal
lassan meg is békül.

Madame_Truska>!

Titok

Téli estén, decemberben
Sírni láttam Anyát.
Megfogtam a két kezét
És simogattam haját.

Mosolygott, és úgy tett mintha
Nem bántaná semmi,
De a könnyet kék szemében
Könnyű észrevenni.

Nem tudtam meg sohasem, hogy
Miért sírt olyan nagyon,
Mi bántotta Anyámat egy
Decemberi napon.

Úgy látszik a felnőtt világ
Mégsem olyan kerek,
Megmaradok kisgyereknek,