Vendel, ​a szarvasbogár 14 csillagozás

Bartos Erika: Vendel, a szarvasbogár

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti megjelenés éve: 2016

Pagony, Budapest, 2016
18 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634101697 · Illusztrálta: Bartos Erika

Hintafa P
Bartos Erika: Vendel, a szarvasbogár

Gondolokodom egy ideje ennek a sorozatnak a létéről, no meg arról, hogy ki lehet itt a célkorosztály. Aztán eszembe jutottak apósom könyvbeszerzései, amivel évekkel ezelőtt megörvendeztetett. Néhány keménylapos 8-10 oldalas könyvecskék voltak, melynek minden oldalán egy darab rajz szerepelt egy tipikus használati tárgyról, vagy játékról. Kicsit értetlenül álltam a dolog előtt, de a fiam (8-9 hónaposan) imádta lapozgatni ezeket. Eleinte ő mutogatott és én mondtam a képekhez tartozó szavakat, aztán hamar cseréltünk. Szerettük mindketten ezt a jópofa játékot.
Tehát azt kell hinnem, hogy a legeslegkisebbek fogják élvezni és értékelni a sorozat könyveit, hiszen a kedvenc szereplőiket mutatja be. Azt, hogy kivel barátkoznak, mikkel játszanak szívesen, milyen a házuk belülről, ilyesmi.
Bár nem vagyok logopédus, de szerintem a beszéd elindításához ezek az apró könyvek jó alapot adhatnak. Ilyen szemmel nézve én kedvelem ezt a sorozatot.

Zsuzsanna_Makai
Bartos Erika: Vendel, a szarvasbogár

Végûl ezt a részt vettem meg, szerintem az összes közûl ez volt a legjobb.

worsi ASP
Bartos Erika: Vendel, a szarvasbogár

Kicsit hülyén érzem magam, hogy az analízis sose ment ennyire (pedig matekszakos voltam), ezek a bogarak meg annyira … (nem találok jó szót rá, a fülbemászó megfelelőjét keresem, de talán jó lesz az ide is, az is bogár :-D), hogy álmomból fölébresztve is tudnám, hogy Vendelnek cikcakkos cuccai vannak.
(Vendel volt az első, amit a fiam megtanult a szereplők közül. Azt mondod neki, hogy Vendel, akkor mondja, hogy „a szaavasbogár”.)

Tíci P
Bartos Erika: Vendel, a szarvasbogár

A gyerkőc egy éves szülinapjára kapta a mamától. Én annyira nem örülök neki, szeretném a B&B világától távoltartani, ameddig lehet. Ennek ellenére megmutattuk neki, mert mindig mesekönyv hiány van, sosem elég bármennyit veszünk is. Szóval annak ellenére, hogy pont ő a célközönség, szinte teljesen hidegen hagyta. Aztán lehet, hogy majd egy idő múlva rá fog kattanni, de jelenleg nem nagyon érdekli.
Szerintem nem olyan szörnyű egyébként, de a századik ilyen megrajzolása biztos nagy fejtörést okozott a B. Erikának. „Jajj, itt a Vendel, ez milyen legyen? Legyen mindene cikkcakkos!”
Nem mellesleg @Gedi rátapintott a lényegre tegnap este, mikor felolvasta:
– Hát, nemtom anya, szerintem ez gáz. Mindegyik ugyanúgy van rajzolva, csak más van a hátán.
Hát igen.

BakosJuci MP
Bartos Erika: Vendel, a szarvasbogár

Unokahugom kedvence Vendel, így muszáj volt vele megismerkedni.
Eddig se voltam annyira oda Bogyó és Babócáért, az újabb mesekönyveket is kicsit kétkedve fogadom, de ez kifejezetten borzalmas. Mert értem, hogy lapozó, de egy fél éves gyerek is intellingesebb ennél a könyvnél. Ez nem jött át.