Te ​is voltál kicsi, dédmama? 22 csillagozás

Bartos Erika: Te is voltál kicsi, dédmama?

Hogyan lesz a kisbabából óvodás, majd iskolás gyerek, kamasz, felnőtt, szülő, nagyszülő és dédszülő? Hogyan követi a gyerekkort a felnőttkor, majd az időskor? Hogyan érlelik lelkünket a jó és rossz emlékek?

Bartos Erika, a Pro Familiis – díjjal kitüntetett meseíró két új könyve az életszakaszok sorrendjébe vezeti be a legkisebbeket, a tőle megszokott egyedi grafikával, a gyereklélekhez szóló végtelen szeretettel.

Eredeti megjelenés éve: 2016

Móra, Budapest, 2018
84 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634159193 · Illusztrálta: Bartos Erika
Magánkiadás, Budapest, 2016
78 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786158056502 · Illusztrálta: Bartos Erika

dianna76 P
Bartos Erika: Te is voltál kicsi, dédmama?

Párhuzamos írás a nagypapás változattal. Természetesen, lévén, hogy itt nagymamáról van szó, vannak különbségek. S persze, ha már nagymama, akkor ki másnak mesélhetne az életéről, mint a lány dédunokájának. Megszületés, gyermekkor, kamaszkor, ifjúság, családalapítás, unokázás, és végül ugye megérkezünk a jelenbe, amikor már ott vannak a dédunokák is. A dédi életével korszakonként pár mondat erejéig ismerkedhetünk meg. Tetszett, hogy végigviszi a szerző a terhességet, baba születést is. Persze csak annyira, amennyire egy kicsi gyereknek erre szüksége van. Ami még nagyon tetszett, az a történetben lévő elfogadás. Az élet rendjének elfogadása, mely szerint megöregszünk. Viszont a nagymamaságnak és a dédiségnek is megvannak az örömei, szépségei. Az emlékeink pedig, míg élünk ott lesznek velünk. A tárgyak régi és mai megjelenítése párhuzamban, érdekes lehet egy kisgyermeknek. Látható, mennyire változik minden. Nem csak mi magunk, hanem a körülöttünk lévő dolgok, sőt a világ is. Míg a könyv elején, dédmama korosztályonkénti ábrázolása, addig a könyv legvégén családfa ábrázolás látható.

Magánkiadás, Budapest, 2016
78 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786158056502 · Illusztrálta: Bartos Erika
Bartos Erika: Te is voltál kicsi, dédmama?

Kedvelem Bartos Erika könyveit. Most is jó témát bontott ki.
Dédmama először nagyon röviden, majd hosszabban is kifejtette a visszaemlékezését, melyből kiderült milyen volt régebben az élet.
Kedves, érzelmes volt, és a megszokott színvonalas illusztrációkat kaptuk.

Könyvmolyocska1
Bartos Erika: Te is voltál kicsi, dédmama?

Ez egészen új könyv Bartos Erikától. Az élet körforgását mutatja be női szereplővel. Az illusztrációk most is szépek voltak.

mézesmogyifelhő
Bartos Erika: Te is voltál kicsi, dédmama?

Ez nagyon cuki volt! Néhol kicsit megkönnyeztem. (De Bartos Erika rajzaival valahogy nem tudok kibékülni.) Nagyon szerencsések azok a gyerekek, akik még ismerhetik valamelyik dédszülőt, főleg manapság! Miközben olvastam nekem is eszembe jutott, hogy szaladtunk be mindig dédnagymama szobájába, tudtuk hogy mindig van egy kis cukorka a fiókjában, és nagyon tetszettek azok a régimódi hajtűi amik úgy néztek ki mint egy kis fésű.

Anita_Juhász
Bartos Erika: Te is voltál kicsi, dédmama?

Tetszett a történet a dédmama életéről.
Sajnos sem nekem sem a kislányomnak nem volt lehetőségünk megismerni dédszüleinket. Ettől függetlenül érdekes volt végighaladni a csecsemőkortól az időskorig az élet útján. A 2,5 évesemet még nem tudta teljesen lekötni, hosszúnak tartotta, majd idősebb korában. Sok saját történet felelevenítésre ad lehetőséget.

Gabriella_Balkó
Bartos Erika: Te is voltál kicsi, dédmama?

Helyes könyv, helyes rajzok, helyes dédmama, de nekem hiányzott, hogy nem falusi volt, ott sokkal jobban megmutatkoztak volna a generációs különbségek is.
Amit furának találtam, hogy aránylag fiatalon házasodtak és lettek szülőkké dédmama unokái, mert manapság elég ritka, hogy valaki 27 évesen már egy 4 éves kislány apja legyen.

Móra, Budapest, 2018
84 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634159193 · Illusztrálta: Bartos Erika
nikolett_z
Bartos Erika: Te is voltál kicsi, dédmama?

Ez is azok közé a Bartos Erika által írt mesekönyvek közé tartozik, amelyeket többször is érdemes leemelni a polcról. Mi nagyon szeretjük a rajzokat és a történetet is.
A könyv segít megérteni a kicsiknek a családi kapcsolatokat, szépen illusztrálva meséli el az életszakaszokat.

Trudiz

– Már nagyon sok karácsonyfát láttam életemben, de sosem tudok betelni vele.

Trudiz

Anyám és apám mindent megadott nekem, ami egy kisbabának fontos: ölelést, nyugalmat, biztonságot.