Születés 24 csillagozás

Bartos Erika: Születés

Megölelni az újszülöttet olyan, mint megérinteni az ártatlanságot. Ha belenézünk az újszülött szemébe, elolvad a világ, előtör egy kristálytiszta forrás, a szeretet végtelen hulláma, amit nem lehet szavakba önteni.
Bartos Erika, a Pro Familiis-díjjal kitüntetett meseíró új könyve a születésről, az első életévről szól.

Eredeti megjelenés éve: 2018

Móra, Budapest, 2018
80 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634159094 · Illusztrálta: Bartos Erika

meseanyu MP
Bartos Erika: Születés

A közepétől (amikor megszületik a baba) sokszor eléggé negédes, és ez kár, mert egyébként meg olyan helyesen, jól összeszedetten írja le a terhességgel, a baba első évével kapcsolatos történéseket, hogy én biztosan szívesen olvastam volna újra és újra a gyereknek, meg szerintem a kisgyerekeket is nagyon érdekli az ilyesmi.

dtk8 P
Bartos Erika: Születés

Hát ez kicsit sziruposabb volt, mint ami nekem bejön, de nem kifejezetten ártalmas.
A gyerekemnek viszont tetszettek a rajzok, nagyon!
A könyvtárban ki fogjuk kerülni a APG-részt, az tuti, mielőtt rákattan.

ziara P
Bartos Erika: Születés

Nekem ez nem jött be, se a szöveg, se a rajzok. Értem én a célokat, de én ennél a hozzáállásnál sokkal földhöz ragadtabb vagyok:)

k_annamaria P
Bartos Erika: Születés

Az elején azt hittem, hogy egy igazi hollywoodi rózsaszín vattacukor felhőbe cseppentem. Tény, nem az én ízlésnek való:) de nem volt rossz. Még mosolyogtam is olvasás közben. Gyerkőc pedig szívesen lapozgatta.
Amivel sajnos továbbra sem tudok megbékélni az illusztráció. spoiler

bagie P
Bartos Erika: Születés

Talán az, hogy túl sok Bartos Erikát még nem kellett olvasnom (vagy legalábbis volt időm kiheverni), talán mert épp tervezem a babavárást, ami egy kicsit „misztikus csodaváró” lelkiállapotba tud olykor taszítani, a könyvesbolti pár perces olvasásban nekem tetszett ez a könyvecske.

Honey_Fly P
Bartos Erika: Születés

Kedves, de több a vattacukor, mint amit én be tudok fogadni.

Szávitrí SP
Bartos Erika: Születés

Sajnos nyálasabb, mint amennyire kedves. Nem is tudom, mikor megszületett a lányom, akkor sem öntött el az a rózsaszín köd, ami a könyv szerint el kellett volna, hogy öntsön. Persze több év távlatából már lehet, ilyennek tűnik az első év, de így a kellős közepén nem éppen. Azért nosztalgiázásnak nem rossz, csak túl sok a cukormáz.

gab001 P
Bartos Erika: Születés

Szépséges könyvecske, igazán igényes kiadás. A mama és a baba életét, érzéseit, fejlődését követhetjük végig a fogantatástól az első szülinapig. Kicsit idealizált módon tehetjük meg mindezt. Nem tudom megítélni, hogy a gyerekeket mennyire tudja lekötni, viszont az anyukáknak nosztalgiázni ideális. Persze már akkor, amikor megszépültek a dolgok. Nekem jól esett.

Móra, Budapest, 2018
80 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634159094 · Illusztrálta: Bartos Erika
Pöfivonat P
Bartos Erika: Születés

A téma fontos és jó hogyha van belőle egy kötete az embernek, de EZ a könyv egyszerűen nem mesekönyv. Néhol számomra a történet nagyon negédes, szirupos, holott ezeket sokkal egyszerűbben, jobban is el lehetett volna mondani. Szeretem Bartos Erika könyveit, de ezt most egyszerűen nem tudtam befogadni.

PTJulia P
Bartos Erika: Születés

Roppant bájos könyvecske a gyermek várásáról és születéséről. Leginkább megilletődött szülők és leendő szülők, esetleg nagyszülők forgatják örömmel. A gyerekek számára is érdekes lehet, bár talán kicsit kevésbé kötheti le őket, mint a hasonló témájú egyéb művek.
Süt a szeretet a könyvből, és ez nagyon szép!