Örök ​ölelés 32 csillagozás

Mesék az örökbefogadásról
Bartos Erika: Örök ölelés

Ez a mesekönyv elsősorban azoknak a kisgyerekeknek (és szüleiknek, rokonaiknak, barátaiknak) szól, akiket örökbe fogadtak. A mese kapaszkodót nyújthat a legkisebbeknek, hogy megértsék, feldolgozzák saját élettörténetüket, választ kapjanak a nyugtalanító kérdésekre. A közös olvasás segíthet, hogy megtalálják helyüket a világban, és erősödjön a biztonságérzetük.

Ezek a mesék nem mutatnak be minden élethelyzetet, nem adnak mindenre magyarázatot, azonban arra alkalmasak, hogy beszélgetésre ösztönözzenek. Minden szülő kiegészítheti és továbbírhatja a történeteket.
Az örökbefogadás folyamatának sok szereplője van, de a főszereplője feltétlenül a gyermek.

Eredeti megjelenés éve: 2020

Tagok ajánlása: 3 éves kortól

Móra, Budapest, 2020
96 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155883484 · Illusztrálta: Bartos Erika

Tarja_Kauppinen IP>!

Bartos Erika: Örök ölelés Mesék az örökbefogadásról

Nagyon jó könyv. Az örökbefogadást magyarázza el négy történeten keresztül, melyek négy különböző élethelyzetet mutatnak be. Van, ahol egy vér szerinti gyermek mellé fogadnak örökbe egy kicsit, de van például olyan is, ahol egy elsős kerül olyan helyzetbe, hogy el kell mondania a barátainak, mit jelent az, hogy őt örökbe fogadták. Mindegyik nagyon jó, a bokros hasonlat különösen spoiler. A segítő könyvek nem egyszerű műfaj, itt azonban tökéletesen sikerült érthetően, gyereknyelven átadni a mondanivalót óvodások, kisiskolások számára. Külön jó, hogy mind a négy mese másként közelít a témához, hiszen ahány család, annyi történet. A legjobb értelemben egyszerű, mégis érzelemgazdag könyv, mely a felnőtt olvasókat is megérintheti.

meseanyu P>!

Bartos Erika: Örök ölelés Mesék az örökbefogadásról

Fontos a téma, és nagyon jó a megvalósítás, sokféle sztori szívvel, lélekkel. Szívesen olvasom mostanában Bartos Erika köteteit, ez most nem tudom, hogy azt jelenti-e, hogy ő változott, vagy hogy én.

Nikolett0907 P>!

Bartos Erika: Örök ölelés Mesék az örökbefogadásról

Én sajnos ezzel a kötettel nem találtam meg a közös nevezőt, bár az is lehet már nagyon fáradt vagyok. Sajnálom, de ez most nem tetszett.

Móra, Budapest, 2020
96 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155883484 · Illusztrálta: Bartos Erika
csgabi P>!

Bartos Erika: Örök ölelés Mesék az örökbefogadásról

Bevallom (úgy látszik, ez a nap a vallomások link napja), meghatódtam ezek a könyvön. Talán azért, mert az én családom minden volt, csak nem család – persze kívülről minden oké, és de jó szülők… És akkor itt van ez a könyv, ahol tényleg a szereteté és a törődésé a főszerep. Nagyon nehéz kérdés az örökbefogadás. Nehéz annak a két embernek, aki szembenéz vele, és nehéz annak a gyereknek, aki szembenéz vele. Ez a könyv pedig megmutatja azokat a különböző élethelyzeteket, ahonnak a két fél jöhet és jön, és bemutatja, hogyan lehet megoldani az esetlegesen felmerülő nehézségeket.

dtk8>!

Bartos Erika: Örök ölelés Mesék az örökbefogadásról

A négy történet eléggé különbözik, más pillanatban látjuk a gyerekeket, ahogy saját családra találnak, és kedvesek a példák, a mesék.
A rajz a szokásos, krumplifejű figurák és szép tárgyak, meg a kupi mindenütt.
Biztos „hormonilag vagyok”, mint Rogyák Mari, de nagyon meghatódtam.

krlany IP>!

Bartos Erika: Örök ölelés Mesék az örökbefogadásról

Hiánypótló kötet. Az örökbefogadásról beszélni kell a gyerekekkel minél hamarabb, nem megvárva a „ha majd felnő”-t. És nemcsak az örökbefogadottakkal, hanem mindenki mással is. Fontos, hogy elfogadott és természetes legyen ez a dolog, pláne egy ilyen széteső világban, ahol a teljes nukleáris családokból van a legkevesebb.
A mesék az óvodás vagy kisiskolás gyerekekről szólnak, de én hiányoltam egy kamaszos mesét is. Mert bár minél előbb beszélni kell az örökbefogadásról a gyerkőccel, azért mind tudjuk, hogy sok szülő nem elég bátor ehhez, és sokan megvárják, míg elég „felnőtt” lesz hozzá a gyerek. Ők választják a nehezebb utat, pedig azt gondolják, hogy így lesz könnyebb és jobb mindenkinek.
Tök jó, hogy a kötet a nevelőszülőségről is mesél, mert bár nagyon nagy a hiány a nevelőszülőkből (csak Hajdú-Biharban kb. 4 ezer gyerek vár nevelőszülőre), azért még így is elég sok gyerek él ilyen körülmények között, és sokan innen kerülnek gyermekotthonba vagy lakásotthonba.
A mesék a kisgyerekek örökbefogadásairól szólnak, ami a valóságban is így van. 10 év fölött már szinte esélyük nincs örökbefogadó szülőt találniuk a gyerkőcöknek (előtte is leginkább, ha kisebb testvérük is van, és együtt fogadják őket örökbe), ami azért elég szomorú.
Én örültem volna egy olyan mesének is, amelyben esélyt adnak egy nagyobb gyerkőcnek is az örökbefogadó szülők, még akkor is, ha nem ez a megszokott ma Magyarországon… Szóval igen, kellenek az ilyen kötetek.

bagie P>!

Bartos Erika: Örök ölelés Mesék az örökbefogadásról

Érzékenyen érint a téma – egyszerűen, gyerekszinten mesék az örökbefogadásról.
Zolika története – akit gyermekotthonból fogadtak örökbe – hatott meg a leginkább.
Lehet, hogy kínos egy B.E könyvön sírni, de nekem kicsordult pár könnycseppem…

konyvolvaso >!

Bartos Erika: Örök ölelés Mesék az örökbefogadásról

Ez egy érdekes téma napjainkban és a gyerekek nyelvén szól a gyerekhez, képes mesekönyv formában. Mindenkinek joga van tudni a saját történetét. A gyerekek még kiskorukban nem annyira fejlettek, hogy átlássák mi is történt velük. Ezeket modellezi a könyv akár a cicák által, akár a fán keresztül vagy csak úgy ahogy érthető. Ezeknek a kicsiknek a szeretetre és odafigyelésre nagy szúkségük van. ahhoz, hogy egészségesen tudjanak fejlődni az őket ért traumák után is.
Kivánom, hogy minden felnőtt és minden fiú vagy lány szerető szülőkre találhasson, mert egészen más felnőni egy szerető családban mint egy nevelőotthonban a sok gyerekkel ahol már nem jut idő, energia az egyenkénti odafigyelésre.
Kicsiknek és felnőtteknek egyaránt javaslom a sok képpel ellátott könyvet.

Ancsúr>!

Bartos Erika: Örök ölelés Mesék az örökbefogadásról

Mit írhat az ember, mikor már elfogytak a szavak, és már csak érez és érez? Bartos Erikának sikerült olyan könyvet írnia, aminek az elolvasása után minden érző szív csordultig telhet szeretettel.
A könyvnek több értéke is van. Az egyik szembeötlő értéke a témaválasztás. Az örökbefogadás témája senkinek sem könnyű. Se a gyereknek, se a szülőknek. Ez a könyvecske azonban segíthet a szülőknek ötletet adni a gyermekükkel való beszélgetéshez, illetve a gyermeknek is segíthet az érzelmi és mentális feldolgozás végett. És itt jön a könyv másik nagy értéke, ami miatt ez a könyv nekem 6 csillagot is megérne. A négy történet négy különböző élethelyzetet teremt az örökbefogadás témakörén belül. Így aztán több oldalról van megközelítve a lényeg.
Bár a történetek nem ugyanazokról a szereplőkről szólnak, de mindegyiknek van egy közös pontja: a szeretet. Vagy ahogy Elsa mondaná a Jégvarázsból: „a szeretet a kulcs". :))
A könyv további erőssége a rajzok. Bartos Erikától nagyon sok gyerek szereti a Bogyó és Babóca című mese(film)sorozatot. Ennek a könyvnek a rajzai hasonló stílusban készültek, mint a Bogyó és Babóca címűé. Persze nem mondom azt, hogy ez merő véletlen, és nem könnyíti meg az eladásokat, de most legyünk jóhiszeműek, és higgyük azt, hogy a rajzok csak azért csinálták hasonlóra, mert ez már bevált a gyerekeknél, és nem akartak más rajzokkal kísérletezni.

rita_kalydine P>!

Bartos Erika: Örök ölelés Mesék az örökbefogadásról

Kedves, aranyos, ahogy Bartos Erikától megszokhattuk. Nem hinném, hogy minden így „pikkpakk” működik…de nyilván ez egy mesekönyv és a gyerekeknek így a legegyszerűbb elmagyarázni, hogy mi is ez az egész :))

Tarja_Kauppinen IP>!

Mielőtt megszülettél, egy nő és egy férfi voltunk. De amikor megérkeztél hozzánk, akkor Anya és Apa lettünk.

Bede_Mariann>!

Apa szerint nem kell mindenre magyarázatot keresni. Nagymama meg úgy gondolja, hogy nekem és a szüleimnek az volt a sorsunk, hogy egymásra találjunk.

Bede_Mariann>!

Csak egy átlagos család szeretnénk lenni. Elvégre nincsen semmi különbség köztetek és köztem. Ha ti az anyukátokra gondoltok, nektek sem a születés jut eszetekbe, hiszen nem is emlékszünk a saját születésünkre. Az anyukánkról az jut eszünkbe, hogy megvigasztal, ha szomorúak vagyunk, hogy palacsintát süt, ha kérjük, hogy mellettünk van, ha betegek vagyunk, hogy elsírja magát anyák napján, hogy segít a leckében, és hogy kitalálja minden gondolatunkat, velünk örül és velünk búsul.