Gömbi, ​a virágbogár 36 csillagozás

Bartos Erika: Gömbi, a virágbogár

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti megjelenés éve: 2016

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Bogyó és Babóca lapozók

ISBN: 9786155883286
Pagony, Budapest, 2016
18 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634101673 · Illusztrálta: Bartos Erika
16 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155883941 · Illusztrálta: Bartos Erika

Trudiz >!
Bartos Erika: Gömbi, a virágbogár

Gömbinél módfelett bejött a virág-dizájn,
hisz ő egy kis virágbogár.
Gömbi szereti a virágokat,
locsolhatja jó sokat,
Virágos a háza, játéka, ruhája,
ha nem hiszed, járj utána!

konyvolvaso>!

Gömbi a virágbogár.
Gömbi legjobb barátja a zöld kukac.
Gömbi sokat játszik a hangyagyerekekkel is.
Vendel a szarvasbogár is Gömbi barátja.
A Barlangi Pók, Bogyó, Pihe, Baltazár és Babóca mind nagyon szeretik Gömbit.
Gömbi háza előtt gombák állnak.
Gömbi szereti a virágokat:jácint, lóhere, ibolya, pitypang, margaréta, nárcisz, búzavirág, nefelejcs, hóvirág, gyöngyvirág, árvácska, pipacs és harangvirág.
Gömbi játékai:számolgató, házikó, lufi, oroszlán, ceruzák, karikatorony, mesekönyv, labda, formakirakó, toronyépítő.
Ezek Gömbi kedvenc színei: narancssárga, citromsárga, zöld.

Nórcsy08>!
Bartos Erika: Gömbi, a virágbogár

Gömbinél ismét új szereplők bukkannak fel. A bútorok a szokásosak, a virágok dominálnak, azt viszont nem tudom eldönteni, hogy tömény-e vagy sem. A virágbogárnál mi másról olvashatnánk, ha nem a virágokról. Ez a rész különösen tetszik, a virágfajtákat több oldalon keresztül is folytathatták volna, könnyű lesz így őket megtanulni. A ruhák szintén szokásosak, a játékok között elég sok új van, viszont hiányoltam az építőkockákat (utalás az egyik mesére).

Juca P>!
Bartos Erika: Gömbi, a virágbogár

A Bogyó és Babócás lapozók közül ez tetszik a legjobban. A kis virágbogár karaktere alapvetően is cuki. Megtudhatjuk, hol lakik Gömbi, milyen bútorai, ruhái és játékai vannak, valamint kik a barátai. A legjobb oldal mégis az, ahol a virágok szerepelnek. 13 különböző virágfajtát ismerhetnek meg belőle a kicsik. Ha csak egyetlen lapozót választhatnék a sorozatból, akkor egyértelműen ez lenne az.

Ingryd>!
Bartos Erika: Gömbi, a virágbogár

A sorozatból ez a kötet a legvidámabb, legvirágosabb. A virágos oldalpáron különböző növényekkel ismerkedhetnek meg a kicsik, lányomnak érdekes módon a nefelejcs lett a kedvence, pedig még nem tudja kimondani teljesen. Viszont azóta bárhol járunk, sétálunk, nézegetjük vagy épp szedünk virágokat (leginkább réti pipitért). :D

Breena>!
Bartos Erika: Gömbi, a virágbogár

Már a kisebbik is van olyan „nagy”, hogy néha szívesen nézeget egy könyvet. Eddig neki is a narancssárga és a kontrasztos színek a kedvencei :)

Gabriella_Balkó >!

Kicsiknek megfelelő lapozó.

Pagony, Budapest, 2016
18 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634101673 · Illusztrálta: Bartos Erika
BakosJuci>!
Bartos Erika: Gömbi, a virágbogár

Nekem hidegrázásom van minden B&B dologtól, de megjegyzem gyermekem is a 3. lapnál elsírta magát. (Eskü nem csípkedtem a fenekét)
Ennek a könyvek az előnye, hogy legalább nincs benne történet, amin kiakadhatnék illetve hogy a tanitó oldalait (bútorok, virágok, játékok, ruhák, színek) legalább sikerült nem elszúrni.

Iustitia >!
Bartos Erika: Gömbi, a virágbogár

Gömbit nem nekünk kell szeretni, így jobb már az elején leszögezni: nem is szeretjük. Apa logikus természete nagyon nehezen viseli, mikor elérkezünk ahhoz a részhez, ahol a szerző hangsúlyozza, hogy Gömbi háza előtt gombák állnak, de egy darab gomba nincs a szép kis virágos ház előtt. Ellenben a következő oldalon csak úgy magában kettő is. Végignézzük többek közt Gömbi bútorait, játékait, ruháit, ami a legkisebbeknek épp elég élvezet és tanulás is egyben, de a szülővel – legalábbis a mi esetünkben – nem tudta megszerettetni magát. Ami mégis említésre méltó: a Gömbi virágai részen sok, egyszerűen, de szépen rajzolt virágot ismerhetnek meg a manók.

Brigi007>!
Bartos Erika: Gömbi, a virágbogár

Gömbi az egyik legcukibb karakter a sorozatból, ez a kötet volt a leghosszabb ideig nálunk a könyvtárból, nagyon szerettük.