Elmúlás 12 csillagozás

Bartos Erika: Elmúlás

Elveszteni valakit megmagyarázhatatlanul nehéz. Hogyan lehet vigaszt nyújtani a kisgyereknek, akiben düh, szívszorító fájdalom, hiányérzet és megválaszolatlan kérdések sokasága kavarog? Bartos Erika, a Pro Familiis-díjjal kitüntetett meseíró új könyve az elmúlásról szól.

Móra, Budapest, 2018
80 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634159100 · Illusztrálta: Bartos Erika

Boglárka_Madar P
Bartos Erika: Elmúlás

A tavalyi nagyszülők életét bemutató mesekönyvek után most ismét egy hasonló témával foglalkozik az írónő. Szépen mesél arról, hogy az elmúlás is az élet velejárója, sokat segíthet olyan kisgyerekeknek, akik korán megtapasztalják ezt.
Sajnos az illusztrációktól sikítófrászt tudnék kapni, ennyire egysíkú ábrázolással még nem találkoztam, a lányom kb minden BE figurára az mondja hogy Bogyó.

katen P
Bartos Erika: Elmúlás

Szép könyv, pátosz és giccs nélkül (!), okosan, érzékenyen közelít a legnehezebb témához, amiről néha sajnos muszáj beszélni a gyerekekkel. Sok kedves ötlet van benne, a Nagypapafüzet nekem nagyon tetszett.
Soha ne legyen rá szükség, de ha veszteség éri a családot, ez a könyvecske hasznos lehet.

Lyanna P
Bartos Erika: Elmúlás

Sok gyerek könyvet olvasok, de nem szoktam bejelölni itt a molyon. Bartos Erika könyveiért, történeteiért rajonganak a gyerekek, nem lehet elégszer elolvasni számukra. Nagyon kíváncsi voltam hogyan magyarázza az elmúlást meg a gyerekeknek. Gyönyörűen illusztrált a könyv, a színek különösen szépen illeszkednek egymáshoz. Egy másik könyv jutott eszembe, Hova ment a nagypapa? címmel. Nagyon hasonló mindkét történet. Szépen megírt mese, nekem a vége kicsit hiányosra sikerült. Keresztény szemmel olvasva kicsit többet vártam tőle. A gyerekek úgy is szeretni fogják és ez a lényeg.

tollacska
Bartos Erika: Elmúlás

Hiánypótló mesekönyv, hiszen alig van olyan, ami az elmúlásról szól „gyereknyelven”. A történet először bemutatja nekünk nagypapát. Az elvesztése után pedig azzal érzékelteti az elmúlást, a véglegességet, hogy a hiányát mutatja be.
A könyv segítséget nyújt a szülőknek, akiknek el kell magyarázni az ilyen helyzeteket a gyerekeknek. Az igényes illusztráció meg a ráadás.

dianna76 P
Bartos Erika: Elmúlás

Hasznos lehet a halál megértésében, és gyászfeldolgozásban. Szép gondolatokat tartalmaz, főleg arról, hogyan lehet megőrizni szerettünk emlékét. Az érzelmeket is jól megmutatta, amiket egy kisgyermek is átélhet ha elveszít örökre valakit. Nekem hiányzott azért valami: az, hogy az elhunytakat eltemetjük, és aztán ki lehet járni a temetőbe virágot vinni, gyertyát gyújtani, emlékezni.
Az pedig talán már csak kekeckedés, de nem értem, hogy miért nem lehetett abban a méretben kiadni ezeket a könyveket is, mint a nagyszülősöket. Miért lettek ilyen zsebméretűek? Egy méretben sokkal szebben mutatnának egy könyvespolcon!

Móra, Budapest, 2018
80 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634159100 · Illusztrálta: Bartos Erika
Pásztohy_Panka I
Bartos Erika: Elmúlás

Nagyon tetszett a történet. Minden benne van ami szükséges hozzá, hogy a halálról mondjunk egy kisgyereknek. A rajzok nem lettek a kedvenceim, de szépen kiegészítik a szöveget. Különösen az tetszett hogy a sünik etetését folytatja a kisunoka. Mindenképpen ajánlom ezt a könyvet mindenkinek aki az elmúlásról szeretne beszélni egy kis ovissal.

Kovács_Tímea

Nagyon megható kis történet. Elpityeredtem rajta :(