Brúnó visszatért és újra nekivág Budapestnek! Ezúttal Buda hegyeit barangoltuk be.
Az elmúlt hónapokban a sorozat első kötete többször referenciapontként szolgált fővárosi kirándulásainkhoz. Nem tagadom, hogy hatalmas érdeklődéssel vártam a második részt, hogy kiderüljön merre tart -nemcsak Brúnó-, hanem maga a sorozat. A hangulat, a képi világ és a szöveg elvarázsol-e annyira, mint az első rész?
A nagy költözés és a nyári kirándulások után megkezdődik Brúnónak az első budapesti ovis év. Így a kirándulások többsége leginkább a hétvégékre koncentrálódik. A második részben a szilveszterig terjedő időszakban bóklászhatunk a kültéri kirándulóhelyeken és a hidegebb napokon komfortosabb beltéri kiállításokon. Ellátogatnak kilátókba, libegnek, barlangban kirándulnak, kastélyokat és múzeumokat látogatnak, játszótereznek, csupa olyan programra csábítanak, ahol az egész családnak van alkalma jól szórakozni.
Akárcsak az első részben most sem maradnak el a fantasztikus keresztmetszeti rajzok (még mindig nem fejtettem meg, hogy miért imádja ezeket mindkét gyerekem, de talán a nézőpont szokatalansága nyűgözi őket le) és a bensőséges otthoni pillanatok. Emellett annyi helytörténet is csepeg a nyájas sétáló olvasó fejébe, ami még egy óvodást/kisikolást is érdekel. A szerző azokról a jól ismert helyekről is tudott újat mondani, ahol már megfordultunk. Most viszont kénytelenek leszünk visszamenni, hogy a saját szemünkkel is lássuk.
Természetesen a meglátogatott helyek nagy része valószínűleg a legtöbbünk számára ismerős, de van néhány igazi meglepetés is, amikről én sem tudtam, pedig három évtizedig a fővárosban laktam. Bevallom, nem vagyunk nagy kirándulók (már az előkészületekre gondolva kitikkadok). Pedig kellene, de olyan macera elindulni, úgyhogy nekünk nagyon jót tesznek ezek a kirándulós mesék (az én lelkiismeretemet piszkálják, a gyerkeket pedig fellelkesítik).
Két kirándulás között a fázósabb téli napokra a szerző meglepi nyájas olvasóit egy könnyű túró rudi-torta recepttel, óvodás kézműves és egyéb játékötlettel, vagy -amitől majd kibújtam a bőrömből örömömben- egy kis inspirációt is elrejtett társasjátékozáshoz. Mindezek elég erős és hiteles tartószerkezetet nyújtanak az időnként meg-megdöccenő szövegnek. Néhol a vendéglátóhelyek megemlítése is kizökkentett a ritmusból, de valószínűleg ezek is támpontul szolgálhatnak egy kirándulós hétvégéhez.
Minden jel szerint nagyon egy húron pendülünk Brúnóval és családjával, Bartos Erika új hangjának hullámhosszára az összes fülünkkel ráhangolódtunk. A karácsony előtti nagytakarításkor csinálok helyet a folytatásoknak a könyvespolcon -megérdemlik.
http://hintafa.blog.hu/2017/11/30/bartos_erika_buda_hegyei