Bogyó ​és Babóca zenél (Bogyó és Babóca 7.) 66 csillagozás

Bartos Erika: Bogyó és Babóca zenél

Az első történetben szegény Tücsöknek összetörik a hegedűje. Bogyó és Babóca gondoskodik róla, hogy ne maradjon sem a Tücsök, sem a többi állat hangszer és zeneszó nélkül. A második mese igazi téli történet, ahol barátaink tönkretesznek, de aztán szerencsésen újra is építenek egy hóembert.

Eredeti megjelenés éve: 2007

Tagok ajánlása: 1 éves kortól

Pagony, Budapest, 2018
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155883194 · Illusztrálta: Bartos Erika
Pagony, Budapest, 2015
Pagony, Budapest, 2014

Bartos Erika: Bogyó és Babóca zenél

Problémamegoldásra, együttes segítségnyújtásra látunk kedves példákat ismét. Patrik, a kék pattanóbogár kedvencem volt. :)

meseanyu P
Bartos Erika: Bogyó és Babóca zenél

Bartos Erika tud valamit, ez kétségtelen, szerintem jó ez a sorozat, Boribonból már kinőtt ovisoknak.

worsi ASP

A rajzokat hagyjuk.
A történet: bogarak felsorolása. Idill. Bogarak felsorolása. Konfliktus. Bogarak felsorolása. Zseniális ötlet. Bogarak felsorolása. Közös barkácsolás. Bogarak felsorolása. Boldogan játszottak estig.
A második mese után már unalmas a sorozat. Szerencsére általában a gyerekeim is unják.
Mondjuk ez a rész aránylag jobban tetszett Mártilánynak. Ez abból látszik, hogy mióta (három hete) nálunk van a könyvtári könyv, már háromszor is elolvastuk (az átlag eggyel szemben), no meg napok óta képzeletbeli hegedűt készít játékból a könyvben szereplő tücsöknek.

Sakura
Bartos Erika: Bogyó és Babóca zenél

Gyerekeknek aranyos, nagyon szeretik. Hogy mi a varázsa, azt nem tudom, de nekem nem is kell, mert nem nekem íródott.

Anita_Juhász
Bartos Erika: Bogyó és Babóca zenél

Egyben értékelem az egész sorozatot. (amíg nem lesz kedvenc része)
Lehet szeretni és utálni Bartos Erikát, de egy biztos, valamit nagyon tud. Legalábbis még nem igazán találkoztam olyan kisgyerekkel akit ne bűvölt volna el meséivel.
Bogyó, a csigafiú és Babóca, a katicakislány: aranyos történetek, egyszerű rajzok, szerethető szereplők szerintem a kicsiknek nem kis kell nagyon ennél több. Az én leánykám még kicsi (8 hónapos), ahhoz hogy igazán értékelje, de mégis mindennap „kéri” (odamászik a könyvekhez és veszi elő), hogy olvassak neki. Majd amikor nagyobb lesz és százmilliómkettedszerre is ezt akarja olvasni, biztos én is unni fogom, de egyelőre még bírom. Azt sosem felejtem el amikor azt mondta egy ismerős: „Aham, most még aranyosak, de az 500. olvasás után már csak kis erdei rohadékokként fogsz rájuk gondolni!” :D
Nem baj, szépen sorakoznak a polcon a DVD-kel együtt.

FruitBaby
Bartos Erika: Bogyó és Babóca zenél

Nagyon tetszett, a szereplők aranyosak, a történet kedvelhető!

BakosJuci MP
Bartos Erika: Bogyó és Babóca zenél

Unokahugom kérésére olvastuk fel, kétszer is.
Aranyos, bájos rajzok, gyerekekként érthető mese. Az egyetlen problémám, hogy mindkettőben valami rosszaság spoiler utáni szépítésről szól.

H_Andi
Bartos Erika: Bogyó és Babóca zenél

Én a Bogyó és Babócával előszőr a YouTube-on találkoztam, Pogány Judit előadásában és -talán pont ezért- azonnal a szívembe lopta magát. Anno a kisfiamat nem kötötte le, gondoltam most teszek egy próbát a kislánymnál is. Nem mondom, hogy kedvence lett, de lekötötte, érdekelte a történet. Én a korábbi „tapasztalataim” miatt nem tudok elfogulatlanul nyialtkozni a könyvről, szeretem minden vélt vagy valós hibájával együtt.

Gabriella_Balkó
Bartos Erika: Bogyó és Babóca zenél

Nem értem, hogy miért „zenél” a kötet címe, amikor a második mese hóemberről szól, ahol nem zenélnek.
Az első mese elment, de a második nem igazán tetszett, amikor a két jómadár nem vallotta be a bűnét, csak később, illetve hogy szemhunyás volt fölötte.

Pagony, Budapest, 2015
csakegyluca P
Bartos Erika: Bogyó és Babóca zenél

Már kisgyermekkorban hozzászoktatja a gyerekeket aranyos rajzokkal, mesés történetekkel a zenéhez.

Trudiz

Egon, a cserebogár mézvirágból alakította ki mélyen zengő kürtjét.

Trudiz

Bogyó és Babóca élvezték a téli napsütést, lankás dombokon és meredek hegyoldalakon csúsztak.

Trudiz

Egy őszi napon Alfonz, a tücsök vígan hegedült a gombamezőn.

Bogyó és Babóca sorozat · Összehasonlítás