Bogyó ​és Babóca virágai (Bogyó és Babóca 25.) 87 csillagozás

Bartos Erika: Bogyó és Babóca virágai

A Bogyó és Babóca-sorozat 25. kötetének meséiben minden a virágokról szól! Babóca gyönyörű virágait Gömbi elfelejti meglocsolni, majdnem teljesen el is száradnak. Csak egy jó kis eső hiányzik!
A második történetben egy rajzolt virágról van szó, Bogyó festményéről. A festett virágnak nem hiányzik az eső, mégis kap: Babóca véletlenül ráönti a festékvizet. Szegény Bogyó, tönkrement a képe! Vagy mégsem?

Eredeti megjelenés éve: 2016

50 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786156494085 · Illusztrálta: Bartos Erika
Pagony, Budapest, 2018
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155883569 · Illusztrálta: Bartos Erika

Bla IP>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca virágai

Bartos Erika, a magyar gyermekirodalom kiemelkedő kortárs alkotója, s láthatóan bombasiker sorozata – részben amelyért megalapozottan átvehette a Janikovszky Éva díjat is –, a Bogyó és Babóca-sorozat. A 25. kötet meséiben a virágok dominálnak! Miután valamikor magam is voltam könyvkiadás közelében, bizony irigylem kicsit, hogy a legkisebbek számára készült, 2004-óta igen népszerű kedves gyermeki sorozat a Pozsonyi Pagony Kiadót erősíti. A történetekben most is Babóca és Gömbi csetlik-botlik, s nagy szerepet kap most a virágok ügyeiben a nedvesség is. Tetszett. Szóval jó volt néhány tízpercre újra gyermekké lenni, amikor az ajándékba vett kötetet megismertem.

Citrompor>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca virágai

A harmadik Bogyó és Babóca könyv elolvasása után kezdek ráérezni a könyvek óvodások számára levonható tanulságaira, tanító jellegére. Ez jó, mert ha jövendő gyermekeimnek valaha Bogyó és Babóca korszaka lesz, akkor lélekben erre már felkészültem. Bár ez az eshetőség enyhe félelemet is kelt bennem. :)

konyvolvaso>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca virágai

Szeretem a virágokat így nem volt kérdés melyik legyen az a kötet amit olvasok. Aranyosak Bogyó és Babóca amint annyira megszeretik a virágokat, hogy sokat törödnek velük. Csak akkor lepődnek meg mikor a virág el kezd kókadozni. Van-e megoldás, hogy ismét pompájában ragyogjon a virág vagy végleg tönkre ment. Ezt próbálják megfejteni állatkáink.
Másik történet is avirághoz kapcsolódik csak ott nem élő virág van most már hanem egy rajzon szerepel. Nem sokáig virít mert hirtelen baj történik és tönkre megy a rajz. Ekkor mi is lesz kiváncsian várjuk de hamarosan megfeledkeznek a bajról, együtt játszanak ismét.

Homolya_H_Tímea P>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca virágai

Ebben a mesében az ígéretről van szó, az elfelejtett ígéretről. Gömbi tanulja meg, ha valamit önként elvállalt, akkor azt meg is kell csinálni.

dianna76 P>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca virágai

Aranyosak ezek a kicsiknek íródott könyvecskék. Rövidek és egyszerűek a történetek, az illusztrációkon pedig van mit böngészni. Ennek ellenére nem tudom őket öt csillagra értékelni, mivel nem marad bennem semmi utánuk. De ugye én nem vagyok kisgyerek!
Így az esős időben érdekes volt arról olvasni, hogy Bogyóék pedig eső után áhítoznak. Ellenben ugye velem, aki szeretne végre jó időt. DE nem 40 fokot! Gömbi kicsit felelőtlenül viselkedett, de végül persze minden jól alakult. Ez a virágos mese taníthatja is a kicsiket a felelősségre.
A másik történetben meg pont az eső csinál egy kisebb bajt, ami végül nem is nagy baj. Amúgy nekem is tetszenek a kicsit „megfolyt”, pacás képek. Ez is egy stílus!

Honey_Fly P>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca virágai

Pont olyan, mint a többi Bogyó és Babóca történet. Kedves, nagyon egyszerű, van kis konfliktus és minden jó, ha jó a vége. Nekem alapvetően nincs velük bajom de azért nem bánom, hogy már más a menő itthon.

Trudiz >!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca virágai

Az első mesében a segítségnyújtásról való megfeledkezés teszi bonyodalmassá a történetet, a másodikban a véletlen ügyetlenkedés. Szerencse, hogy egyik sem volt végzetes, megoldódott minden a jó szándék eredményeképpen.

Juca P>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca virágai

Miután megérkezett a könyv, akkor jöttem rá, hogy van 4. évad a Bogyó és Babóca rajzfilmből. :D

A két mese közül lányomnak Bogyó rajza a kedvence, folyton azt kérte, hogy ezt olvassam. Ma nagyon örült, amikor a rajzfilmet is megnéztük belőle.

Mindkét történet aranyos. Babóca virágainál a színes esernyők és a mosolygós virágok tetszettek. Bár tanulságot ezúttal nem tudtam levonni, mert a felhőket nem tudom megkérni, hogy adjanak esőt. Az esőtánc sem vált be. :P

Bogyó rajza viszont két dolgot is kiemel. Egyrészt ha úgy gondoljuk, hogy egy alkotásunk tönkrement, ne dobjuk el, mert lehet, hogy másnak éppen így tetszik. Másrészt a hazugság előbb-utóbb mindig kiderül.

Lilla_Miko>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca virágai

Ez aranyos volt, pláne Gömbi története. Páromnak nagyon tetszett, ahogy felolvastam. A Bogyós rajznál nagyon jól visszaköszönt, hogy milyen, amikor olyan miatt dicsérnek, ami nem teljesen a mi művünk, és mégis mi aratjuk le a babérokat. Itt nagyon jó kis beszélgetés kerekedhet gyermek-szülő között, hogy a saját tudásunkat használjuk, és arra legyünk büszkék, amit mi csinálunk.

nodael>!

Egy virágbogárnak igazán jól mutatna a falán egy ilyen szép virágcsokor!

Vaklarma P>!

Egy tavaszi napon Babóca, a katicalány ültetett egy virágpalántát a háza elé.

Bogyó és Babóca sorozat · Összehasonlítás