Bogyó ​és Babóca társasjátéka (Bogyó és Babóca 16.) 42 csillagozás

Bartos Erika: Bogyó és Babóca társasjátéka

Babóca és barátnői tojást festenek, hiszen a fiúk mind meglátogatják őket húsvét reggelén. De jaj, Ugri tojásai összetörnek! Vajon kinek van ideje segíteni a húsvéti készülődés közepette? Nem fogod kitalálni…

A második mesében Bogyó Pihével társasozik a réten. Bogyó mindig az első szeretne lenni! Sajnos a társasban ez a szerencsén is múlik… A dühös csigafiú megpróbál egyedül játszani, de rájön, hogy mégis jobb együtt lenni, mint egyedül otthon morcoskodni. Ugye? Próbáljátok ki ti is Bogyóék társasjátékát, amit megtaláltok a szabályokkal együtt a könyvben

Eredeti megjelenés éve: 2013

Pagony, Budapest, 2015
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155441264 · Illusztrálta: Bartos Erika
Pagony, Budapest, 2014
Pagony, Budapest, 2013
48 oldal · ISBN: 9786155291067 · Illusztrálta: Bartos Erika

Gelso P
Bartos Erika: Bogyó és Babóca társasjátéka

A könyvtárban a Társasjáték cím miatt kaptam le a polcról, mert, mint minden családban „nagy gondot” okoz most a kisebb gyerekemnél, hogy csak győzni akar – a nagyobb fiammal már túléltük ezt, de a kicsinél nehezebben boldogulunk…
Meglepetésként ért, hogy egy húsvéti történetet is kaptunk, ami elég furán jött ki karácsonykor… de elolvastuk, és nagyon kedves, de izgalmas történet alakult ki előttünk…kicsit a gyerekkorom a Kesztyűben c. meséjét juttatta eszembe, ahol minden beköltöző állatnak megvolt a helye, hogyan aludt, mit evett és mit főzött – na, itt is hasonlóan alakult, ez a bogár azt sütött, a másik rovar meg amazzal vendégelte meg a locsolkodókat.
A másik történet is igen tetszett, mert természetesen Bogyó durciskodásában, mérgeskedésében a kisfiam „tüneteire” ismertünk, ami miatt a nagyobbik végigkuncogta a mesélést. És amiatt a kicsi ismét durciskodott… De aztán megleltük a belső borítókon található társast, és kiválóan szórakoztunk két körön keresztül. Persze a „terápia” egyelőre nem működik, hiszen az „én-akarok-nyerni” mondatok hangoztak el a kicsi szájából – a két alkalom igazságosra sikerült, ahogyan a könyv is mondja, egyszer ez nyer, máskor más – ezért társasjáték a társasjáték – de ez még nem mélyült el a kicsi lelkében. Amúgy biztos nyoma van, mert elalvás nem sikerült egyszerűen, ui. vmi nem hagyta elaludni, vmi belülről – ezt fogalmazta meg a kicsi fiam… (megzabáltam)
Lefénymásoltam a belső lévő társasjátékot, most nálunk ez a sláger. Minden nap játszunk egyet-kettőt.

icu79 P
Bartos Erika: Bogyó és Babóca társasjátéka

A könyv még hivatalosan nincs meg nekünk, elrejtve pihen egyelőre. Kislányom fogja majd kapni a 2. születésnapjára, bő egy hónap múlva. :)
Azért esett erre a könyvre a választásunk, mert az első mesében szerepel a barlangi pók, aki a kezdetleges félelem után az egyik kedvenc szereplővé nőtte ki magát Dórinál.
Mindkét mese nagyon aranyos, de a társasjátékos tetszik jobban az „életszaga” miatt. ;)

Sippancs P
Bartos Erika: Bogyó és Babóca társasjátéka

Nem tudok erre a könyvre sem 5 csillagnál kevesebbet adni, mert annyira édesek, jópofák és tanulságosak ezek a történetek, hogy a cukiságfaktorom kiakad tőlük. :)
A két mese közül ezúttal a második volt a kedvencem, a morcos, társasjátékot odavágó, majd később mindent megbánó Bogyóval az élen.

KATARYNA
Bartos Erika: Bogyó és Babóca társasjátéka

Nálunk folyamatos veszekedések vannak ha nem éppen az nyer akivel játszom. A legtöbbször hagyom magam, inkább elviccelem az egészet, csak a másiknak legyen meg a kis öröme.
Mert játék az élet, nem igaz? ;)

A képek nagyon édesek, és a két történet is.

Az első a Hímestojások, ahol tojásokat, és mindenféle finomságokat készítenek a húsvétra, de sajnos Ugri bajba kerül, de Bogyó és Babóca világában mindíg van segítség. :)
A második a Társasjáték, ahol Bogyó és Pihe társasjátékot játszanak a dombtetőn, és drága Bogyóka nem tudja elviselni hogy nem nyert, de utána belátta, hogy nem számít, csak az a lényeg hogy a barátaival lehet.

Ha egy 8 éves olvassa neked, akkor valami felüdülés. Szerintem korhatár nélkül olvasható ez a kis könyv, és tanulságos is. :)

latinta SP
Bartos Erika: Bogyó és Babóca társasjátéka

Ez is a „Nagyi, mesélj!”-projekt része volt.

Na jó, azt azért nem mondom, hogy kedvenc lesz, de mégiscsak be kell látnom, hogy alapjában jó az elképzelés a gyermeki indulatoknak a felismertetésére, a nyertes-vesztes helyzetének elfogadtatására, az egymást (meg/ki)segítésnek a bemutatására (példakövetésre).
    Külön erénye, hogy az első belső borítóra egy társasjáték, a hátsó belsőre pedig annak a játékszabálya került.

Tíci SP
Bartos Erika: Bogyó és Babóca társasjátéka

Első B&B olvasásom. Unokatesók hozták nyaralni a mamához, gondoltam elolvasom és meggyőződöm róla, nem hagyunk ki semmit. Így is van, lehet én vagyok az egyetlen ember, de borzalmasan idegesített, hogy minden lánybogár tojást fest, süt-főz húsvétra, a fiúbogarak meg csak zabálnak :D Tudom, népszokás, stb, meg amúgy a mesének van tanulsága is, de én túl akarok lépni ezen a szinten, mikor Lucának mesélek. Amúgy is a női princípium folyik a csapból is.
A társasjátékos rendben volt, eszembe is jutott, hogy majd ha eljutunk ide, megjegyzem, de bízom benne, hogy enélkül is sikerül felfolgozni azt, ha nem mindig ő nyer.

Paulina_Sándorné
Bartos Erika: Bogyó és Babóca társasjátéka

Aranyos mesék voltak. Bogyó néha olyan, mint a kisfiam volt. :-) Mindig nyerni akart. Szép tojásokat festettek a lányok. Szép szokás, bár én személy szerint nem rajongok érte. Tetszik a könyvben, hogy a mese mellett tanít is valamit a gyerekeknek.

Trudiz P
Bartos Erika: Bogyó és Babóca társasjátéka

Első mesében a húsvéti tojásfestés, sütikészítés szerepel. Ugri balszerencséjére megoldást találnak kis társai. Második mesében „társasozhatunk”. Ki nyer?

Trudiz P

A társasjátéknak éppen ez a lényege! Egyszer az egyik nyer, másszor a másik.

KATARYNA

Végül Bogyó elindult, hogy megkeresse Pihét.
– Nem jó egyedül… – gondolta bánatosan.

wallery

Ezt a kislányt megöntözöm,
a szép tojást megköszönöm.

Bogyó és Babóca sorozat · Összehasonlítás