Bogyó ​és Babóca rajzol (Bogyó és Babóca 18.) 66 csillagozás

Bartos Erika: Bogyó és Babóca rajzol

Döme bárányhimlős, ezért nem mehet el barátaival a bábszínházba. De Bogyó, Babóca és Pihe nem hagyja búslakodni a krumplibogarat. Eközben Vendel, a szarvasbogár Baltazárral, a méhecskével friss szamócáért indul az erdőbe. Útközben azonban alaposan összevesznek…

Eredeti megjelenés éve: 2014

Pagony, Budapest, 2015
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155441110 · Illusztrálta: Bartos Erika
Pagony, Budapest, 2014

Ninácska P>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca rajzol

Ismét egy remek Bogyó és Babóca könyvet olvashattam! Meg kell, hogy említsem, hogy ezúttal talán az eddigieknél is szebb fogalmazásmóddal, illusztrációkkal találkoztam, pedig azt hittem, ezt már nem igen lehet fokozni. A történetek nagyon bájosak, könnyű őket olvasni, megmosolyogtatóak, szórakoztatóak, könnyedek.

Sippancs P>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca rajzol

Így a tizedik Bogyó és Babóca könyvnél járva is csak azt tudom mondani: én ezt még mindig nagyon élvezem! :)

ap358 P>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca rajzol

Ár-érték arány tekintetében fájó pont a könyv, ha azt nézzük, hogy ezen a pár oldalon is fellelhető elírás, téves színezés és logikátlanság.
Ellenben a kisgyerekek imádják. Elsőre is lehet könnyedén, játékosan olvasni és közben visszakérdezni. A célközönséget teljesen megérinti, így az ő nevükben meg kell adnom az 5 csillagot.

Trudiz>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca rajzol

Sokadik Bogyó és Babócás könyvem ez. Hozta a megszokott színes, szép illusztrációkat, és kedves történeteket.

joopsy P>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca rajzol

Tudom, hogy divat utálni, de nekem nagyon tetszenek ezek a pofonegyszerű, kedves történetek. Bemutatják a barátság többféle arcát és a piciknek szerintem ez nagyon hasznos.

latinta P>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca rajzol

Ha most nem láttam volna meg, hogy @Röfipingvin könyvtárban volt, és Lóri ezt olvasta első(másodiknak)nek, akkor nem is jelöltem volna be az olvasottak listáján.
    De van az úgy, hogy ezek a bagyócáék csak-csak visszafurakodnak a nagyiagyba, legalábbis egy „Aha!-ez-tényleg-megvolt”-élmény erejéig.
     És már így is túl sokat írtam róla/luk – hogy legalább az elválasztás, szótagolás jó legyen.

medizonka>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca rajzol

Szívmelengető érzés, hogy a barátság mindent felülmúló erejéről ilyen árnyaltan megfogalmazott, szépen illusztrált, kedves történetet tudjon írni valaki. Kezdem érteni miért is kerülnek a hatása alá a kis olvasói a történeteknek. Sajnálatos, hogy a nyomdatechnika egy kicsit most közbeszólt és levont az értékből ( elírások, elütések, színezések) , de ezen felül emelkedve tényleg egy nagyon élvezhető történet a maga részletgazdagságával.

Nikkincs>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca rajzol

A kis törpe, akire tegnap volt szerencsém vigyázni pár óráig, nagyon-nagyon élvezte. Szegény könyv már kevésbé, mert a vehemens kis mancsok még nem tudnak szépen lapozni, úgyhogy imitt-amott leamortizálódott a kötet, akármennyire igyekeztem résen lenni. Egyébként azt hittem, hogy nagyon gagyi történetek ezek, de végül én is egész jól szórakoztam a felolvasás közben.

Niki P>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca rajzol

Minél többet olvasok Bogyóról, Babócáról és barátaikról, annál jobban megszeretem őket. Nagyon aranyos történetek a baráti szeretetről, egymás támogatásáról. Átéreztem Döme helyzetét, aki himlős lett, így nem mehetett el barátaival a régen várt bábelőadásra. spoiler De jó barátokhoz híven megoldották a dolgot, és együtt élvezhették a Piroska és a farkast.

Röfipingvin P>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca rajzol

Lóri második könyvtári könyve – ott olvasott és kikölcsönzött egyaránt. Majd ismerkedünk mással is.

nodael>!

Egy nyári reggelen Bogyó, a csigafiú izgatottan zörgetett Babóca ajtaján.

nodael>!

– Csönd legyen! – szólt rájuk dühösen Vendel, a szarvasbogár.

Kapcsolódó szócikkek: szarvasbogár

Bogyó és Babóca sorozat · Összehasonlítás