Bogyó ​és Babóca rajzol (Bogyó és Babóca 18.) 47 csillagozás

Bartos Erika: Bogyó és Babóca rajzol

Döme bárányhimlős, ezért nem mehet el barátaival a bábszínházba. De Bogyó, Babóca és Pihe nem hagyja búslakodni a krumplibogarat. Eközben Vendel, a szarvasbogár Baltazárral, a méhecskével friss szamócáért indul az erdőbe. Útközben azonban alaposan összevesznek…

Eredeti megjelenés éve: 2014

Pagony, Budapest, 2015
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155441110 · Illusztrálta: Bartos Erika
Pagony, Budapest, 2014

Ninácska P
Bartos Erika: Bogyó és Babóca rajzol

Ismét egy remek Bogyó és Babóca könyvet olvashattam! Meg kell, hogy említsem, hogy ezúttal talán az eddigieknél is szebb fogalmazásmóddal, illusztrációkkal találkoztam, pedig azt hittem, ezt már nem igen lehet fokozni. A történetek nagyon bájosak, könnyű őket olvasni, megmosolyogtatóak, szórakoztatóak, könnyedek.

Sippancs P
Bartos Erika: Bogyó és Babóca rajzol

Így a tizedik Bogyó és Babóca könyvnél járva is csak azt tudom mondani: én ezt még mindig nagyon élvezem! :)

ap358 P
Bartos Erika: Bogyó és Babóca rajzol

Ár-érték arány tekintetében fájó pont a könyv, ha azt nézzük, hogy ezen a pár oldalon is fellelhető elírás, téves színezés és logikátlanság.
Ellenben a kisgyerekek imádják. Elsőre is lehet könnyedén, játékosan olvasni és közben visszakérdezni. A célközönséget teljesen megérinti, így az ő nevükben meg kell adnom az 5 csillagot.

latinta SP
Bartos Erika: Bogyó és Babóca rajzol

Ha most nem láttam volna meg, hogy @Röfipingvin könyvtárban volt, és Lóri ezt olvasta első(másodiknak)nek, akkor nem is jelöltem volna be az olvasottak listáján.
    De van az úgy, hogy ezek a bagyócáék csak-csak visszafurakodnak a nagyiagyba, legalábbis egy „Aha!-ez-tényleg-megvolt”-élmény erejéig.
     És már így is túl sokat írtam róla/luk – hogy legalább az elválasztás, szótagolás jó legyen.

Nikkincs
Bartos Erika: Bogyó és Babóca rajzol

A kis törpe, akire tegnap volt szerencsém vigyázni pár óráig, nagyon-nagyon élvezte. Szegény könyv már kevésbé, mert a vehemens kis mancsok még nem tudnak szépen lapozni, úgyhogy imitt-amott leamortizálódott a kötet, akármennyire igyekeztem résen lenni. Egyébként azt hittem, hogy nagyon gagyi történetek ezek, de végül én is egész jól szórakoztam a felolvasás közben.

Röfipingvin MP
Bartos Erika: Bogyó és Babóca rajzol

Lóri második könyvtári könyve – ott olvasott és kikölcsönzött egyaránt. Majd ismerkedünk mással is.

csakegyluca
Bartos Erika: Bogyó és Babóca rajzol

Egy betegség, s egy kavicsos szamócás történet minden kicsinek

Paulina_Sándorné P
Bartos Erika: Bogyó és Babóca rajzol

Az első mese eszembe hoztam a gyermekeimet bárányhimlősen. Aranyosak voltak a beteg Dömével, azzal, hogy örömet szereztek neki. Mennyi baj lehet egy egyszerű kavicsból, de aztán mennyi örömet is tud okozni egy pici kavics.

Pennmenelien P

Bábszínház
Talán ez az első olyan Bogyó és Babóca mese, amely kifejezetten tetszett. Bábszínház van, de Döme bárányhimlős lesz, karanténba kerül, így nem mehet el. Ezért a barátai elkészítik a bábokat és előadják neki otthon az általuk már látott előadást.

Kavicsok
Ez is egészen jó mese volt, hogy miért felesleges apróságokon összeveszni, ráadásul milyen csúnya dolog a barátodtól elvenni valamit és kisajátítani azt. Konkrétan itt egy kavicsről van szó. Vendel és Baltazár aztán segítséggel keresnek más kavicsokat is és rájönnek, hogy rajzolni is lehet rájuk és kiállítást is rendeznek belőle.

Bogyó és Babóca sorozat · Összehasonlítás