Bogyó ​és Babóca kertészkedik (Bogyó és Babóca 15.) 79 csillagozás

NAPRAFORGÓK

Tavasszal Bogyó és Babóca gondosan elülteti a napraforgómagokat. Júniusra kibújnak a virágok földből, és kibontják sárga szirmaikat. De mit lehet tenni a hörcsög ellen, aki éjjel kárt tesz a virágokban?

A GOMBA KALAPJA

Valaki ellopta a gomba pöttyös kalapját! Ki lehetett az? És vajon sikerül-e Bogyónak és Babócának visszaszereznie a gombakalapot a tolvajoktól?

Eredeti megjelenés éve: 2011

Pagony, Budapest, 2013
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155291128 · Illusztrálta: Bartos Erika

konyvolvaso >!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca kertészkedik

Aranyosak és kedvesek. Mindkét történet szórakoztató a napraforgós és a gombás is. Mindenkinek megvan a saját fejfedője amit megszokott és ami olyan mintha ráöntötték volna.Egy kis vidámságot ad. Megmutatja, hogy legyünk segítőkészek és ne vegyük el más tulajdonát mert nagyobb szüksége lehet rá mint nekünk.

worsi P>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca kertészkedik

Apukám szerint ez teljesen rendben van, a gyerekeknek nem Háború és béke meg Toldi kell. Ebben igaza van. Viszont nekem továbbra se tetszik, és én írom az értékelést, nem pedig a gyerekek.
A családban viszont találtam egy embert, akire ezek szerint nyugodt szívvel ráhagyhatom az erdei állatkák kalandjainak fölolvasását.

Ninácska P>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca kertészkedik

Ismét egy remek, aranyos, izgalmas, vicces olvasmány, ami garantáltan megnevetteti a felnőtteket is! Ajánlom Mindenkinek! :)

Zsuzsanna_Makai>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca kertészkedik

Az unokahúgomtól kaptam kölcsön. Gyakorlatilag szarrá van olvasva. Oké, hát ennyire azért nem volt jó.

Honey_Fly P>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca kertészkedik

Megint két kedves történet, ahol a barátok ismét összefognak, hogy segítsenek az erdő első homeless hörcsögén, majd a kalapját vesztett gombán. Az én verziómban mondjuk Bagoly doktor simán megette volna a hörcsögöt, az akkor sem rágcsálta volna tovább a napraforgókat. A gomba meg amilyen undok és követelőző, büntiből kapott volna egy fodros-virágos fürdősapkát, amilyen gyöngyszemeket még ma is látni Hévízen. De mivel nem én írom őket, ezért nagyon aranyos könyvecskék ezek a Bogyó és Babócák. Tényleg ajánlom kisgyerekes családoknak.

Könyvmolyocska1 >!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca kertészkedik

A mese sok év múlva is bájos és aranyos maradt. A rajzok nagyon szépek. Szerintem a rajzok teszik sikeresnek a könyvet. Ez a kedvenc részem a Bogyó és Babócából. :)

gabona >!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca kertészkedik

Az első B&B-könyv volt, ami úgymond igazán tetszett. Aranyosak voltak a történetek és a rajzok is – bár utóbbit már megszokhattuk a szerzőtől. (Nekem Bogyó különféle ábrázolásai a személyes kedvenceim. :) ) Abban mondjuk hiába keresnénk logikát, hogy mégis hogyan kerülnek az erdőbe napraforgók, (?!) de ez legyen a legnagyobb probléma…

Paulina_Sándorné P>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca kertészkedik

Éjszakára jól elszórakoztatott ez a történet is. Aranyosak a rajzok. Tetszett a sokféle a kalap, amit összehordtak.

JamiC>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca kertészkedik

Újabb tündéri történetek a katicalányról és a csigafiúról! :-)
A napraforgós mese nekem annyira nem tetszett (és ahogy észrevettem, a barátnőm kisfiának sem), picit nekem fura volt, hogy a pocok a napraforgó szárát csócsálja meg… de azért nem volt rossz.
A gombás viszont nagyon tetszett, sőt újabb bogárszereplők is feltűntek!

konyvolvaso >!

Egy kis gomba sírt a bokor mögött. Hiányzott a kalapja a fejéről

Bogyó és Babóca sorozat · Összehasonlítás