Bogyó ​és Babóca karácsonya (Bogyó és Babóca 2.) 252 csillagozás

Bartos Erika: Bogyó és Babóca karácsonya Bartos Erika: Bogyó és Babóca karácsonya Bartos Erika: Bogyó és Babóca karácsonya Bartos Erika: Bogyó és Babóca karácsonya

A mostani két történet az izgalmas télapóvárás és a karácsonyi ajándékozás körül forog. Bogyó, aki alig várja a nagyszakállú télapót, még a csizmáját is fényesre pucolja, ám az túl kicsinek bizonyul, ezért a télapó a másik ablakba teszi az ajándékát…

Eredeti megjelenés éve: 2004

48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786156494245 · Illusztrálta: Bartos Erika
Pagony, Budapest, 2018
56 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155883705 · Illusztrálta: Bartos Erika
Pagony, Budapest, 2018

ppeva P>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca karácsonya

Kizárólag azért öt csillag, mert a két és fél éves Jancsi unokám imádja. :)))) De hát az számít, ő a célközönség, nem én!
Csak most jutott eszembe, hogy bejelölöm, mint olvasmányt, pedig december óta már milliószor kellett elolvasnom. És nevettem, mikor megnyomtam a „befejeztem” gombot, hiszen tudom, hogy még milliószor fogom olvasni. Lehet akár 35 fok kánikula, neki a Mikulás (igen, átírtuk a Télapót Mikulásra!) és a karácsony kell. De miért lenne ez baj? Jancsi ugyanolyan ismétlés-rajongó, mint az anyukája volt (aki képes volt hónapokon keresztül ugyanazt a mesét kérni elalváshoz, és a végén már könyörögtem, hadd mesélhessek már valami mást…). Ez az egyszerű kis történet tökéletesen leköti a figyelmét, pontosan tudja, mi várható. Hamarosan már ő fogja mesélni nekünk, már alig várom. Mert az az igazi, mikor beleszövik a saját kis fantáziáikat is. :)

konyvolvaso>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca karácsonya

Megint 2 jó, aktuális témát dolgoz fel a Bogyó és Boboca, a téli ünnepeket. Ha tél akkor Télapó jön először. Mindegyik jó gyereket felkeresi és megajándékozza. De mi lehet annak a magyarázata ha Bogyó nem találja az ajándékot a kitisztitott, ablakba kitett csizmájába. Nagyon elkeseredett Bogyó. A barátok segítenek megfejteni a rejtélyt. Másik nagy ünnep a Karácsony. Mindenféle extra ajándékokban gondolkoznak az állatkák. El nem tudjátok képzelni, hogy a százlábúnak mit találtak ki barátai.

millalilla013>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca karácsonya

Még mindig nagyon aranyos:)) Ebben a könyvben december van, jön a Télapó és itt a karácsony. Kiskoromban nagyon szerettem ezt a részt:))
Imádom, hogy a szobában a tárgyak, a környezet (pl a napocska) is mindig reagál a történésekre. Az illusztrációk még mindig zseniálisak tehát. A karakterek pedig kezdenek sokasodni, egyre többet ismerhetek meg újra:))
Cuki volt ez a rész is:)) Júliusban jöhet a következő:)

worsi P>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca karácsonya

Á, ebben a legjobb az, mikor a lányom meséli. Unásig ismeri ő is a történetet, de azért benne van a saját egyénisége is. Például most:
M: … és este jön a Télapó, és megcsípik a szúnyogok.
O: A szúnyogok?? Miért is?
M: Mert este jön!
M: (…) És Bogyó vihogott. A barátai meg megkérték, hogy ne menjen világgá, mert legközelebb nem fogják megtalálni a barátai.

GytAnett >!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca karácsonya

Nagyon cuki, nagyon aranyos, (de azt hiszem, még szoknom kell a mesék rövidségét, és hogy nem szabad várnom nagy cselekményt és karakterfejlődést. :D)
Két kis mesét olvashattam, az egyikben a Télapó látogatta meg Bogyóékat. Plusz Bogyó világgá ment, de szerencsére annyira jó barátai vannak, hogy utánamentek. :) spoiler
A másik történetben pedig éppen karácsony van, ahol a társaság egy százlábút befogad.
Tényleg nagyon aranyosak voltak a történetek, viszont karácsonyi hangulatot nem sikerült varázsolniuk. :)

Nórcsy08>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca karácsonya

Aki ismer, az tudja, hogy mekkora karácsony fanatikus vagyok, minden évben mennyire várom, mennyit készülök rá, újabb és újabb díszeket szerzek be. Habár a mesefilm alapján már kívülről fújjuk a sztorit, úgy gondolom mégis elengedhetetlen és kötelező volt ez a mese így karácsonykor. Őszintén szólva nem szerettem volna, hogy Roni Bogyó-fan legyen, de ezek a kis bogarak annyira aranyosak és annyira a kegyeidbe férkőznek, hogy nem lehet tőlük szabadulni. Azt hiszem ebben a kötetben azért majdnem minden szereplő megjelent, a százlábú is olyan aranyos, cuki, Bogyó irtó édes volt, amikor spoiler meg hát Télapó és Karácsony, nekem ennyi bőven elég volt, és remélem már Roni is kezdi érteni.

Ninácska P>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca karácsonya

Teljesen karácsonyi hangulatba kerültem most, hogy elolvastam ezt az aranyos könyvecskét. Biztosan el fogom még olvasni karácsony tájékán, mert nagyon édes volt, igazán kedvemre való, bájos.

Bogyó és Babóca úgy vélem, most már örökre a kedvencem lesz. :)

ancineni P>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca karácsonya

Az év végi ünnepek időszakában szuper olvasmány kisgyerekeknek. Az őket ilyenkor leginkább foglakoztató dolgokkal foglalkozik a két történet, a télapóval és a karácsonnyal.
A kislányom nagyon szerette a csigafiú és a katicalány történeteit. Most egy kihívás miatt vettem a kezembe ezt a könyvet. Egy kicsit nosztalgiáztam…

L_B_Mariann>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca karácsonya

Ha a tv-ről van szó a kislányom semmilyen más mesét nem hajlandó nézni csak a Bogyó és Babócát. off Gondoltam ideje könyv formájában is bemutatni Bogyót és Babócát, Ellának. Szerette vagy legalábbis figyelt. Próbáltam játszani a hangommal, de ezt még gyakorolni kell. Újra bele kell jönni a mesélésbe! :)

SzTEtti>!

Milyen szép nap volt ez! De kár, hogy egy évben csak egyszer van karácsony!

Utolsó mondat

Bogyó és Babóca sorozat · Összehasonlítás