Bogyó ​és Babóca jelmezbálban (Bogyó és Babóca 11.) 62 csillagozás

Bartos Erika: Bogyó és Babóca jelmezbálban

Az első mesében az erdő kis lakói ezúttal jelmezbálra készülődnek. De vajon mi lesz Szellővel, a szitakötőkislánnyal, akinek éjszaka elvitte jelmezét a szél? A második mesében tornaversenyt rendeznek az erdőben. Szegény Bogyó semmiben nem jeleskedik, hiszen a csigák nem tudnak sem gyorsan futni, sem nagyot ugrani, de még bukfencezni sem. Szerencsére mindenki ügyes valamiben, így aztán mindenkinek jut érem.

Eredeti megjelenés éve: 2009

Pagony, Budapest, 2009
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639727656 · Illusztrálta: Bartos Erika

Csoszi
Bartos Erika: Bogyó és Babóca jelmezbálban

Ugyan ki ne várta volna a jelmezbált? A különböző jelmezek elkészítése nagy izgalommal tölti el a kicsiket és nagyokat egyaránt.
A második mesében tornaversenyt rendeznek az erdőben. Mindenki lelkes, kivéve Bogyót, aki nem jeleskedik sem a magasugrásban, sem a futásban, sem a bukfencezésben. A többiek kitalálnak egy olyan versenyszámot, amelyben ő is ügyes, nevezetesen a célba dobásban. Így most már Bogyó is boldog.

Marcsi P

Ez nagyon édes volt.
Maga a könyv és rajzok is fantasztikus minőségűek. Manó még csak 3,5 hónapos, így nem hiszem, hogy a mese ragadta magával, de a sok színes rajzért oda volt. Nem is tudta mit nézzen hirtelenjében! :D
Rögtön két mese is van a kiskönyvben (lehet, hogy az összesben, ez volt az első BB könyvünk) és mindkettő nagyon aranyos! A jelmezbálos még ötleteket is ad leendő farsangokra! ^^

Sippancs P
Bartos Erika: Bogyó és Babóca jelmezbálban

A Bogyó és Babóca alszik után ez a könyv lett a második kedvencem.
Annyira tüneményesek és aranyosak ezek a történetek, a sok színes képpel és a szeretnivaló, aprócska szereplőkkel, hogy csak ismételni tudom magam: nagyon tetszett!

kratas P
Bartos Erika: Bogyó és Babóca jelmezbálban

Kedves volt ez is, főleg a finom empátia mindkét történetben. Aranyos, most már értem a rajongást ezekért a mesékért :)

worsi ASP
Bartos Erika: Bogyó és Babóca jelmezbálban

Így jár az, aki nem vezeti rendesen az olvasásait a Molyon. Pedig a lányom mondta is, hogy de ezt már olvastuk, de inkább hittem a saját hülye feljegyzéseimnek, miszerint nem.
Nézzük a jó oldalát. Ma kivételesen ficergés nélkül végigülték mindketten az esti mesét.
(A két mesét inkább hagyjuk. Remek mindkettő. Bár a másodikból kicsit hiányoltam a végéről, hogy spoiler.)

Ninácska P
Bartos Erika: Bogyó és Babóca jelmezbálban

A könyv az óvodáskori, valamint általános iskolai jelmezbálokat juttatta eszembe. Valószínűleg nem vagyok egyedül, ha azt mondom, igazán felejthetetlenek és izgalmasak voltak ezek az alkalmak. Jelmezbe öltözni szuper dolog, az ember kicsit kizökkenhet mindennapok szürkeségéből, és azzá válhat, akivé akar.

Nagyon aranyos volt ez a kötet is, nagyon tetszett!

gabona
Bartos Erika: Bogyó és Babóca jelmezbálban

Ez a két aranyos történet is a jól bevált sablon szerint készült, lásd: gallyra megy valami és együtt szépen megjavítjuk, vagy kompenzáljuk valahogyan / sokunk közül valaki más, ezért felkapja a vizet, de kitalálunk neki valamit, hogy jobban érezze magát. Az idő előrehaladtával egyre jobban belejöttem ezekbe a történetekbe, de kizártnak tartom, hogy valaha is visszasírjam őket.

Paulina_Sándorné
Bartos Erika: Bogyó és Babóca jelmezbálban

Mind a két mesében nagy szerepet kapott a barátság, az egymás iránt tanúsított szeretet. Ez még szebbé tette a meséket. Hiszen segítettek Bogyónak és Szellőnek, így mindenki boldog volt.

nagara
Bartos Erika: Bogyó és Babóca jelmezbálban

A két történet versengésről szól. Az elsőben jelmezeket készítenek, a másodikban pedig ügyességi versenyeket rendeznek.

Ninácska P

Egy tél végi délután a kis barátok Babóca házában üldögéltek.

Vaklarma

Sötétedéskor a bagolycsalád is megkérkezett. Bagolydoktor varázslónak, a kisbaglyok bohócnak öltöztek.

Vaklarma

Bogyó érkezett meg utoljára. Amikor végre célba ért, Baltazár és Döme összesúgott a háta mögött:
– Lassú csiga!
– Ne gúnyolódjatok! Ez nagyon csúnya dolog! – mondta dühösen Babóca.

Bogyó és Babóca sorozat · Összehasonlítás