Bogyó ​és Babóca foglalkoztatókönyv 12 új mesével (Bogyó és Babóca 24.) 34 csillagozás

Bartos Erika: Bogyó és Babóca foglalkoztatókönyv 12 új mesével

Bogyó és Babóca története tíz évvel ezelőtt kezdődött, amikor 2004-ben megjelent az első kötet. Most, húsz megjelent kötet után fogadjátok szeretettel ezt a nagy foglalkoztatókönyvet, amiben számtalan különböző feladatot találtok. Lehet színezni, számolgatni, de a fejtörők, párosítók, kirakók, összekötős és gondolkodós feladatok mellett tizenkét új mesét is olvashattok a csigafiúról és katicalányról!

Pagony, Budapest, 2018
Pagony, Budapest, 2015
194 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155441981 · Illusztrálta: Bartos Erika

worsi P>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca foglalkoztatókönyv 12 új mesével

Jó ez, de mégsem. A feladatokat egy ötéves élvezi nagyon, viszont a Bagyóca-mesékből ő már alapvetően kinőtt…
Nagyjából végigcsinálgatta az egészet, az elején nagy lendülettel (két hét alatt eljutott a feléig), aztán a maradékhoz kellett négy hónap. A személyes kedvencem az, hogy minden olyan képen, ahol nem csak egy vonal a szereplők szája, kiszínezte a szájuk belsejét rózsaszínnel.

Marcsi P>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca foglalkoztatókönyv 12 új mesével

Lányom 3,5 éves és imádjuk. A mesék is aranyosak, este 2-3 is befér alvás előtt. :) A foglalkoztató része már neki is jó, sok párosítós, kiválasztós színezős feladat van benne, főleg a 3-5 éveseknek ajánlom. A képek színesek, nagyon jó minőségű a papír, így nem üt át a rajzolás, színezés sem. Ár-érték arányban nagyon megérte!

lenne P>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca foglalkoztatókönyv 12 új mesével

Szeretjük a foglalkoztatókönyveket, legyen az akár bogyóésbabócás. Igazából ezt én vettem a nagyobbik Manónak születésnapjára, de nem önkínzásból, hanem mert már a könyvtárban alaposan átnéztük és összefirkálásra érdemesnek találtuk. A tartalomjegyzék egyébként nagyon praktikus úgy, hogy nincs oldalszám sehol. :D

B_Bri>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca foglalkoztatókönyv 12 új mesével

Napjaink Cifra Palotája, már jó ideje keresek egy ilyen könyvet. Kifejezetten ovisoknak ajánlom, de B.B.utálók a közelébe se menjenek :) .
Van benne társasjáték, rengeteg feladat (különbség keresés, párkeresés, „tetrisz”, labirintus, stb…), színező, kreatív ötletek (pl.gurigából méhecske készítés), mesék és még sorolhatnám.
Szívből ajánlom önálló és közös időtöltésre is.

Breena>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca foglalkoztatókönyv 12 új mesével

Gondoltam jó előre beszerezzük, hogy amikor megérik rá a kis lurkónk, legyen mihez nyúlni. Na ennek az lett a vége, hogy amint meglátta „Bodót” és „Babószát”, nem lehetett eltenni.
Elolvastuk az összes mesét és a feladatok 1/5-ét is megnézegettük, megvizsgáltuk. Azt hittem, nem fog tetszeni neki, mivel a 2 oldalas mesékhez nem sok kép volt, mégis elmélyülten hallgatta és láthatóan nagyon élvezte. A feladatok nagyon sokszínűek és kreatívak. Szerintem nagycsoportosoknak, alsósoknak remek foglalkoztató. Minden kis rajongónak bátran ajánlom.
Alig várom, hogy újra elővegyük :)

Lilla_Miko>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca foglalkoztatókönyv 12 új mesével

A mesék most kevésbé tetszettek. Néha csak megkérdezte párom, hogy ennyi? Viszont maga a foglalkoztató része nagyon bejött. Imádom az ilyen kis fejlesztő dolgokat. Biztos gyermek koromban is odalettem volna érte. Még fel is kuncogtam az egyiken spoiler B&B-fanoknak kötelező, és aki kicsit is fejleszteni akarja a gyermekét játékosan.

kate101>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca foglalkoztatókönyv 12 új mesével

A két gyerekem mai napig veszekszik rajta. Mindketten találnak benne az életkoruknak megfelelően valamit, még a kétéves is meg tud oldani benne feladatokat, a mese szereplőit ebből a könyvből tanulta meg, mivel ez az első Bogyó és Babócánk, eddig csak a rádióban hallottuk. A rövid történetek is nagyon jók, egyébként súlyos egy könyv, elég egy kisgyereknek hurcolgatni magával. Én még mindig nem vagyok kibékülve Bartos Erika figuráival, de a gyerekeimnek pont az egyszerű nagyon színes rajzok tetszenek benne.

Csi>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca foglalkoztatókönyv 12 új mesével

Kisfiam nagyon szereti nézegetni, bár a feladatokhoz még kicsi. Viszont az érdekes, hogy van benne tartalomjegyzék, viszont az oldalak nincsenek számozva.

Bogci P>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca foglalkoztatókönyv 12 új mesével

Nagyon jól megrajzolt kis könyv. Tele szuper feladatokkal és nagyon aranyos 12 mesével.
Lizinek itt a kedvence amikor az óriáskereket építik. De lassan az ujjbabukat is össze kell raknunk, mert azok is nagy kedvencei. :)

Bogyó és Babóca sorozat · Összehasonlítás