Bogyó ​és Babóca finomságai (Bogyó és Babóca 29.) 28 csillagozás

Bartos Erika: Bogyó és Babóca finomságai

A legbölcsebbek is hibázhatnak olykor. Ez történik Bagolydoktorral is, aki elvállalja a zsűri szerepét az erdei süteményversenyen… A meséhez 22 egyszerű süteményrecept is tartozik, melyet kisgyerekkel is könnyedén elkészíthetünk!

Tagok ajánlása: 3 éves kortól

Citera, 2018
80 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155883316 · Illusztrálta: Bartos Erika

kitti_th P>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca finomságai

Első BB olvasmányom. Annyira nem vészes, mint amilyennek gondoltam, tetszenek a rajzok. Jó, hogy a recepteknél láthattam, ki kicsoda. Tetszenek a nevek is, hangulatosak.

SzTEtti>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca finomságai

Ez szerintem elég vicces! :D Sokat harcoltam a kislányommal, hogy ne most azonnal, rögtön, hamar, de igen mostmostmost akarja az összes sütit megenni – jelzem, hogy nem megcsinálni akarta, hanem megenni. :D Mindegyikre azt mondta, hogy szereti. :D
Már egy receptet régebben megcsináltunk, amikor elérhetővé vált az írónő honlapján. És most azt felismerte a könyvben a kislányom!!!! Meg csináltunk belőle még mást is. Végtelenül egyszerűek a receptek, és tényleg tud benne segíteni a gyerek is. Ugyan 48x több időbe telik, de hatalmas buli!
A történet is jó, ami benne van. Kapcsolódik minden mindenhez. De azért szegény Bagolydoktor lehetett volna okosabb is orvos létére. :D
Kicsit amúgy sokallottam a „mennyiségeket”. Úgy értem, hogy az én 2,5 évesem még nehezen foglalkozik ennyi szereplővel. Mert itt aztán mindenki itt volt. És ezáltal a recept is sok volt.

medizonka>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca finomságai

Igazi kis kuriózum az írónőtől ez a kedves történet, ami ismét a barátság, szeretet, összefogás szentháromságáról győzi meg kis olvasóit, miközben gazdagon illusztrált, valódi süteményfotókkal alátámasztva. Igazi, vidám nyári hangulatú közösségi elfoglaltságot idéz meg a történet. Kedvem támadt valamit sütni vagy legalább, finom sütit eszegetni egy hűs fa árnyékában egy baráti társaság körében.Aztán majd letornázzuk… :-) … mint kis szereplőink.

eeszter>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca finomságai

Egyelőre nem próbáltunk ki a receptek közül egyet sem, de tény, hogy sok olyan van köztük, amit érdemes kisgyerekkel együtt kipróbálni, mert egyszerűen megvalósítható, ugyanakkor látványos sütemények lesznek, összefüggésben a mesével.

nikolett_z>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca finomságai

Könnyen elkészíthető, finom, és gyerekszemet gyönyörködtető sütik receptjeit tartalmazza a könyv. Aranyos, hogy a meseszereplők saját süteményeket kaptak, amik hasonlítanak is rájuk. :) Eddig kettőt készítettünk el, 4 éves kislányom nagyon élvezi a közös sütögetést, ráadásul itt a műveletek nagy részét egyedül is el tudja végezni, ami külön sikerélményt nyújt :)

Anita_Juhász>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca finomságai

3,5 éves kislányom imádja.
Számtalanszor el kellett már olvasni neki, mióta megvan. Egyébként is szeret a konyhában tenni-venni, úgyhogy a receptes részt is minden alkalommal át kell nézni. Bár még nem próbáltunk ki belőle semmit, de ami késik nem múlik.

berlin>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca finomságai

Az effajta finomságokat nem nagyon szeretjük, szóval igazából a mesék miatt vettük ki a könyvtárból. A mesék hozták a szokásos színvonalat.

szabina_b_90>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca finomságai

Gyönyörű rajzok vannak a könyvben, a mesefilmeket is olyan jó nézni. A könyv végén lévő recepteket pedig ki is fogom próbálni. Nagyon aranyos történet. Nekem a neve miatt Pihe a kedvencem egyébként :)

bgege>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca finomságai

A hangyakirálynő muffinját megsütöttük, nagyon finom lett.

redeifanni>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca finomságai

Hardcore B&B rajongók vagyunk a fiammal, így nem volt kérdés, hogy ez a kötet is terítékre kerül. Mintha kevésbé lenne faék egyszerűségű a mese, mint a régebbiek, olvasmányos, haladós. Jó ötlet volt a recepteket beletenni, biztosan fogunk belőlük közösen elkészíteni. Igazából nagy része nem nagy kunszt, inkább a találás, a külcsín, ami miatt felkelrik az érdeklődést.

Bogyó és Babóca sorozat · Összehasonlítás