89. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján

Évszakos ​könyv (Bogyó és Babóca 22.) 107 csillagozás

Bartos Erika: Bogyó és Babóca – Évszakos könyv Bartos Erika: Bogyó és Babóca – Évszakos könyv

Négy évszak, négy mese. A tavasz témája mi más lehetne, mint a virágültetés? De Babóca tulipánjai alig bújnak elő a földből, Baltazár máris végigszáguld a kiskerten gördeszkájával. Nyáron Bogyó palacsintájának örülhetnek a kis barátok, ősszel együtt szüretelik a Százlábú szőlőjét, télen pedig sok szép hóember épül a dombon.

Eredeti megjelenés éve: 2011

Pagony, Budapest, 2014
106 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155441516 · Illusztrálta: Bartos Erika

Kokuszka>!

Csodás kis mesegyűjtemény!
Kisfiam nagyon szereti Bogyó és Babóca történeteit, kedvenc mesénk pedig a nyári történet, ami arról szól, hogyan próbál Bogyó palacsintát sütni.
Gyönyörű kiadás, részletgazdag, csodaszép, élénk színekkel van illusztrálva. Ha egy sort sem olvasok belőle, akkor is örömet szerez, ha csak lapozgatom. Igazi kikapcsolódást nyújt, akár egyedül olvasom, akár a gyerekekkel. Biztos még sokszor levesszük a könyvespolcról.

tmezo P>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca – Évszakos könyv

Ádámnak ez a kedven B&B könyve, mert egyszerre 4 mese is van benne.
Tanulságosak, aranyosak, és óriásiak a rajzok. Sokszereplősek, szinte mindenki említésre kerül a 4 mese alatt.

Pagony, Budapest, 2011
106 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155023316 · Illusztrálta: Bartos Erika
Annie1416>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca – Évszakos könyv

Mind a két fiam imádja Bogyó és Babóca történeteit. Az Évszakos Könyv sem volt kivétel.
Szépen illusztrált, színes, igényes.
Egy élmény a gyerekeknek.
És nekem is tetszett. :)

egy_ember>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca – Évszakos könyv

Ez volt az első Bogyó és Babócám, és azt hiszem az utolsó is.
Engem egyáltalán nem fogott meg ez a szinte primitívre egyszerűsített világ. A történetet persze nem kell túlbonyolítani, de azért egy ilyet bárki simán mesél fejből a gyerekeinek. A rajzok, és főleg az arcok a gyerekrajzok világára emlékeztetnek. Főleg az utóbbi volt idegesítő. Az alapérzelmekre redukált, néhány vonallal érzékeltetett mimika a gyerekek lenézése.
Azt még talán meg tudom érteni, hogy a gyerekek mit szeretnek benne. Na de a szülők?
Na mindegy, mi már szerencsére kinőttünk belőle.

Trudiz>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca – Évszakos könyv

Én továbbra is kedvelem a színözönt, amit ad. Évszakokon át haladtunk, és egy-egy mese várt. A felmerülő problémákat: lesodort tulipánok, felragadt palacsinta… megoldja aranyosan. Tetszik a süni szállító szerepe.

Ninácska P>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca – Évszakos könyv

Azt hiszem, nagyon „rákattantam” most a Bogyó és Babóca kötetekre, és be kell vallanom, most már értem, mi ez a nagy rajongás a szerzőnő ezen kötetei iránt (is.) Tényleg nagyon aranyos, szórakoztató, imádni való mesekönyvek, amelyek gyerekeknek- felnőtteknek egyaránt egy jó olvasásélményt nyújthatnak.

Mivel játszva tanítanak – hiszen rengeteg új szót, kifejezést tanulhat meg belőle gyermekünk, fontos szerepe lehet az olvasásra nevelés mielőbbi elkezdésében.

Badiga>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca – Évszakos könyv

nagyon aranyos kis történetek :-), és mint nekem úgy a Kisfiamnak is a kis lakóházak tetszettek a legjobban, ami igen részletes, színes kidolgozást kaptak, elég jól felismerhetően..ahogy olvastam az évszakokat úgy kötöttünk mi is élményeket a történetekhez

JamiC>!

Négy mese, négy évszak.
Megtudtam, például, hogy a csigák nem tudnak palacsintát sütni (mert felragad a lámpára!!), de a katicák ebben nagyon ügyesek, és hogy a Százlábúnak akkora szőlője van, hogy azt három napig szüretelik a főhősök a hangyákkal és a hangyakirálynővel együtt…
A rajzok tündériek, és jól kitaláltan egyszerűek, de mégis részletgazdagok, a történetek kétésféléves szemmel is érthetőek.
Egy dolog volt, ami miatt visszavettem a csillagokból: szerintem túl nagy a könyv, egyáltalán nem gyerekkéz-barát. (és nehéz is)

nikolett_z>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca – Évszakos könyv

Mind a négy évszak aranyos történetet kapott, a nyári palacsintasütésen 4 éves kislányom percekig nevetgélt. :D
Nagyon kedvesek az illusztrációk, a kicsik számára is könnyen értelmezhetőek a történetek.

Bogyó és Babóca sorozat · Összehasonlítás