Csengettyűk (Bogyó és Babóca 31.) 83 csillagozás

Bartos Erika: Bogyó és Babóca – Csengettyűk

Bogyó, Babóca és barátaik a karácsonyi asztalnál ülve tizenkét régi történetet elevenítenek fel. Együtt emlékeznek vissza az Ezerlábú látogatására, a bagolyfiókák születésére, és azt is megtudhatjuk, hogyan sérült meg a Barlangi Pók lába, mi történt a Csillaglány hárfájával, és miért lett Ugri haja rövidebb…

Eredeti megjelenés éve: 2020

Citera, 2020
240 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155883750 · Illusztrálta: Bartos Erika

bambali>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca – Csengettyűk

A fiaim már kezdenek kinőni a Bogyó és Babócából (nagy bánatomra, mert nagyon szeretem ezt a sorozatot).

Bartos Erika kitűnően ért ahhoz, hogy az aranyos mesék köntösébe olyan fontos dolgokat bújtasson, mint a barátság, megbocsátás, kitartás, irigység leküzdése, összefogás.

Mindegyik mese egy-egy gyöngyszem a kötetben, az illusztrációk nagyon szépek.

Karácsony tájékán egy-egy este jólesett a meséket olvasni.
Nagy kedvencem Pihe, a csetlő-botló pillangó.

Judit_Megyeri IP>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca – Csengettyűk

Az ilyen sokmesés kötetekbe mindig be szokott csúszni pár gyengébb történet. Meglepő módon itt ilyet nem találtunk. Mindegyik érdekes, aranyos volt, az illusztrációk szépek. Újraolvasós könyv lesz, sőt néhány mesét menetközben is újraolvastunk.

Gyöngyi0309>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca – Csengettyűk

Nagy Bogyó és Babóca szerelem van, gondolom a színes, egyszerű rajzok miatt rajong ennyire értük a gyerek,
Mi is nagyon szeretjük férjemmel, mert rengeteg dolgot tanítanak ezek a rövidke történetek, külön tetszik, hogy sok rejtett információ is van bennük. Pl.: mikor palacsintát esznek, nagyon sok ízt felsorol, vagy a hajas résznél a sok különböző frizura, esetleg a kugliknál a minták.
A tanulságokat majd megérti a gyerek, ha kicsit nagyobb lesz, viszont egyelőre imádja, ha ezt olvassuk, egyhuzamban két-három mesét figyelmesen, csendben végighallgat.
Bartos Erika szerintem nagyszerű, ami pont a mesék egyszerűségében rejlik.
A Csengettyűk cím megtévesztő, ez egy vidám válogatás, különböző évszakokból, különböző főszereplőkkel. Rókus kedvence a Csillaglány, rengetegszer elolvastam neki.

krlany I>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca – Csengettyűk

Történetek a történetben. Karácsonyinak indul, aztán még sem lesz az.
A történetek egyszerűek, mindig van a végükre egy jó megoldásunk, ami jó. Viszont néha több mindenre is kellene megoldás. Pl. amikor Baltazár hazudik a spoiler

BertaPalikSzilvi P>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca – Csengettyűk

Jópár ève már volt egy Bogyó ès Babóca hullám az èletünkben,könyvek- mesèk minden mennyiségben.
Most a legkisebb 3 èves gyerkőccel kezdjük elölről,de az 5 ès 6 èves is ugyanolyan lelkesedéssel hallgatja.
Nekem külön tetszik ez a történetek a törtènetben megoldás,mint a mesèk a pöttyös házból esetèben.
Az illusztrációk kedvesek, ( kicsit a mókus ès a borz figurája esetlen volt nekem ) a legkisebb gyerkőc is szívesen nèzegeti ès mesèl róla.
A bagolyfiókás mesèn jót nevettem, annyira magamra ismertem benne :)
Külön szeretem ezekben a könyvekben, hogy olyan tèmák szerepelnek a mesèkben,amikről a nagyobb gyerekekkel utána lehet beszèlgetni.
Pl a hazugságról, az elfogadásról ès segítőkèszsègről,az egymásra való odafigyelésről.
Èn bátran ajánlom már 3 èves kortól,de a színes kèpeket a kisebbek is örömmel nèzegetik.

Juca P>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca – Csengettyűk

A bevezetőben Bogyó és Babóca készülnek a karácsonyra. Azt hittem, az összes rész az ünneppel lesz kapcsolatos, de egyáltalán nem a karácsonyról szólnak. :D Ettől függetlenül tetszett, gondosan összeállított kötet. A kedvenc mesém a Búcsú, ami az elmúlásról szól, és mindezt egy virág életén keresztül mutatja be.

SzTEtti>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca – Csengettyűk

Én ezt a könyvét is szerettem Bartos Erikának. A férjem is. És nem utolsó sorban a gyerek is odavan érte, alig lehet mást is olvasni mellette. Csak a BoBa kell neki. :D Még jó, hogy felváltva altatjuk a férjemmel, így minden mese kétszer került sorra. :D
Valójában kicsit megtévesztő ez a karácsonyi hangulatú borító. Nem a karácsonyról szólnak a történetek. De cserébe 12 db új történetet kapunk a kis bogárkák életéből. Van itt minden! Balesetes pók, hajvágásos Ugri, kastélyos bál, virágsiratás, stb.
Az illusztrációk csodásak – még mindig –, nagyon részletgazdagok, szépek a színek, kellően nagyok. Ezt nem is olyan nehéz elérni a könyv nagysága miatt. Ráadásul elég vastag és nagyon nehéz is. Külön eljárásrendet kellett kialakítanunk arra, hogy hogyan tartsuk meg. :D

Breena>!

Első Bartos Erika könyvünk, a versesköteteket már jó előre beszereztük. :D
Sajnos még nem nyerte meg a kis gazdáját, de remélem, hogy csupán idő kérdése és rajongó lesz.
A képek a megszokott minőségűek, aprólékosságúak, remekül nyomon lehet követni a szöveg folyamát. Számunkra a rajzolt képek és a szereplők még ismeretlenek, a rímeket is hiányolta a lurkó, viszont így is már első alkalommal legalább 5 percre lekötötte a könyv, amit jó jelnek vettem. Remélem, hamarosan végig tud majd ülni egy-egy mesét és ráébred a mese örömeire.
Nekem, felnőtt fejjel nagyon tetszettek a történetek. Mindben van kisgyerekeknek való tanulság, a részletgazdag képek is remek beszélgetési lehetőségeket adnak a szülőknek.
A csillag levonás az utolsó történetért járt. Értem, mit akart kihozni belőle a szerző, nekem akkor is nagyon visszás, hogy egy kis virágot napokig siratnak és szó szerint eltemetnek közösen. Én biztosan, másképp oldanám meg szülőként ezt a szituációt.
Összességében jó tartalom, remek képek, minőségi kötés. Külön tetszik, hogy a lapok kicsit vastagabbak, a képek nagyok és részletesek. Ezek mind-mind a hosszú távú használatot és a megkedveltetést jelzik számomra.
**********
Örömmel jelentem, hogy megszerettük a kis rovarokat :D mesenézés révén hamar áttértünk az olvasásra, ami ugyanolyan örömet okoz a kis lurkónak. Kedvenc mese még nincs, de szereplők már igen: Bogyó, Sün Soma, Kelemen kanári, Ugri.
Alig várom a következő olvasós korszakot a mi kis apró könyvmolyunknak :)

timcsigirl>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca – Csengettyűk

Már a Bevezetőből kiderül, hogy Bogyó és Babóca éppen karácsonyi ünnepséget szervez, melyre meghívták a kis barátaikat is. Közösen idézik fel azt a 12 történetet melyeket szépen sorban megtalálhatunk a kötetben. A borító nagyon megtévesztő, mert a 12 történetből egyik sem a télhez vagy az ünnepekhez kapcsolódik. Kapunk viszont gyönyörű illusztrációkat és kedves, aranyos és tanulságos meséket. A kötet elején és végén összesen 4 oldalon minden szereplő névvel együtt megtalálható, ami nagy segítség azoknak, akik éppen most ismerkednek ezekkel a kedves kis figurákkal.

Ancsúr>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca – Csengettyűk

Könyvről könyvre egyre jobban szeretem Bartos Erika könyveit. Figurái, színvilága és történetei még engemet is elvarázsolnak a cukiságfaktorukkal. Ez a könyv kicsit félrevezető volt az eleinte karácsonyi hangulatával, de így is élveztem a nyúlfarknyi történeteket.
Nekem eddig ez a bogyó és babócás könyv viszi a pálmát.

Jagika P>!

Karácsonykor Bogyó és Babóca feldíszítette a pöttyös ház előtt álló fenyőfát.

Bogyó és Babóca sorozat · Összehasonlítás