Bogyó ​és Babóca az óvodában (Bogyó és Babóca 4.) 133 csillagozás

Bartos Erika: Bogyó és Babóca az óvodában Bartos Erika: Bogyó és Babóca az óvodában

Két újabb Bogyó és Babóca mese, ahol a történet az óvoda körül forog, valamint egy virágbogárka is elveszik. Kibékülnek-e a fiúk, a lányok, és mit akarhat a nagy, piros pók?

Eredeti megjelenés éve: 2005

Pagony, Budapest, 2014
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155441196 · Illusztrálta: Bartos Erika

worsi P>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca az óvodában

Ez egy szuper könyv, amennyiben több kérdés is foglalkoztat azóta is, hogy ezt elolvastam (egy éve!!).
Miszerint:
– Minek járnak óvodába ezek a bogarak (meg a lábascsiga ugyebár), ha önállóan is el tudják látni magukat, főznek meg minden, saját külön házuk van (a csigának kettő is)?
– Mivel tudnak többet a felnőtt bogarak, amit a szereplőink nem?
– Az összes többi kötet mind hétvégén vagy ovis szünetben játszódik?
– Gömbi most akkor baba (ha már egy remek kis babakocsit is összeraknak neki, ld. a címlapon) – de akkor miért lakik egyedül? Vagy teljes értékű bogár, mint a többiek?

Valószínűleg nem kellene ennyit agyalni a könyvben található két mesén, inkább élvezni kellene. Az nem megy sajnos, marad a másik opció.

Csoszi>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca az óvodában

@Ninácska kihívását szerettem volna teljesíteni, ám legnagyobb megdöbbenésemre a városi könyvtárban csak ez az egyetlen Bogyó és Babócás könyv volt bent!
A kötetben két mese található. Az első A barlangi pók. Ebben a történetben Gömbi, a kis virágbogár eltévedt az erdőben és a többiek a keresésére indulnak, hogy megtalálják. Útközben találkoznak egy nagy, piros pókkal, amitől én biztos visítoznék. Szerencsére kiderült, hogy pók nem egy bántós fajta. Bogyó és Babóca hazaviszi Gömbit, aki nagyon örül ennek.
A második pedig a címadó mese. Az ovisok tornáznak, reggeliznek, az erdőben összegyűjtött falevelekből képeket készítenek, és természetesen játék közben összevesznek a fiúk és a lányok, majd délután az udvaron játszanak. Nagyon tetszett a dadus neve: Pettyes Futrinka néni:-)
A rajzok továbbra is imádnivalók!

konyvolvaso >!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca az óvodában

Ebben a mesekönyvben is 2 mese található. Az egyik bemutatja mi vár a gyerekekre az óvodában, mivel foglakoznak, milyen feladataik lesznek, mit tudnak játszani. Így kedvet csinál a gyerekeknek az óvihoz és szívesen mennek. A másik mese bemutatja, hogy a kis virágbogár olyan barlangba ment amit nem ismert és nem talált ki, ezért hangosan zokogott. Bogyó és Babóca épp arra járt és megpróbál segíteni neki. Közben a hangoskodásukkal felébresztik a barlangi pókot aki zokon veszi és megkergeti őket de végül sikerül ártalmatlanná tenniük a pókot akinek nem tetszik, hogy megkötözték. A végén sikerült egyezségre jutniuk és hálából a pók megmutatta nekik a kivezető útat miután eloldozták. Főként az óvodás történetet tartom hasznosnak mert a gyerekek megismerkednek az óvodával. A másik mese abból tanulságos, hogy ne csavarogjanak el, mert eltévedhetnek és ha nem találnak rájuk akkor bajba kerülhetnek.

kratas P>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca az óvodában

Cuki. Azért Pettyes Futrinka néni, a dadus, kicsit túlzásnak tűnt már, :) de ez egy olyan sorozat, amit szívesen ajánlanék szülőknek.

nagara>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca az óvodában

Két rövid történet van a könyvben, az egyik egy barlangi pókról szól, a másik egy napról az óvodában. A pókos jópofa, kiderül belőle, hogy a nagy ijesztgető rusnya pók is tud sírni. A másik az ovis életet mutatja be. Olvasás alatt végig Pogány Judit hangján hallottam a mondatokat…:D (á, nem is láttam pár részt így mostanában…)

aram76>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca az óvodában

A Bogyó és Babóca könyvek örök életűek. Kicsik és nagyok számára érdekes olvasmány. A kicsiket elvarázsolja, a nagyokat visszarepíti a gyermekkorba. Jó néha ilyet is olvasni felnőtt fejjel.

BertaPalikSzilvi P>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca az óvodában

Ezt a könyvet a legkisebb gyermekem miatt választottuk, neki kicsit nehezen megy az ovikezdès.
2 mesèt olvashatunk,az elsőnek nincs köze az ovihoz, ezèrt a fèl csillag levonás,a másodikban pedig a jól ismert kedves bogárkák egy napját követjük vègig az oviban.
A kèpek bájosak,a törtènet egyszerű.
Bogyó és babóca örök,a 2 èvesem ugyanúgy szívesen hallgatta,mint a 6 èves.
Főleg az ovis törtènet tetszett,mert sokmindent felfedeztek ami ugyanúgy törtènik,mint a valóságban ès ezáltal tudtunk beszélgetni róla.

molybaba>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca az óvodában

Az óvodás mese jó bevezetés az óvodai életbe. Elmesél mindent, ami az oviban vár a gyerekekre: a sokfél játék és foglalkozástól az ovis barátság képlékenységéig. Azoknak, akik még csak ezután kezdik az ovis élményeket, szerintem nagyon jó rálátást ad.
A barlangi pók Gömbivel elsőre nagy kedvenc lett, még nem jöttem rá a varázs okára.
Szerintem ez egy alapdarab a kicsik könyvtárába az ovis mese miatt.

Paulina_Sándorné P>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca az óvodában

Aranyosak voltak a történetek, de a pókkal akkor sem fogok megbarátkozni, bármilyen aranyosnak és kedvesnek volt itt ábrázolva. Kedvesek a figurák, ötletesek a mesék, kicsiknek való. Az ovis kedves emlékeket idézett fel bennem.

Coffee I>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca az óvodában

Annyira cuki ez a könyv, mint az összes Bogyó és Babóca. Raádásul aktuális most nálunk, mert a gyerekem mini csoportos és még van mit megszoknia. spoiler
Szóval szerettük nagyon, és köszönjük, @lena91 spoiler hogy Lili könyvespolcán tudhatjuk! :)

Csoszi>!

Bogyó, Babóca, Pihe és Baltazár színes faleveleket gyűjtött az őszi erdőben.

Trudiz>!

Nem is akartalak bántani titeket! Igazából még soha senkit sem bántottam.

Trudiz>!

Dongó néni türelmesen terelgette be a gyerekeket a csoportokba.

Bogyó és Babóca sorozat · Összehasonlítás