Bogyó ​és Babóca alszik (Bogyó és Babóca 17.) 46 csillagozás

CSILLAGHÁZ
Bogyó és Babóca egy nyári estén titokzatos házikóra bukkannak a hegytetőn. De vajon ki lakik a csillagházban?

BOGYÓ ALVÓTÁRSA

Bogyó sehogy sem tud elaludni. Újra és újra megzavarja álmát egy motoszkláló hang. A hangocska egy félős gilisztához tartozik,akit a csigafiú befogad éjszakára….

Eredeti megjelenés éve: 2013

Pagony, Budapest, 2013
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155291494 · Illusztrálta: Bartos Erika

worsi ASP
Bartos Erika: Bogyó és Babóca alszik

A második mese elég semmilyen. Az első mese viszont simán öt csillagos. Pontosan arról szól, amit egy átlagos kisgyerekes szülő majdnem minden este átél, miután leteszi a gyerekét aludni. Lásd még: „Pisilni kell!” "Szomjas vagyok!" „Melegem van!” "Fázom!" „Sötét van!” "Leesett az alvósmacim!" „Különben is!” "Megint pisilni kell!" És végre megvan a B&B-rajongó szülőnek az az elégtétele is emellett, hogy végre Bogyó is spoiler. Avagy igen, bevallom, ez a mese nekem szólt, pont úgy át tudtam élni, mint az eredeti célközönsége.

Ninácska P
Bartos Erika: Bogyó és Babóca alszik

Bájos, kedves, aranyos, tüneményes, lehengerlő, édes. Ezekkel a jelzőkkel lehetne leginkább jellemezni a sokunk által kedvelt Bogyó és Babóca meséket. Legszívesebben, minden kisgyermeknek felolvasnám, ugyanis annyira szuper kötetek ezek, hogy lehetetlen nem rajongani értük. Egyetlen bajom velük, hogy rövidségük ellenére borsos áruk van.

icu79 P
Bartos Erika: Bogyó és Babóca alszik

Végre egy történet a kukacról. Mert ő mindig, mindenhol ott van. Néha olyan helyeken bújik meg, hogy nekem is keresnem kell, de a 2 évesemnek is kedvenc mókája a kukackeresés. De itt most övé az abszolút főszerep, és micsoda szerep kérem. :)
A második mese a Csillaglányról nekem annyira nem tetszett.

Sippancs P
Bartos Erika: Bogyó és Babóca alszik

Hát ez valami tüneményes volt!
A két mese közül Bogyó alvótársa tetszett a legjobban, a kedvenc szereplőm pedig a kis félős kukac lett. :)
Értem már, hogy miért szereti minden gyerkőc Bogyó és Babócát…

Paulina_Sándorné
Bartos Erika: Bogyó és Babóca alszik

Aranyos történetek, kedves rajzokkal. A csillagház különösen tetszett.

gabona
Bartos Erika: Bogyó és Babóca alszik

Magam is meglepődtem azon, hogy ez a két kis történet is tetszett most. A kedvenc szereplőm a második mese Csillaglánya volt, mivel egy szót sem szólt. Egyébként a Kukac szerepeltetése jó húzásnak bizonyult, Ő és Bogyó már-már olyanok a Bogyó alvótársa című mesében, mint Bud Spencer és Terence Hill. :D

tmezo P

Aranyos mindkét mese.
A Csillagház nekem különösen tetszett. :D

Anita_Juhász
Bartos Erika: Bogyó és Babóca alszik

Egyben értékelem az egész sorozatot. (amíg nem lesz kedvenc része)
Lehet szeretni és utálni Bartos Erikát, de egy biztos, valamit nagyon tud. Legalábbis még nem igazán találkoztam olyan kisgyerekkel akit ne bűvölt volna el meséivel.
Bogyó, a csigafiú és Babóca, a katicakislány: aranyos történetek, egyszerű rajzok, szerethető szereplők szerintem a kicsiknek nem kis kell nagyon ennél több. Az én leánykám még kicsi (8 hónapos), ahhoz hogy igazán értékelje, de mégis mindennap „kéri” (odamászik a könyvekhez és veszi elő), hogy olvassak neki. Majd amikor nagyobb lesz és százmilliómkettedszerre is ezt akarja olvasni, biztos én is unni fogom, de egyelőre még bírom. Azt sosem felejtem el amikor azt mondta egy ismerős: „Aham, most még aranyosak, de az 500. olvasás után már csak kis erdei rohadékokként fogsz rájuk gondolni!” :D
Nem baj, szépen sorakoznak a polcon a DVD-kel együtt.

Sakura
Bartos Erika: Bogyó és Babóca alszik

Aki nem tud aludni, olvassa ezt a mesét… legalábbis a gyerekeknek beválik. Gyerekeknek aranyos, nagyon szeretik. Hogy mi a varázsa, azt nem tudom, de nekem nem is kell, mert nem nekem íródott.

JamiC
Bartos Erika: Bogyó és Babóca alszik

Újabb aranyos „bogaras” történetek – most az estével a főszerepben.

Bogyó és Babóca sorozat · Összehasonlítás