Bogyó ​és Babóca alszik (Bogyó és Babóca 17.) 82 csillagozás

CSILLAGHÁZ
Bogyó és Babóca egy nyári estén titokzatos házikóra bukkannak a hegytetőn. De vajon ki lakik a csillagházban?

BOGYÓ ALVÓTÁRSA

Bogyó sehogy sem tud elaludni. Újra és újra megzavarja álmát egy motoszkláló hang. A hangocska egy félős gilisztához tartozik,akit a csigafiú befogad éjszakára….

Eredeti megjelenés éve: 2013

Pagony, Budapest, 2014
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155441271 · Illusztrálta: Bartos Erika

worsi ASP
Bartos Erika: Bogyó és Babóca alszik

A második mese elég semmilyen. Az első mese viszont simán öt csillagos. Pontosan arról szól, amit egy átlagos kisgyerekes szülő majdnem minden este átél, miután leteszi a gyerekét aludni. Lásd még: „Pisilni kell!” "Szomjas vagyok!" „Melegem van!” "Fázom!" „Sötét van!” "Leesett az alvósmacim!" „Különben is!” "Megint pisilni kell!" És végre megvan a B&B-rajongó szülőnek az az elégtétele is emellett, hogy végre Bogyó is spoiler. Avagy igen, bevallom, ez a mese nekem szólt, pont úgy át tudtam élni, mint az eredeti célközönsége.

Ninácska P
Bartos Erika: Bogyó és Babóca alszik

Bájos, kedves, aranyos, tüneményes, lehengerlő, édes. Ezekkel a jelzőkkel lehetne leginkább jellemezni a sokunk által kedvelt Bogyó és Babóca meséket. Legszívesebben, minden kisgyermeknek felolvasnám, ugyanis annyira szuper kötetek ezek, hogy lehetetlen nem rajongani értük. Egyetlen bajom velük, hogy rövidségük ellenére borsos áruk van.

konyvolvaso
Bartos Erika: Bogyó és Babóca alszik

Ez a mesekönyv 2 történetet tartalmaz. Az egyikben a kukac bekéredzkedik Bogyóhoz mert rosszat álmodott. Nehezen tudja rávenni Bogyó az alvásra mert hol sötét van, hol megéhezett. A másik mese a csillagház rejtélyét mutatja meg mikor hirtelen rátalálnak a csillag alakú házra. Aranyosak a szereplők és nagyon jók, színesek.

icu79 P
Bartos Erika: Bogyó és Babóca alszik

Végre egy történet a kukacról. Mert ő mindig, mindenhol ott van. Néha olyan helyeken bújik meg, hogy nekem is keresnem kell, de a 2 évesemnek is kedvenc mókája a kukackeresés. De itt most övé az abszolút főszerep, és micsoda szerep kérem. :)
A második mese a Csillaglányról nekem annyira nem tetszett.

Sippancs P
Bartos Erika: Bogyó és Babóca alszik

Hát ez valami tüneményes volt!
A két mese közül Bogyó alvótársa tetszett a legjobban, a kedvenc szereplőm pedig a kis félős kukac lett. :)
Értem már, hogy miért szereti minden gyerkőc Bogyó és Babócát…

Paulina_Sándorné P
Bartos Erika: Bogyó és Babóca alszik

Aranyos történetek, kedves rajzokkal. A csillagház különösen tetszett.

gabona MP
Bartos Erika: Bogyó és Babóca alszik

Magam is meglepődtem azon, hogy ez a két kis történet is tetszett most. A kedvenc szereplőm a második mese Csillaglánya volt, mivel egy szót sem szólt. Egyébként a Kukac szerepeltetése jó húzásnak bizonyult, Ő és Bogyó már-már olyanok a Bogyó alvótársa című mesében, mint Bud Spencer és Terence Hill. :D

Katona_Zsuzsanna
Bartos Erika: Bogyó és Babóca alszik

A gyerekek is pontosan ugyanígy nem hagyják a szüleiket aludni. Mindig van egy apró teljesítendő kívánság.

hencsa06
Bartos Erika: Bogyó és Babóca alszik

A Rossz álom tetszett. Ez aranyos mese volt. Bár továbbra sem lopta be a szívembe magát a szerző.
A Csillagház viszont nem . Nem igazán tudtam vele mit kezdeni.

Vaklarma

A csigafiú magára húzta a takaróját, és azonnal álomba merült. A tavaszról álmodott, a réten nyíltak a tulipánok.

Bogyó és Babóca sorozat · Összehasonlítás