Bogyó ​és Babóca a jégen (Bogyó és Babóca 9.) 86 csillagozás

Bartos Erika: Bogyó és Babóca a jégen

Hová tűntek Mókus Regő elveszett mogyorói? Pedig így ősszel és főleg télen nagy szüksége lesz rá… És hogy tanul meg Vendel korcsolyázni? A sorozat kilencedik részében csupa őszi-téli kalanddal találkozunk.

Eredeti megjelenés éve: 2008

Pagony, Budapest, 2014
keménytáblás · ISBN: 9786155441530 · Illusztrálta: Bartos Erika

kratas P>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca a jégen

Kellett egy kis agykímélő mese és bár kicsit félve kezdtem el lapozni ezt a könyvecskét, de tetszett. Aranyos volt. Jó, nem mondom, hogy nem kezdtem el tiltakozni, hogy a mókusnak miért kell télre elvonulni aludni, miközben a katica és a csiga vígan korcsolyázik, de emelkedjünk ezen felül. aztán az is lehet, hogy ha nem éjszakai meló és 4 óra alvás után olvasnám ezt, akkor egy csillag lenne, de most határozottan tetszett :)

Ninácska P>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca a jégen

Hiányzik a tél, ezért még nagyobb örömmel és lelkesedéssel olvastam ezt a kedves kis téli történetet.
Ismét nem csalódtam, nagyon tetszett!

worsi P>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca a jégen

Pár napja végül csak ideért hozzánk is Bogyó és Babóca nagy örömömre. Az egész úgy kezdődött, hogy a lányomat megkérdeztük, hogy melyik diafilmet szeretné megnézni este. Azt mondta, hogy a zöldet – az meg pont ezekről a vigyori bogarakról szólt. Tegnap a könyvtárból már én hoztam ezt neki haza, hátha ez is tetszik neki. Még nem harapott rá. Eddig nekem jobban bejön, mint Az Ideális Család kalandjai, de lehet, hogy ez a harmincnyolcadik mesélésre már megváltozik majd, mikor sokezredjére sorolom fel, hogyaszondja: Bogyó, a csigafiú, Babóca, a katicalány, Vendel, a szarvasbogár, Pihe, a lepkekisány, Döme, a krumplibogár, Csuli, a csótánylány, Szellő, a szitakötő és az összes idegesítő ízeltlábú és puhatestű szélesen vigyorgó megörökké boldog állatka.
A történet nem egy nagy durranás, pont az ilyen törpiknek való. A biológiai részéhez nem értek, mondjuk annyi még nekem is megvan, hogy a csigáknak nincs lába.

Laura_Bakos>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca a jégen

Annyira kíváncsi voltam, hogy miért szeretik ennyire a gyerek.
Még mindig nem tudom, de azért cuki a katica lány és a csiga fiú története.

ViraMors P>!

Hát… nemistudom
Tőlem kb húsz évvel fiatalabb tesók ide, pár éves unokahúgok oda, a Bogyó és Babóca eddig kimaradt az életemből. Ma estére a legnagyobb (hároméves) unokahúgom választott mesét, szóval ezt olvastuk. Kedves, aranyos, barátságos, de a fejeket butácskának érzem.
A bennem élő cinizmus szeretne még sok mindenbe belekötni. De a bennem élő cinizmust nem kéne mesekönyvek közelébe engednem.

tmezo P>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca a jégen

Az első mese, Az elveszett mogyoró , nagyon aranyos és kedves. Kifejezetten jó, hogy említésre kerül a téli álmot alvás, az élelem gyűjtögetés. Ezekről lehet beszélgetni a gyerekkel.
A második, Vendel korcsolyázik , már nem különösebben köti le a gyerkőc figyelmét.

Pagony, Budapest, 2015
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155441585 · Illusztrálta: Bartos Erika
imma P>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca a jégen

Az első mese még egész tetszett is, elgondolkodtam rajta, hogy talán jót tett neki, hogy pihentettük egy darabig a sorozatot. De a második olvasása közben már megint uralkodnom kellett magamon (szereplők magasságának tetszőleges variálása, meg ez az örökös barkácsolás, persze kizárólag letört faágakból…).

Coffee I>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca a jégen

Ezt egy kicsit ritkábban forgatjuk, mint a többi Bogyó és Babóca könyvet. Az ebben lévő 2 mese valahogy annyira nem fogta meg a lányom, mint a többi, de ezt is szeretjük!

Paulina_Sándorné P>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca a jégen

Aranyos mesék voltak. Az elsőben megmutatkozott, hogy az összefogás milyen sokat számít. A második mese eszembe juttatta, hogy mennyire szerettem korcsolyázni spoiler

Juca P>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca a jégen

Anna nagyon szereti a katicabogarakat, így nem volt kérdés, hogy belekezdünk Bogyó és Babóca történeteibe. Ezt a kötet ajándékba kaptuk, nagyon örültem neki. Két történet kapott benne helyet: Az elveszett mogyoró és Vendel korcsolyázik. Mindkettő aranyos mese, amelyben segítenek a bajba jutott barátokon. A mókusos történet nekem jobban tetszett, de a másikban szerepel Milla, a hóbogár, aki nagyon szimpatikus.
Amúgy Annának Bagolydoktor a szíve csücske (ebben a kötetben ő nem szerepel).

Bogyó és Babóca sorozat · Összehasonlítás