Bogyó ​és Babóca (Bogyó és Babóca 1.) 142 csillagozás

Bartos Erika: Bogyó és Babóca Bartos Erika: Bogyó és Babóca

A sorozat első könyvében Bogyó, a csigafiú, és Babóca, a katicalány megismerkedéséről olvashatsz. Megtudhatod azt is, mit kapott Bogyó a harmadik születésnapjára.

Eredeti megjelenés éve: 2004

Tagok ajánlása: 1 éves kortól

keménytáblás · ISBN: 9786155883491
50 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155883088 · Illusztrálta: Bartos Erika
Pagony, Budapest, 2015
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155441042 · Illusztrálta: Bartos Erika

worsi P>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca

A történetekről: a rajzok bénábbak, mint a későbbi köteteknél, Babóca ruhája például oldalanként változik, hogy csipkés vagy sem. Meg nem annyira kerek a fejük néha. Cserébe normálisabbak az arányok: Bogyó meg Babóca ketten alig bírnak el egy egész cseresznyét (a második kötetben egy alma már röhögve belefér Babóca csizmájába). A mesék meg továbbra is elég semmilyenek.

És akkor egy kis személyes: A barátság című volt tegnap nekem az esti mesém. A nagylányom mesélte el, mert kicsit beteg voltam. Megtudtam belőle, hogy Babóca feltalálta a cseresznyét, aztán kettényeste, majd megsütötte roston. :-) Képek nélkül az ő előadásában sokkal jobb volt az egész.

konyvolvaso>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca

Aranyos történet a barátságról és szivárványról. Ebben a mesében megismerjük hogyan kezdődött Bogyó és Babóca barátsága. Nem csak segítséget kell kérni hanem osztozni a javakban is. Babóca Bogyó születésnapjára nagyon jó ajándékot talált ki. Sikerült megvalósítaniuk az elérhetetlent és jót játszottak a barátaikkal. Nekem tetszik, hogy vidám és pozitiv beállítottságú mindkét mese. Főként a szülinapos de leginkább a 3 éves gyerköcöknek ajánlom vagy még gyermeklelkű felnötteknek.

Marcsi P>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca

Oké, akkor mindegyik kötetben két mese van! :D
Az első „bemutatkozó” mese, nagyon egyszerű, talán túlságosan is. Még belecsempészhettünk volna egy kis tanulságot Babóca önzése kapcsán, de valószínűleg még hozzá kell szoknom az ennyire Piciknek szóló mesékhez. :)
A második mese viszont nagyon édes volt, így már át is nyomom a 4 csillagot 4,5-re! xD

murmur>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca

Szerintem ez szülőterror, de a gyerek valamiért szereti. Soha nem fogom megérteni az indokait.

gabona P>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca

Kellett egy kihívás, hogy a kezembe vegyem a Bogyó és Babóca (nekem inkább Babó és Bogyóca) sorozat könyveit. Habár édesanyám bölcsődében dolgozik és állandóan ezeket meséli a gyerekeknek, soha nem értettem, mit esznek rajta. Valószínűleg nem sokat. Mozgóképes megtámogatással, az Alma együttes zenéjével pedig egyenesen a falra mászom ettől a két lénytől és társaiktól – ezen minimum Pogány Judit hangja tud enyhíteni. ;)

Lehet, hogy 19 évesen nem ilyenekkel kéne kitölteni a felesleges perceimet… :D Kicsit jobban megírva, kevésbé ergyán rajzolva sokkal inkább a 3-5, vagy inkább 6 éves korosztálynak lehetne tanulságos meséket kreálni, de semmiképpen nem a totyogó korosztálynak. Ja, és Bogyó kifejezetten idegesítő figura. Akaratos, követelőző és utálja, ha nem az övé az utolsó szó. (Sok ilyen ember van, tudom, de egy gyerekmesében akkor is rendkívül idegesítő.) Én pedig utálom, ha ilyenekkel butítják az emberiséget.

Bartos Erika: Bogyó és Babóca

Egy ideig én is ódzkodtam ettől a sorozattól, de be kell, hogy valljam, már nagyon birom! Éppen ezért be kellett szereznem egy saját példányt is belőle, ezért esett a választásom a kezdő kötetre, s aztán meg jöhet a többi is…

Coffee I>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca

Abszolút a lányom kedvence, meg is értem, hogy miért. Aranyos, szerethető, igényes kis mese, szép illusztrációval.

tschilla>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca

Egyenlőre nem értem a gyerekek körében tomboló Bogyó és Babóca őrületet, elég nyögvenyelős történet volt mindkettő ebben az első kötetben, és a rajzok sem igazán jönnek be. Csak a kisfiam kifejezett kérésére fogok további könyveket beszerezni, ennél mi sokkal jobb mesékhez vagyunk szokva.

Anita_Juhász>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca

Egyben értékelem az egész sorozatot. (amíg nem lesz kedvenc része)
Lehet szeretni és utálni Bartos Erikát, de egy biztos, valamit nagyon tud. Legalábbis még nem igazán találkoztam olyan kisgyerekkel akit ne bűvölt volna el meséivel.
Bogyó, a csigafiú és Babóca, a katicakislány: aranyos történetek, egyszerű rajzok, szerethető szereplők szerintem a kicsiknek nem kis kell nagyon ennél több. Az én leánykám még kicsi (8 hónapos), ahhoz hogy igazán értékelje, de mégis mindennap „kéri” (odamászik a könyvekhez és veszi elő), hogy olvassak neki. Majd amikor nagyobb lesz és százmilliómkettedszerre is ezt akarja olvasni, biztos én is unni fogom, de egyelőre még bírom. Azt sosem felejtem el amikor azt mondta egy ismerős: „Aham, most még aranyosak, de az 500. olvasás után már csak kis erdei rohadékokként fogsz rájuk gondolni!” :D
Nem baj, szépen sorakoznak a polcon a DVD-kel együtt.

nagara>!

Egy meleg nyári napon Babóca, a katicakislány jókedvűen nézett ki háza ablakán.

nagara>!

– Nahát! – kiáltott fel Babóca. – Egy csodaszép cseresznye! Ez aztán a kincs! Finom ebéd lesz belőle!

Kapcsolódó szócikkek: cseresznye
nodael>!

A kukac bemászott a talicskába, és együtt elindultak a cseresznyefához.

nodael>!

– Bogyó, hidd el, a szivárványra nem lehet felmászni! – győzködte az izgatott csigafiút.

Kapcsolódó szócikkek: szivárvány
nodael>!

Bogyó azonban nem adta fel. Nagy köteg lufit hozott, és a lufikba kapaszkodva felrepült a magasba, a szivárvány fölé.

Bogyó és Babóca sorozat · Összehasonlítás