Bogyó ​és Babóca (Bogyó és Babóca 1.) 158 csillagozás

Bartos Erika: Bogyó és Babóca Bartos Erika: Bogyó és Babóca

A sorozat első könyvében Bogyó, a csigafiú, és Babóca, a katicalány megismerkedéséről olvashatsz. Megtudhatod azt is, mit kapott Bogyó a harmadik születésnapjára.

Eredeti megjelenés éve: 2004

Pagony, Budapest, 2014
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155441042 · Illusztrálta: Bartos Erika

worsi P>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca

A történetekről: a rajzok bénábbak, mint a későbbi köteteknél, Babóca ruhája például oldalanként változik, hogy csipkés vagy sem. Meg nem annyira kerek a fejük néha. Cserébe normálisabbak az arányok: Bogyó meg Babóca ketten alig bírnak el egy egész cseresznyét (a második kötetben egy alma már röhögve belefér Babóca csizmájába). A mesék meg továbbra is elég semmilyenek.

És akkor egy kis személyes: A barátság című volt tegnap nekem az esti mesém. A nagylányom mesélte el, mert kicsit beteg voltam. Megtudtam belőle, hogy Babóca feltalálta a cseresznyét, aztán kettényeste, majd megsütötte roston. :-) Képek nélkül az ő előadásában sokkal jobb volt az egész.

konyvolvaso>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca

Aranyos történet a barátságról és szivárványról. Ebben a mesében megismerjük hogyan kezdődött Bogyó és Babóca barátsága. Nem csak segítséget kell kérni hanem osztozni a javakban is. Babóca Bogyó születésnapjára nagyon jó ajándékot talált ki. Sikerült megvalósítaniuk az elérhetetlent és jót játszottak a barátaikkal. Nekem tetszik, hogy vidám és pozitiv beállítottságú mindkét mese. Főként a szülinapos de leginkább a 3 éves gyerköcöknek ajánlom vagy még gyermeklelkű felnötteknek.

Dorina91>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca

Nagyon szeretjük a Bogyó és Babóca meséket, nem is tudom hányszor olvastuk és néztük már. Most a lányom kéri elalvás előtt, hogy olvassunk, aminek nagyon örülök (pedig még 2 éves sincs). Ezek a mesék aranyosak, választékos a szóhasználatuk, elég rövidek egy ilyen picinek, de van bennük tanulság is. A barátság és a Szivárvány az első két történet, ahol megismerjük Bogyót, Babócát és barátaikat.

Marcsi P>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca

Oké, akkor mindegyik kötetben két mese van! :D
Az első „bemutatkozó” mese, nagyon egyszerű, talán túlságosan is. Még belecsempészhettünk volna egy kis tanulságot Babóca önzése kapcsán, de valószínűleg még hozzá kell szoknom az ennyire Piciknek szóló mesékhez. :)
A második mese viszont nagyon édes volt, így már át is nyomom a 4 csillagot 4,5-re! xD

murmur>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca

Szerintem ez szülőterror, de a gyerek valamiért szereti. Soha nem fogom megérteni az indokait.

gabona P>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca

Kellett egy kihívás, hogy a kezembe vegyem a Bogyó és Babóca (nekem inkább Babó és Bogyóca) sorozat könyveit. Habár édesanyám bölcsődében dolgozik és állandóan ezeket meséli a gyerekeknek, soha nem értettem, mit esznek rajta. Valószínűleg nem sokat. Mozgóképes megtámogatással, az Alma együttes zenéjével pedig egyenesen a falra mászom ettől a két lénytől és társaiktól – ezen minimum Pogány Judit hangja tud enyhíteni. ;)

Lehet, hogy 19 évesen nem ilyenekkel kéne kitölteni a felesleges perceimet… :D Kicsit jobban megírva, kevésbé ergyán rajzolva sokkal inkább a 3-5, vagy inkább 6 éves korosztálynak lehetne tanulságos meséket kreálni, de semmiképpen nem a totyogó korosztálynak. Ja, és Bogyó kifejezetten idegesítő figura. Akaratos, követelőző és utálja, ha nem az övé az utolsó szó. (Sok ilyen ember van, tudom, de egy gyerekmesében akkor is rendkívül idegesítő.) Én pedig utálom, ha ilyenekkel butítják az emberiséget.

molybaba>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca

Bevezetve a mesenézést hamar rájöttünk, hogy a kedvenceket inkább olvassuk a jobb időkihasználásért. A közös meseolvasás jobban fejleszti a kis lurkók szürke állományát, fantáziáját és nem utolsó sorban az együtt eltöltött idő a kapcsolatokat is építi.
A barátság és A szivárvány remek kezdése a Bogyó és Babóca sorozatnak.

Bartos Erika: Bogyó és Babóca

Egy ideig én is ódzkodtam ettől a sorozattól, de be kell, hogy valljam, már nagyon birom! Éppen ezért be kellett szereznem egy saját példányt is belőle, ezért esett a választásom a kezdő kötetre, s aztán meg jöhet a többi is…

Coffee I>!
Bartos Erika: Bogyó és Babóca

Abszolút a lányom kedvence, meg is értem, hogy miért. Aranyos, szerethető, igényes kis mese, szép illusztrációval.

nagara>!

Egy meleg nyári napon Babóca, a katicakislány jókedvűen nézett ki háza ablakán.

nagara>!

– Nahát! – kiáltott fel Babóca. – Egy csodaszép cseresznye! Ez aztán a kincs! Finom ebéd lesz belőle!

Kapcsolódó szócikkek: cseresznye
nodael>!

A kukac bemászott a talicskába, és együtt elindultak a cseresznyefához.

nodael>!

– Bogyó, hidd el, a szivárványra nem lehet felmászni! – győzködte az izgatott csigafiút.

Kapcsolódó szócikkek: szivárvány
nodael>!

Bogyó azonban nem adta fel. Nagy köteg lufit hozott, és a lufikba kapaszkodva felrepült a magasba, a szivárvány fölé.

Bogyó és Babóca sorozat · Összehasonlítás