Nagycsalád ​lettünk (Anna, Peti és Gergő 3.) 63 csillagozás

Bartos Erika: Anna, Peti és Gergő – Nagycsalád lettünk

„Kedves Olvasó! Ha ismered az Anna és Peti sorozat első két könyvét, most biztosan csodálkozol, hogy a főszereplők megváltoztak. Igen, eltelt pár év, Anna és Peti megnőttek, és megszületett az újabb kistestvér: Gergő! Ebben a könyvben sok új mesét olvashattok Annáról, Petiről és Gergőről.” (A szerző)

Eredeti megjelenés éve: 2009

Alexandra, Pécs, 2007

Sümegi vár

worsi ASP
Bartos Erika: Anna, Peti és Gergő – Nagycsalád lettünk

A véleményem helyett inkább álljon itt egy nem pontos statisztika (a könyvtári példány utolsó néhány oldala hiányzott).

– napocska: 101 db
     – ebből mosolygós: 93 db
     – ebből ablakon benézős: 40 db
     – ebből nem mosolygós: 8 db

– Anya 169-szer van lerajzolva
     – Anya nem mosolyog: ebből 30-szor
     – Anya morcos, és azért nem mosolyog: összesen csak kétszer
     – Anya nadrágban van: ebből kétszer (télen fázott biztosan)

– Apa 132-szer van lerajzolva
     – Apa nem mosolyog: ebből 20-szor

Több számadattal nem szolgálok, ezért is négyszer lapoztam végig a könyvet, ennyi éppen elég volt belőle, köszöntem szépen.

mcborzaska
Bartos Erika: Anna, Peti és Gergő – Nagycsalád lettünk

Számomra nem volt különleges ez a könyv. Bárki írhat ilyent. Az írónő leírja, hogy mi történik velük pár mondatban, és hozzá jó nagy színes képek vannak.

Sakura
Bartos Erika: Anna, Peti és Gergő – Nagycsalád lettünk

Ami egy gyereknek kell, az benne van. Család, szülők, testvérek, minden olyan ami velük is megtörténik, játékok bent és a szabadban.
Felnőtt fejjel nekem kicsit szegényes. A mondatok, a stílus nem az én műfajom. A rajzok azért néha aranyosak.

Anita_Juhász
Bartos Erika: Anna, Peti és Gergő – Nagycsalád lettünk

Egyben értékelem az egész sorozatot. (amíg nem lesz kedvenc része)
Lehet szeretni és utálni Bartos Erikát, de egy biztos, valamit nagyon tud. Legalábbis még nem igazán találkoztam olyan kisgyerekkel akit ne bűvölt volna el meséivel.
Anna, Peti és Gergő: aranyos hétköznapi történetek, egyszerű rajzok, szerethető szereplők szerintem a kicsiknek nem kis kell nagyon ennél több. Az én leánykám még kicsi (8 hónapos), ahhoz hogy igazán értékelje, de mégis mindennap „kéri” (odamászik a könyvekhez és veszi elő), hogy olvassak neki. Majd amikor nagyobb lesz és százmilliómkettedszerre is ezt akarja olvasni, biztos én is unni fogom, de egyelőre még bírom. Mivel a gyerekek apró-cseprő hétköznapi ügyeivel (pl. körömvágás, stb.) foglalkozik, segít elkalauzolni a piciket az élet útvesztőjében.
A mesék végén a családi képeket kifejezetten imádom.
Nehéz volt beszerezni a sorozatot, mert már nem árulják sehol (a neten néhol aranyárban adják), de végül (sok kedves molynak hála) sikerült.

Bae_gold
Bartos Erika: Anna, Peti és Gergő – Nagycsalád lettünk

Kétévesem kötelező olvasmánya minden este. És napközben és reggel és délben és ahányszor csak eszébe jut. „Anya? Hol a Anna, Pepe, Gergő?”

Rebane SP
Bartos Erika: Anna, Peti és Gergő – Nagycsalád lettünk

Őszintén mondom, nem értem, mit szeretnek ebben a keresztgyerekeim… Nekem nem tetszenek a rajzok se, és az egész könyv pont olyan, mint bármelyik gyerekes anyuka átlag napja.

Katica12
Bartos Erika: Anna, Peti és Gergő – Nagycsalád lettünk

Nem tudom, hogy is értékeljem ezt a könyv-sorozatot. Ha a gyerekeim szempontjából, akkor az 5 csillag nem is elég, rongyosra olvastuk már az összes részt, annyira szeretik. Az esti mesékhez mindig odakészítenek egy Anna-Peti-Gergő részt is, és amíg várnak rám, hogy végre megérkezzem olvasni, nézegetik, különösen most az 5 évesem nagy előszeretettel és komolyan tanulmányozza.
Nekem a könyv tartalma nem tetszik. Aranyosak a képek, a színvilág, de a történetek! Kreatív és olyan anyának tartom magam, aki elég sokat foglalkozik a gyerekekkel, de el sem tudom képzelni, hogyan tudja azt megvalósítani a 3 gyerek mellett, hogy állandóan mennek valahová, mindig játszanak, együtt csinálnak mindent de ebéd és rend is van, valamint ebéd után a férj nyugodtan le tud ülni meginni a kávéját. Ez utóbbi a legnagyobb talány számomra, hogy hogyan?

Duchon_Jenő
Bartos Erika: Anna, Peti és Gergő – Nagycsalád lettünk

Annak idején aktuális volt az első rész, és a lányom imádta is. Ki tudja hányszor olvastuk újra Peti érkezésének a történetét. Azóta is sokszor előkerül a piros könyv, sőt, sokszor ezen zöld helyett. Gondoltuk, most újra így lesz. Hát, az az igazság, hogy ez a könyv szintén tetszik a leányzónak, de sokszor inkább a pirosat hozza. És ki tudja miért, de a Fülgyulladás epizód a kedvence….

Millázs
Bartos Erika: Anna, Peti és Gergő – Nagycsalád lettünk

Aranyos családi történetek ezek, a kincseim szeretik nézegetni a gyerekek mindennapjait, hisz ehhez hasonló élményeik, érzéseik vannak nekik is.
Egy valami zavar, de csak engem, mert én látom (vagy nem jó a szemem, de ez kizárt), egy-két fénykép a történet kedvéért retusáláson esett át szerintem. Értem én a koncepciót, bővüljön a sorozat, meg mindhárom gyerek rajta legyen a képen, de egy családi fotó úgy értékes szerintem ahogy elkészült, amilyen pillanatot megörökített, ne kelljen feláldozni a sorozatbővítés oltárán.

A másik, ezt le kell írnom, mert a könyvtári példányt előttünk valaki úgy tönkretette, hogy az már égbekiáltó bűn. Ez nem véletlen károkozás, itt több oldalra kiterjedő lyukat fúrtak, dörzsöltek a könyv lapjaiba. Sír a lelkem!

nodael

Nem csak aludni, hanem sokszor játszani is felkuporodtak a magasba.

nodael

Lisztet szórt rá, rátette a tésztakupacot, és kinyújtotta.

nodael

Állt a vár udvarán egy ágyú is, amely valaha bizonyosan működött is.

Kapcsolódó szócikkek: ágyú
p_m_linda

Apa felhívta Elemér doktort. A doktor bácsi hamarosan megérkezett. Megvizsgálta Gergőt, Petit és Annát.
– Bizony, itt mindenkinek torokgyulladása van! – állapította meg határozottan. Elmondta, mit kell tenni, Anya pedig felírta. (…) Elemér doktor matricát adott a kis betegeknek ajándékba.

Kapcsolódó szócikkek: orvos

Anna, Peti és Gergő sorozat · Összehasonlítás