Anna ​és Peti – Kistestvér érkezik (Anna, Peti és Gergő 1.) 59 csillagozás

Bartos Erika: Anna és Peti – Kistestvér érkezik

A szépen illusztrált mesekönyvben tizenhárom bájos, valós mesét olvashatnak a gyerekek. Olyan meséket, amik velük is megtörténhetnek. Például: kistestvérük születik, állatkertbe mennek, hóembert építenek, vagy a család ünnepli a karácsonyt.

Eredeti megjelenés éve: 2006

Alexandra, Pécs, 2011
228 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633700174 · Illusztrálta: Bartos Erika
Alexandra, Pécs, 2009
230 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633700174 · Illusztrálta: Bartos Erika

Bibi_️3 P
Bartos Erika: Anna és Peti – Kistestvér érkezik

Rėszletet sikerūlt megkapnunk ebbôl a kis csodàból :)
Pepi imàdja, van benne „minden” :D
„Napocsa..felô…laba…mocu…kacsa…” !
Remèlem sok kisgyerekeshez eljut ;) :)

imma A+P
Bartos Erika: Anna és Peti – Kistestvér érkezik

Nem tehetek róla, egyszerűen utálom. Azon kívül, hogy hiába küldöm vissza újra meg újra, mindig visszahozza a nagyszülőktől, és nekem fel kell olvasnom belőle, azt utálom benne a legjobban, hogy nem mindig sikerül neki az apró részekre rákattintani a kis festékesvödör ikonnal.

worsi ASP
Bartos Erika: Anna és Peti – Kistestvér érkezik

A nyaralás alatt megismerkedtünk Bartos Erika műveivel is (ezzel legfőképpen a címadó történet aktualitása miatt, ebbe meg belelapoztam, mert ott csellengett valakinél). Ha nem én csillagoznám, hanem a lányom, biztos többet kapna. Nekem az volt a benyomásom, hogy ez mennyire bárgyú! (Legfőképpen a rajzok miatt – mindenki majdnem mindig idiótán vigyorog, és Márti a zsiráfot lazán dinoszaurusznak nézte, a doktorbácsit meg indiánnak.)
A mesék rendben vannak (mondjuk), bár anyuci kissé túl tökéletes. A legjobb az volt az egész könyvben, hogy a kisgyerekes barátnőkkel megbeszéltük, hogy elég, ha a gyerekeknek tetszik, mi falra mászunk tőle. :-) (És azt hiszem, ha rajtam múlik, igyekszem elkerülni a Bartos-életmű többi kötetét.)
Én kíváncsi lennék egy „felnőtt verzióra”, ahol anyuci kicsit életszagúbb. Nem létezik, hogy ennyire mindig kedves-cuki-aranyos legyen, azért a kulisszák mögött csak idegbajt kap néha a gyerekeitől, nem?
(Apránként csak elolvasgatjuk Mártival is, de pl. a címadó történetből jelenleg az a kedvenc képe, amin egy néni ebédet főz Annácskával.)

Sakura
Bartos Erika: Anna és Peti – Kistestvér érkezik

Ami egy gyereknek kell, az benne van. Ők imádják, újra és újra hallani akarják. Sokan magukra ismernek benne és így nekem is sok élményt mesélnek el a gyerkőcök az oviban. Hihetetlen mi mindenre emlékeznek!
Felnőtt fejjel azonban nagyon gyengécske. A mondatok, a stílus nem az én műfajom. A rajzok azért elmennek.

Anita_Juhász
Bartos Erika: Anna és Peti – Kistestvér érkezik

Egyben értékelem az egész sorozatot. (amíg nem lesz kedvenc része)
Lehet szeretni és utálni Bartos Erikát, de egy biztos, valamit nagyon tud. Legalábbis még nem igazán találkoztam olyan kisgyerekkel akit ne bűvölt volna el meséivel.
Anna, Peti és Gergő: aranyos hétköznapi történetek, egyszerű rajzok, szerethető szereplők szerintem a kicsiknek nem kis kell nagyon ennél több. Az én leánykám még kicsi (8 hónapos), ahhoz hogy igazán értékelje, de mégis mindennap „kéri” (odamászik a könyvekhez és veszi elő), hogy olvassak neki. Majd amikor nagyobb lesz és százmilliómkettedszerre is ezt akarja olvasni, biztos én is unni fogom, de egyelőre még bírom. Mivel a gyerekek apró-cseprő hétköznapi ügyeivel (pl. körömvágás, stb.) foglalkozik, segít elkalauzolni a piciket az élet útvesztőjében.
A mesék végén a családi képeket kifejezetten imádom.
Nehéz volt beszerezni a sorozatot, mert már nem árulják sehol (a neten néhol aranyárban adják), de végül (sok kedves molynak hála) sikerült.

molybaba
Bartos Erika: Anna és Peti – Kistestvér érkezik

Már nagyon sok jót hallottam a sorozatról, végre meg is győződhettem róla, hogy igazak-e a róla hallott dicséretek.
Mindenképpen igazak :D
A kisgyerekeknek, akik még csak most ismerkednek a könyvekkel, remek indítás a sorozat. Sok aprólékos kép, rövid és érthető szövegek, gyermekrajzhoz közeli illusztráció.
A szülők, pedagógusok számára is ajándék, hiszen remek ötletek vannak benne, a gyermekek mindennapjait dolgozza fel így a kicsit szívesen hallgatják a történeteket.
Mindenképpen csak ajánlani tudom :)
Ráadásul ez a sorozat megnyitja a kaput a kis olvasók, hallgatók számára a könyvszeretők birodalmába.

Reelka
Bartos Erika: Anna és Peti – Kistestvér érkezik

Orok kedvenc marad, a kisfiam ujra es ujra szedi le a polcrol. Ez a konyv nagy segitseg volt a mindennapokban eppugy, mint a teso szuleteset megelozo idoszakban, es meg azutan is. Sot, ujabban kesz tenyek ele vagyunk allitva olvasaskor: o bizony szeretne meg egy „Emmat” a csaladba. :D

rodicaindia
Bartos Erika: Anna és Peti – Kistestvér érkezik

Erzodik,hogy ez a sorozat elso darabja, a rajzok is egy kicsit palcikaemberesebbek, meg a szovegben is tobb a taj leiras..amit a gyerekek meg szerintem nem igazan ertekelnek.

joey0119

Minden részét:
Unom, unom, unom, unom, unom, unom, unom, unom, unom, unom, unom, unom, unom, unom, unom, unom, unom, unom, unom, unom, unom, unom, unom, unom, unom, unom, unom, unom, unom, unom, unom, unom, unom, unom, unom, unom, unom, unom, unom!!!
Minden részét 100-szor elolvastam!! :) :)

worsi ASP

A nap megsütötte sugaraival a házat, ahol Anya, Apa, Anna és Petike élték vidám életüket.

103. oldal (Libegő)

sünmalac

A vakond kíváncsian nézte, ahogy a család tobozt gyűjt a fenyőfák alatt.

Anna, Peti és Gergő sorozat · Összehasonlítás