Alfonz, ​a tücsök 26 csillagozás

Bartos Erika: Alfonz, a tücsök

Ismerkedj meg Alfonzzal, a tücsökkel, a kis házikójával, kedvenc játékaival és szokásaival! Tudjatok meg mindent a kis tücsökről, miközben a képek és a szavak segítségével bővül az éppen beszélni tanuló kicsik szókincse, és a kedves, ismerős figurával örömmel tanulhatnak új szavakat.

Eredeti megjelenés éve: 2018

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Bogyó és Babóca lapozók

Pagony, Budapest, 2018
18 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155883156 · Illusztrálta: Bartos Erika

konyvolvaso>!

Ő Alfonz, a tücsök.
Ő pedig Patrik, a pattanó bogár, Alfonz legjobb barátja. Patrik készítette Alfonz hegedűjét.
Ők mind Alfonz barátai. Gömbi, a virágbogár Bogyó, a csigafiú Döme, a krumplibogár Pihe, a lepkelány, Babóca, a katicalány, Pihe a lepkelány, Baltazár, a méhecske és Vendel, a szarvasbogár. Ezek Alfonz kedvenc színei: a piros, a sötétbarna és a narancssárga.

sztinus>!
Bartos Erika: Alfonz, a tücsök

Mondjuk Alfonzról én sem tudnék többet kanyarintani, mint, hogy zenèl, és mi a kedvenc színe.
Van jobb lapozója Bartos Erikának.

Trudiz >!

Megismerkedhettünk Alfonzzal.
Megszokott, kedves illusztrációit szeretem. Alfonz kedvenc színeit ismerhetjük meg az utolsó oldalon, de itt lehetett volna több elemmel szemléltetni.

Zsuzsanna_Makai>!
Bartos Erika: Alfonz, a tücsök

Cuki volt, de szerintem a hangszerfelsorolás még sok lehet egy kicsinek. Mármint érdektelen inkább.

Nórcsy08>!
Bartos Erika: Alfonz, a tücsök

Alfonznál a különféle hangszerekkel ismerkedhetnek meg a csöppségek. A bútorokon és ruhákon mi más dominálhatna, ha nem a hangjegyek. Tetszenek ezekben a lapozókban, hogy utalnak a mesék jeleneteire, ilyen ebben a könyvecskében a kövekről szóló oldalak. Mondjuk ha másra nem, arra legalább jó, hogy a kavicsokon lévő ábrákat szintén nevükön lehet nevezni és gyakorolni.

Ingryd>!
Bartos Erika: Alfonz, a tücsök

Ismerkedtünk a hangszerekkel, de Lilit leginkább a tücsök csápjai érdekelték, meg a hegedű, dob és a xilofon. :D

kisboszorka>!
Bartos Erika: Alfonz, a tücsök

A sorozatot a kislányom nagyon kedveli. Másfél éves; valljuk be, nem nehéz lenyűgözni, ha valami színes, és szabadon nyalogathatja. Jók az ilyen babakönyvek, mert amellett, hogy elnézegeti, a szótanulásnál is segít, nekem, mint szülőnek + közös elfoglaltság.

Brigi007>!
Bartos Erika: Alfonz, a tücsök

Ennek a kötetnek a színvilága, ezzel a sok barnával, nagyon távol áll tőlem, de maga a tartalom ennek az egyik legértelmesebb. Nagyon jó lehetőség arra, hogy a gyerekek különböző hangszerekkel ismerkedjenek meg. Ha valamelyiket tényleg ajánlom a sorozatból, akkor az ez.