Matematika ​12. 0 csillagozás

Bartha Dénesné – Dömel András – Führerné Nagy Györgyi – Kaposiné Pataky Krisztina – Marosvári Péter – Nagyné Lakatos Eszter – Nagyné Szokol Ágnes – Szabadi László – Szász Antónia – Vancsó Ödön: Matematika 12.

Világunkban minden mindennel összefügg, s persze mindenütt megbújik a matematika.
Így az adósságtörlesztés, számlák kifizetése, a pénzfialtatás az algebra mellett a függvényekkel és a sorozatokkal; a buli- és munkaszervezés a logikával, a gráfokkal; az épíkezések a geometriával és a statisztikával állnak kapcsolatban, és csaknem mindenütt ott van a valószínűségszámítás és a halmazok világa, s folytathatnánk a sort.
Ebben az áttekintésben, rendszerezésben is segít a tankönyv.

Nekünk szó., a világunkról szól!

Műszaki, Budapest, 2005

Obádovics J. Gyula: Matematika
Hortobágyi István – Rajkovits Zsuzsanna – Wajand Judit: Matematikai, fizikai, kémiai összefüggések
Kosztolányi József – Kovács István – Pintér Klára – Urbán János – Vincze István: Sokszínű Matematika 10
Kosztolányi József – Kovács István – Pintér Klára – Urbán János – Vincze István: Sokszínű Matematika 9
Árki Tamás – Konfárné Nagy Klára – Kovács István – Trembeczki Csaba – Urbán János: Sokszínű matematika feladatgyűjtemény 11-12.
Gyapjas Ferenc: Csoportelmélet
Árki Tamás – Konfárné Nagy Klára – Kovács István – Trembeczki Csaba – Urbán János: Sokszínű matematika feladatgyűjtemény 9-10.
Hack Frigyes – Fülöp Ferenc – Kugler Sándorné – Radnai Gyula – Urbán János – Szabados László – Nemerkényi Antal – Balázs Lóránt – Büki András: Négyjegyű függvénytáblázatok, összefüggések és adatok
Korányi Erzsébet: Matematika II. osztály
Korányi Erzsébet: Egy könyvben a középiskolai matematika