Kézikönyv ​a nők elsárkányosodásáról 33 csillagozás

Nős és nősülés előtt álló férfiaknak
Bartha András: Kézikönyv a nők elsárkányosodásáról Bartha András: Kézikönyv a nők elsárkányosodásáról

„A nő csoda. Csak bámuljuk – szépségükön, bájukon, kedvességükön túl – hihetetlen munkabírásukat, kitartásukat, rendkívüli energiájukat, ahogy a munkahelyen és a családi életben helytállnak. Lenyűgözve figyeljük őket, de e csodálatba mindig belekeveredik egy gombostűfejnyi mellékgondolat. Régóta és sokakban megfogalmazódott már, hogy a nőkkel kapcsolatban sötét rejtély, titok lappang.” Talán sikerült a szerzőnek ezt a titkot megfejtenie. Vagy mégsem?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Planétás könyvek

Sonore, Budapest, 2004
ISBN: 9789638658265 · Felolvasta: Varga Tamás
Mezőgazdasági, Budapest, 1988

Angria_Wolf
Bartha András: Kézikönyv a nők elsárkányosodásáról

Bartha András: Kézikönyv a nők elsárkányosodásáról Nős és nősülés előtt álló férfiaknak

Undorító, és pofátlan. Ez valakinek vicces volt? Olyan mint egy rossz stand up comedy-s előadás. Amikor az előadó elkezd viccelni a barátnőjével/feleségével/anyósával, ami egy darabig visszafogottan, értékelhetően humoros (hisz mind emberek vagyunk), de végül bedurvul, és teljesen idiótának állítja be, majd hozzáteszi, hogy jaj hát ő csak viccelt. Utána pedig nem képes máson poénkodni, csakis ezen az egy témakörön. Szánalmas, lealacsonyító, és az is aki ezeket megfogadja! Nem tudom mint szólna a „doktor úr” ha mondjuk az ő felesége kezdene el „áradozni” róla… Kutyának titulálni nőket, félrelépésre buzdítani, papucsnak nevezni olyan férfit, aki be mer segíteni a házimunkában, vagy egyáltalán szeretni meri a feleségét még évek múlva is… és még hasonlók, egyszerűen soviniszta baromság! A férfiakról is ki lehetne találni ilyen skatulyás hülyeségeket, de ugyan úgy semmi értelme! Nagyon nehezen rágtam át magam ezen a pár oldalon, mivel minden oldal után a falhoz tudtam volna vágni. Nem, nem mondom azt, hogy nincs benne egy normális gondolat sem. Van. De az maximum egy röpiratnak felelne meg, szóval nagyon kár volt ezért pazarolni a papírt, és egy egész könyvet megírni.

ptagi P
Bartha András: Kézikönyv a nők elsárkányosodásáról

Tudom, tudom…. miért olvasok nőként olyan könyvet, amit kifejezetten férfiaknak írtak és ajánlanak? Ha már ilyenre vetemedem, hát úgy kell nekem, így jártam.
Hát nagyon így.
Vannak bizonyos fejezetei, amit kötelező jelleggel olvastatnék el minden fiúval és férfival. Azokra gondolok, amelyek az elsárkányosodás megelőzéséről szólnak, vagyis arról, hogy azzal, hogy megszerezték a hőn áhított nőt, még nem kell feladni az udvarlással.
Vannak fejezetek, amelyeket kötelező jelleggel azért a nőkkel is elolvastatnék, mert egy kis görbe tükör sosem árt.

De vannak olyan részek, amelyeket tűzre vetnék, hogy ha valaki eddig így gondolt volna a nőkre, akkor érezze, hogy ez nem volt helyes, akinek pedig eddig eszébe sem jutott ennyire lenézően, degradálóan hülyének és ostoba libának tekinteni a női nemet, annak ne is adjon tippet a kedves (?!) szerző.

Knefkati
Bartha András: Kézikönyv a nők elsárkányosodásáról

jó lett volna ha valaki figyelmeztet, hogy ne a buszon hallgassam meg ezt a könyvet. párszor hangosan nevettem, egyébként sok igazság van benne :) tetszett.

J_K_Smith I
Bartha András: Kézikönyv a nők elsárkányosodásáról

Én személy szerint jókat röhögtem olvasás közben. :D

Reelka
Bartha András: Kézikönyv a nők elsárkányosodásáról

Vicces volt, és azt hiszem az első szótól az utolsóig igaz, amennyiben egyetértünk az alapokkal :) Majdnem megsajnáltam a férfiakat, de 4 fejű sárkányként – néha 5 – nem volna igazságos többi sárkánytársammal szemben :)

BakosJuci MP
Bartha András: Kézikönyv a nők elsárkányosodásáról

Élveztem, humoros volt, meg igaz is azért. (o;
A volt magyartanárom jut róla eszembe. Egyszer panaszkodtam valakinek, hogy milyen kegyetlen, mindig szurkálódik a női nemmel, hogy mennyire nem tartja őket semminek. Erre a hölgy, akinek panaszkodtam, rám kacsintott, majd annyit mondott: „szerintem épp, hogy nagyon is szereti őket”. És igaza volt.
Azt hiszem, hogy Bartha András is épp hogy nagyon szeret minket.

Nokimaki
Bartha András: Kézikönyv a nők elsárkányosodásáról

Mosolyfakasztó. Még nőként is. :)))))))))

Gazella
Bartha András: Kézikönyv a nők elsárkányosodásáról

Az elsárkányosodás tkp. a nők elszemtelenedése a házasságon belül, a férfi kivonása a családfő szerepéből, a kontroll megszerzése a férj felett, valamint a megtartása a gyerekek felett a mennyel vagy vővel szemben is.

A diagnózis jó, ez a dolog létezik, és nagyon káros, ha sikerül elérni a célt, mert akkor onnantól kezdve nem tudunk felnézni a férjünkre, ami a párkapcsolat halála. És az sem túl jó, ha az anyós túl nagy teret kap.

A gondom a kifejtéssel volt, ezért csak 4 csillagot adtam. Túl rövid, a végén kifejezetten össze-vissza. Ez még csak egy ötlet, egy vázlat, kevés.

De hogy pozitívan zárjam az értékelést: tetszett a könyv humora és a reneszánsz zene (hangoskönyvben hallgattam.)

Ildiko_Lengyak
Bartha András: Kézikönyv a nők elsárkányosodásáról

Annyira de annyira furcsa érzés felfedezni, hogy én sem vagyok mentes az elsárkányosodás jeleitől. Még jó, hogy az embernek fogalma sincs ennek a könyvnek a létezéséről, így teljes nyugodtsággal folytathatom igába hajtását, MUHAHAHAHAAAA :P

Gazella

A férj – lelki szemeivel kedves feleségét símogatva – egyre több pikkelybe akad.

Papírtigris

Már volt róla szó, hogy a házi munkákban segíteni kell. Minden olyan munkában, amit férfiasnak tartunk, ami valóban segítség a feleségünknek, s amit akkor várnak tőlünk, ha mi kérünk feladatot. Mindig vigyázzunk, hogy a segítségjelleg megmaradjon. Feladatokat kötelezően elvállalni tilos! Ha parancsolnak, nem szabad ugrani! Az elsárkányosodás kifejlődését akadályozza, ha a parancs megtagadásával kerüljük el a parancsolgatást.

Papírtigris

Ne vegyünk papucsot! Inkább járjunk otthon strandcipőben!

70. oldal :) :)

BKitty

A nő csoda, esztétikuma csak a lóhoz, változatos varázslatossága csak a borhoz hasonlítható.

mottó

Papírtigris

Próbáljuk meggyőzni feleségünket, hogy csak ő az igazi számunkra. Ezt mondogassuk, magatartásunkkal erősítsük. Csak a buta ember válik, hangsúlyozzuk, nálunk pedig válás nem lesz.

Papírtigris

Aki nem harcol az elsárkányosodás ellen tudatosan, annak nagyon nehéz dolga lesz, ha belebotlik egy kalandba. Ilyen esetben az egyszer csak felmerülő külső kapcsolat végzetes gondot okozhat.
A család védelméről, összetartásáról, a nők tiszteletéről szól az írás. Hogyan kerülhet szóba a külső kapcsolat? Számolni kell a bennünket körülvevő realitásokkal. A hűség fogalma teljesen átalakult. Ma sokan vallják: a házastársi kapcsolat lényege, hogy az emberek emberként becsüljék egymást, kitartsanak egymás és a család mellett.
Ha e békességben külső kapcsolat adódik a férj számára, aki azt kontrollálni is tudja, az nem jelenti a feleség megcsalását, elárulását. De ha a házastárs hűtlenségéről mindenki tud, csak a megcsalt nem, az megaláztatást jelent a másik félnek. Ez természetesen kerülendő.

Papírtigris

Arany pici sárkánykám. Az elsárkányosodás egyfejű stádiumában mondja az elvakult, „barmosodás” alatt lévő férj, aki feleségében még a habos süteményt látja.
Sárkánykám. Ezt az ezüst-réz korszakban mondják egyes, bátrabb férfitársaim.
Sárkánykácskám. Félelemtől eltorzult arccal kiabálja az elsárkányosodástól teljes mértékben szenvedő, minden bátorságát elvesztett férj.

Szómagyarázatok - 92. oldal