Barta Zsuzsanna (szerk.) · Barta Péter (szerk.) · Nemesi Attila László (szerk.) · T. Litovkina Anna (szerk.)

Humorstílusok ​és -stratégiák 0 csillagozás

Barta Zsuzsanna – Barta Péter – Nemesi Attila László – T. Litovkina Anna (szerk.): Humorstílusok és -stratégiák

A humor összetett, változatokban gazdag jelenség: stílusok és stratégiák sokfélesége jellemzi. Egyszerre könnyed és komoly, állandó és változó, univerzális és egyedi. Titokzatos, néha zavarba ejtő, de kiismerhető. A 2017 szeptemberében a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karán megrendezett V. Magyar Interdiszciplináris Humorkonferencia előadásaiból készült 32 tanulmány friss képet ad arról, hogyan közelít a humorhoz az irodalmár, a médiakutató, a zenész, a folklorista, a nyelvész, a pszichológus vagy éppen a történész. Mert a humor esztétikai kategória, nyelvi, képi és zenei jelenség, szórakoztató és gyógyító eszköz, manipulációforrás, pedagógiai módszer – és még annyi minden más. A kötet tanulmányait olvasva egyszerre csillan meg előttünk a humor tudománya és a tudomány humora. Viccen kívül! (És persze belül, innen és túl.)

Tinta, 2018