Senki ​gyermekei 5 csillagozás

Huszonhat sors az utcáról
Barta György – Kunszabó Anna – Tárkányi Ákos: Senki gyermekei

A kötet 26 hajléktalan sorsot mutat be, akik a „Csak Egyet” Szolgálat karitatív intézménynél rendszeresen megfordulnak. Ők a senki gyermekei, elvárja tőlük a világ, hogy egészségesen létezzenek benne, de képtelenek rá. Szívük eleven sebektől vérzik, melyek fájdalmát droggal, alkohollal, alkalmi beteg kapcsolatokkal próbálják enyhíteni sérülten, hiszen sebeikből bűn fakad, sérülésük sérülést fakaszt. Isten ismeri ezeket az irdatlan mélységeket is, tudja, min mentek keresztül. Az ő történeteiket mondja el ez a könyv, szavakkal és képekkel. Segít, hogy a rájuk aggatott címkék alól kiszabadulva – hogy „hajléktalan”, meg „szegény” – meglássuk a megismételhetetlen és egyedi embert, a testvérünket.

Szent István Társulat, Budapest, 2018

lenne P>!
Barta György – Kunszabó Anna – Tárkányi Ákos: Senki gyermekei

Rettenetes. Egyrészt gyomorgörcsöt okoz, lelkiismeretfurdalást, mert nekem semmiért több jutott, másrészt motiváló, valamit tenni akarok, már az első élettörténet elolvasása után.
Köszönöm a lehetőséget @lennora -nak!

ellinor>!
Barta György – Kunszabó Anna – Tárkányi Ákos: Senki gyermekei

Döbbenetes történetek és jól meg is vannak írva! Nagyon olvastatta magát a könyv, akár egy du alatt is a végére értem volna.
Érzékenyebbé tett, és a kicsiny – és elég jómódú – világomba „beküldött” pár ingert és hasznos tudnivalót a hajléktalanok, rászorulók életéről.
Ajánlom mindenkinek akit szociális/pszichológiai szempontból érdekel a hajléktalanság, és mindenkinek, aki nem tud mit kezdeni az utcán látott „büdös, lopós, drogos, cigány csövesekkel” – sokat segít!

lennora>!
Barta György – Kunszabó Anna – Tárkányi Ákos: Senki gyermekei

Nagyon szerettem olvasni ezt a könyvet!!! Nagyon lefoglaltak a történetek, hogy kivel, mi történt az életben. Nagyon örülök, hogy elém került ez a nyomtatvány, és hogy jelennek meg könyvek (színdarabok, cikkek, stb-k) ebben a témakörben. A most 14-15 éves, és más fiatal ismerőseimnek is oda fogom adni, hogy belelássanak ezekbe a dolgokba.

lenne P>!

Meg aztán – teszi hozzá magyarázatként – akik intézetben voltunk, mind ilyenek vagyunk: társtalanok… Boldogtalanok, akiknek ki van halva a szívük.

27. oldal, Kihalt szívvel