Aranyút ​Athénba 0 csillagozás

Barta Gábor – Tomka Tivadar: Aranyút Athénba

Hogy ​mit rejt e könyv? Titkokat! Olyanokat, amelyeket még soha nem fedtek fel önök előtt a mai kor hősei, olimpiai bajnokaink.
Kiderül, hogy ők is emberek. Könnyeznek fájdalmukban elveszített családtagjuk miatt. Akár az olimpiáról is lemondanának, ha a gyerekük egészségéről lenne szó. Elkeserednek a gáncsoskodásoktól, előfordul, hogy összekapnak egymással, de a legfontosabb pillanatban mégis mindent elfeledve, vállvetve küzdenek egymásért, a győzelemért és a magyar sport sikereiért.
Az odáig vezető út azonban hosszú és rögös. Még a paralimpiai bajnok, Pásztory Dóra is napi öt órát készül, hogy a győzelem után az ő nyakába akasszák az aranyérmet.
Volt, akit lehagytak, és volt, aki visszafordult. Akadt, aki megbotlott, eltévedt, és rossz irányba ment. Ők azonban elérték a célt. Az athéni aranyút végére értek!

Nemcsak a sportolók, a riporterek is emberek, így minden olimpiai bajnokhoz különböző érzelmeket társítanak. De vajon képesek lennénk megmondani, hogy… (tovább)