Duett ​hamis hangokra 27 csillagozás

Bart Moeyaert: Duett hamis hangokra

Lander első napja a nyári szünet után a suliban épp olyan, mint az összes többi: unalmas órák, nevetséges tanárok, a hülyék bandája, találkozás a barátokkal. Egészen addig, míg be nem lép az új lány az osztályba: Liselot.
Landernek elakad a lélegzete, dobog a szíve, zavarban van: igen, fülig szerelmes lett. És Liselot viszontszereti!
Hamarosan együtt oldják meg Liselottal délután a matek házit, együtt sétálnak haza, együtt bóklásznak a karácsonyi vásárban, együtt utazgatnak három napot Belgium városaiban a színjátszó csoporttal.
De Lander elkövet egy hibát, ami talán nem is hiba… veszekedésüknek végzetes következményei lesznek. Vajon egymásra tudnak-e újra találni ezek után?

A könyvet Bart Moeyaert, a flamand szerző 17 évesen írta, ezért ennyire hiteles és megkapó Liselot és Lander története.

Eredeti cím: Duet met valse noten

Eredeti megjelenés éve: 1983

Tilos az Á Könyvek, Budapest, 2014
192 oldal · ISBN: 9786155441295 · Fordította: Rádai Andrea

K_A_Hikari
Bart Moeyaert: Duett hamis hangokra

„Azon gondolkodtam, hogy mit jelent a szeretet és a szerelem és, hogy mekkora távolság van a két szó között.”

Igazából a cím keltette fel az érdeklődésemet.
Meg úgy voltam vele, hogy rövidke, szóval egy nap alatt elolvasom.
Eléggé észrevehető, hogy fiatal volt a szerző, mikor írta.
Sokszor éreztem úgy, hogy csak odaírta, ami épp eszébejutott. A karakterek viselkedése miatt is sokszor ráncoltam a homlokom. A végével meg olyan érzésem volt, hogy az író maga is megunta volna a dolgokat, és egyszerűen lecsapta volna a laptopot, hogy „ennyi volt”.
Szóval ja, nem annyira nyerte el a tetszésemet.
Egy nap alatt elolvasott, egyszer olvasós könyv lett.

Bart Moeyaert: Duett hamis hangokra

Voltak aranyos részei, ahogy értelmetlenek is. Leginkább a vége akasztott ki, ugyanis nem lett kielégítő… spoiler

A történet lineáris felépítése tetszett, ahogy Lander és Liselot váltakozó nézőpontú elbeszélése is. A karakterek tulajdonképpen aranyosak voltak és néha túlságosan nyálasak. A legnagyobb bajom nem a hézagosság volt, hanem az, hogy ez egy lassan haladós, nyögvenyelős sztori, amitől nem kaptam kedvet a szerző további műveihez.

Nagyon átvert ez a gyönyörű borító és cím páros! *.*"

Miért nem jött át:

Tilos az Á Könyvek, Budapest, 2014
192 oldal · ISBN: 9786155441295 · Fordította: Rádai Andrea

Bővebben itt: https://lapok-koze-rejtozve.blogspot.hu/2017/07/bart-mo…

Picit félve kezdtem neki a történetnek, mert Moly.hu-n nem nyilatkoztak róla túlzott lelkesedéssel. Sokan rossz véleménnyel vannak róla, de vannak, akik csak hiányolnak belőle valamit. Úgy gondoltam, adok neki egy esélyt, ha már ilyen különleges címe van.

A szereplők 14-15 év körüliek, ez érződik a gondolkodásukon. Igazán hitelesen adja vissza a kamaszkor e részét, hiszen az író 16 évesen fejezte be a könyvét. Tehát a karakterek és a kötet cselekménysorozata megelevenedik a mindennapjainkban; valós érzéseken, és gondolatokon alapszik. Egy fiatal fiú tollából született romantikus regény, ami életszerűen mutatja be az első szerelem bonyodalmait.

„A felnőttek szerint a kamaszok szeszélyesek. Ebben kivételesen igazuk van.”

Mindenki volt már szerelmes ilyen fiatalon. Ha szerelmes nem is volt mindenki ily zsenge korában, biztos akadt olyan, aki tetszett valamely tulajdonsága miatt. Ám kölcsönös szimpátia nem minden esetben alakul ki ilyen fiatalon.. Landerrel és Liselottal ez megtörtént. A bátor fiú megmenti a szép lányt, akik a pillanat gyönyörűségében felfigyelnek egymásra. Elkezdenek beszélgetni, és hopp már szerelmesek is. Jó esetben pedig összejönnek.. és Lander meg Liselot végül összejönnek, attól kezdve pedig egy pár lesznek. Milyen szép is ez az időszak.. és ők ketten tényleg nagyon boldogok együtt.
Ha visszaemlékszem a pár évvel ezelőtti önmagamra, hasonlóan furcsán viselkedtem a kiszemeltem előtt. Zavar, pirulás és csodálat. Emlékszem még azokra az időkre, amikor csak azért imádtam egy tollamat, mert Ő használta. Csak azért hordtam egy nyakláncot minden áldott nap, mert Tőle kaptam. Csak akkor számított jó profilképnek a képem, ha Ő belájkolta.. nos, igen. Ilyenkor minden fiatal megőrül kissé, és olyan bolondságokat csinál, amit csak egy szerelmes fiatal tehet. Lander és Liselot sem viselkedett másképp szerelmük kezdetén, minden gondolatukat kitette a másik szeretete. Tényleg csodás ez a gyermeki, ártatlan szerelem.

Karcsika
Bart Moeyaert: Duett hamis hangokra

Nagyon sokat szenvedtem vele. Rengeteget és komolyan untatott, pedig ez elég ritkán szokott velem előfordulni. Tény, hogy voltak részek amiket szivesen olvastam, de a legtöbbször nem volt hozzá kedvem, alig vártam, hogy vége legyen és megnyomhassam a befejezett gombot itt, molyon. Lehetséges, hogy nekem nem volt hozzà hangulatom, vagy nem tudom, de ez most nagyon nem jött be.

szju
Bart Moeyaert: Duett hamis hangokra

Aranyos könyv, de különösebben nem fogott meg, gyorsan elolvastam.
Picit összecsapott lett nekem az egész, a végét meg főleg nem tudtam hova rakni. Egyik főszereplőt sem tudtam megkedvelni, a végén már a fejemet fogtam, amilyen hülyeségeken vesztek össze.
A borítója és a címe viszont nagyon tetszik, szóval arra jár a csillag. :D

Sicc P
Bart Moeyaert: Duett hamis hangokra

Ez a könyv egy „egyszer olvasós” szerelmi történet, ami nehéz témát próbál feldolgozni, de az arányok nem igazán megfelelőek. (azaz legyünk igazságosak: az író 16 éves korának megfelelőek…) Nem lenne szörnyű az alapsztori, de sokszor felidegesítettek az okok, és például szívlapátot alkalmaztam volna Liselot-nál az összeveszős résznél…Meg olyan üres volt a vége…Meg hiányérzetek tömkelege…megmegmeg…
Nekem kevés volt még könnyed nyári olvasmánynak is.

hollow_crown
Bart Moeyaert: Duett hamis hangokra

Érdekes. Nem értem a nagy ellenszenvet. Szerintem egy eszméletlen jó tiniszerelmes könyv rengeteget olvastam rosszabbat is, ez viszont teljesen a helyén van, filmként vásznon is megnézném szívesen. Semmivel se rosszabb, mint bármelyik amerikai romantikus film. Sőt…
5 csillag, ismét köszönöm @Tilos_az_Á_Könyvek

FruzsinaRacz
Bart Moeyaert: Duett hamis hangokra

Nekem tetszett. Könnyen olvastam. Kicsit nosztalgikus volt, sokszor vontam párhuzamot az Elenaor és Park-kal. Mondjuk, igaz, ami igaz, hogy elég kegyetlen és hatásvadász volt a „bonyodalom”, de tetszett spoiler.
Talán most már tényleg azoknak a konyveknek van esélyük ifjúsági címkére, amikben az élet korántsem gondtalan pillanatait, és a rózsaszín felhőket kergetjük.
Ja, és újfent megbizonyosodtam arról, hogy, nem kell a fülszöveget elolvasni, mert pontatlan, félrevezető és abszolút tévútra
Visz.

ziara P
Bart Moeyaert: Duett hamis hangokra

A borítója miatt választottam, na meg persze a tini lelkem miatt. Nem bánom, hogy elolvastam, de semmi maradandó.

AniTiger MP

Azon gondolkodtam, hogy mit jelent a szeretet és szerelem, és hogy mekkora távolság van a két szó között.

65. oldal // Liselot

AniTiger MP

– Minden évben ugyanaz van: lejárom a lábam, míg találok valami tényleg hasznos ajándékot neki – mondta Lander. – Tudod, mit csinált, amikor három éve egy pipatartót kapott tőlem? Persze nem dohányzik, csak azért vettem meg, mert olyan jól nézett ki. Ő meg átalakította kulcstartóvá!

63. oldal // Liselot

AniTiger MP

– Büntetésből ötszázszor leírjátok egymás nevét.
    Egymásra néztünk Landerrel, aki rám kacsintott. (…)
    Ennél édesebb büntetést én sem tudtam volna kitalálni. Ha Wind azt mondja, hogy Lander nevét ötszáz különböző színnel írjam le, azt se bántam volna.

49. oldal // Liselot

Tinah

– Kaptál már valaha kólaízű csókot?
Megrázta a fejét, és elmosolyodott. Megkapta tőlem élete első kólaízű csókját.

Tinah

– Bogaram, mondtam már: élvezd az életet! Fiatal vagy, még nem érdemes lekötnöd magad. Szédíts el annyi pasit, amennyit tudsz, használd ki, hogy életed virágjában vagy!
– Mindig az életem virágjával jössz. Nem vagyok én tulipán! – mondtam ingerülten.
(…)
– Liselot, legyél már kicsit olyan, mint egy tulipán! – kiáltotta utánam Bieke.
Tulipán: olyan durván hangzott most ez a szó, mint egy káromkodás.

Tinah

– Öö… halálosan szerelmes vagyok a sarki uszoda pénztárosába – mondta nevető szemekkel.
– Én meg belezúgtam a pápába – mondtam, de ezt már nem tudtam megállni nevetés nélkül.

Tinah

A felnőttek szerint a kamaszok szeszélyesek. Ebben kivételesen igazuk van.

Börtöntöltelék

– Mire gondolsz? – kérdeztem
– Egy dal jár az eszemben, aminek az van a szövegében, hogy I am the sun and you're the rain and now we've made a rainbow.
– Én vagyok a nap, te vagy az eső, ketten együtt mi lettünk a szivárvány – de szép!

Tinah

Mintha minden porcikámat átjárta volna a tavaszi zsongás. Pedig november volt.

Tinah

– És…ö… figuratív festményeket festesz, Jos? – kérdeztem, és hálásan gondoltam Wind esztétikaóráira.
Jos barátságos mosolya megfagyott.
– Nem, házfalakat…