Angol-magyar ​kulturális szótár 3 csillagozás

Bart István: Angol-magyar kulturális szótár Bart István: Angol-magyar kulturális szótár

A brit élet és életforma jellegzetes szokásait és hagyományait, a mindennapi élet és az ünnepnapok rítusait gyűjti össze ez a szótár, továbbá bemutatja az ezekhez tartozó tárgyakat, a brit életforma kellékeit, mindazt, amit a külföldiek gyakran furcsának, sőt olykor éppenséggel érthetetlennek is találnak Nagy Britanniában. Olyan fogalmak, jelenségek és tárgyak, meg azok a \(nyelvi) közhelyek vagy közkeletű hiedelmek, továbbá versikék, mesealakok, kiszólások, közismert idézetek stb. jelennek meg ebben a szokatlan szótárban, melyeket minden angol anyanyelvű természetszerűleg ismer, ért és használ, míg a külföldiek szemében ezek a gazdag értelmű szavak sokszor csak talányos utalások.

Harmadik, átdolgozott, javított és bővített kiadása Angol kulturális szótár címmel jelent meg.

Corvina, Budapest, 2002
Corvina, Budapest, 1998

metahari
Bart István: Angol-magyar kulturális szótár

a fülszöveg állításával azon a ponton vitatkoznék, hogy „melyeket minden angol anyanyelvű természetszerűleg ismer, ért és használ” – szűkíteném sürgősen: agyoniskolázott angolokra vonatkozik, a nagy többség csak tévét néz alap szókinccsel… Komolyabb és gondozottabb angol szöveg esetén viszont igencsak hasznos a szótár, illetve még úgy is, ha vasárnap délutánonként teasütemény mellett kortyolgatjuk…

ppeva P
Bart István: Angol-magyar kulturális szótár

Hát, ha egy kézikönyvre mondhatom azt, hogy elolvastam, akkor igen, elolvastam. Nagyon jó, hogy ott van a polcon, és bármikor belelapozhatok.
Azért csak négy és fél csillag, mert az orosz jobb…

BridgeOlvas I
Bart István: Angol-magyar kulturális szótár

Nem mondom, hogy nem hiányoltam belőle semmit, de nagyon jó bele-belelapozni, aztán alaposabban utánanézni azoknak a dolgoknak, amiket említ. Ugródeszkának remek, és sokszor ettől nem is kell több.

Janet Phillips: Oxford angol-magyar szótár nyelvtanulóknak
W. Awdry: Üdvözlünk Sodor szigetén! – Első angolszótáram Thomasszal / Welcome to Sodor Island! – My Very First Word Book with Thomas
Doris Werner-Ulrich: Angol kapd elő
Kalapács Rita – Novák Emil (szerk.): Angol-magyar filmes szó-tár
Magay Tamás – Országh László: Angol-magyar szótár + NET + E-szótár
Gordon Walker: Pons Last Minute Útiszótár – Angol
Gallyas Csaba – Petrikás Árpádné: Növénytermesztési szótár
Bácskai Tamás – Bánfi Tamás – Sulyok-Pap Márta – Száz János: Ötnyelvű pénzügyi értelmező szótár
Bíró Lajos Pál – Willer József: Angol-magyar kéziszótár
Bíró Lajos Pál – Willer József: Magyar-angol kéziszótár