A ​könyvkiadás mestersége 3 csillagozás

Bart István: A könyvkiadás mestersége

Mi a könyvkiadói siker titka? Tehetség és szimat, valamint a szövetséges véletlen? Avagy az üzemszerű szervezettség, szorgalom és rendszer? Melyikük volt a sikeresebb, az a kis lipcsei kiadó-e, amely 1911-ben nyolcszáz példányban megjelentette egy ismeretlen prágai kishivatalnok, Franz Kafka elbeszéléseit, hogy azután egy-két év múlva tönkre is menjen, és csak a nevét meg a szerzői jogait hagyja maga után örökül, vagy az a nagy amerikai könyvgyár, amelynek révén aztán máig jövedelmező világsiker lett a műből? Bart István, a könyvkiadás elismert tagja, a szakma talán legtapasztaltabb képviselője ilyen és ehhez hasonló kérdésekre keresi a választ. Régen várt könyvének középpontjában a könyvkiadás eddig titkolt területei állnak: a könyvkiadás mint üzlet és mint befektetés, a könyvkiadás szervezeti kérdései, de mindenekelőtt a könyv és a pénz viszonya.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Osiris kézikönyvek

Osiris, Budapest, 2005

Aurora_Michaelis P
Bart István: A könyvkiadás mestersége

Ez egy nagyon hasznos könyv mindazoknak, akik jobban rá szeretnének látni egy kiadó működésének stratégiai és pénzügyi tervezésére. Könyvkiadásban dolgozóknak külön tudom ajánlani. És azoknak is, akik sokat fanyalognak egy-egy könyv árán. Ebből a könyvből megtudhatják, hogyan is képzik azokat a bizonyos árakat.

A szerző ugyan nemrég elhunyt, egy frissített verzió mindenképp jó lenne a könyvből, úgy, mint a Szerzők és szerkesztők kézikönyvéből.