Súgok ​valamit 1 csillagozás

Bársony István: Súgok valamit

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Tolnai Világlapja ajándéka Magyar Kereskedelmi Közlöny

136 oldal

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

A park ott volt előtte, ragyogó fehéren. A kastély előtt lévő térséget tenyérnyi magasságban puha, szüz hó födte; a fákra hószalagok feküdtek, ahol a hó meg birt maradni.

Szép téli kép volt s az öreg kasztellánus, aki ezt annyiszor láthatta életében, megint csak lelkesen gyönyörködött benne. A kastély mellett, vagy tiz ölnyi szélességben huzódott a körsétány s csak azontul következtek a fák. Azok a
bizonyos nagy platánfák, egy sorban, mintha óriási testőrök lettek volna. Mögöttük terült a bokros, félig vad park, amelynek épen az volt a különös szépsége, hogy nem gondozták agyon; egy kicsit olyannak is meghagyták,
amilyennek az Isten teremtette. Ezzel lehetségessé tették, hogy állandóan megszálljon benne mindenféle vad szárnyas; tavasztól kezdve tele volt örvösgalambbal, gerlicével, rigóval, fülemilével s amikor a költözők és vándorok
elmentek, akkor is ott volt még benne a sok fácán, amely esténkint a platánokra is felgalyazott, ugy megszokta az ember közellétét.

Az öreg kasztellánus

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Valami folyvást idekötött titkos
vágyammal a földi léthez, amelynek se az előzőjét nem tudjuk, sem azt, ami utána következik. Akárhogy elkeseredtem is; ha az eget láttam azzal a csudálatos kék tengerével a levegőnek, megint csak sajnáltam volna örökre
megválni tőle. A napsugár tartóztatott; a virágos mező marasztott; az eleven zaj visszahivott, a csöndes magány éppen nekem való volt, amit halálos kár lett volna nem élveznem. Huztam-halasztottam az elmulást; és sohasem birtam
valósággal azt érezni, hogy már semmiért sem kár, amit itt hagyok.

Különös látogató