Magasság ​és mélység 2 csillagozás

Szentírási elmélkedések az egyházi év minden napjára
Barsi Balázs – Telek Péter-Pál: Magasság és mélység Barsi Balázs – Telek Péter-Pál: Magasság és mélység

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Magánkiadás, Kecskemét, 2012

mandris >!

Ne hivatkozzunk állandóan régi, örökölt és bűneink miatt megromlott természetünkre, mondván: én ilyen vagyok és kész; nem bírok türelmes lenni. Ez azt jelenti, hogy nem hiszel abban, hogy az isteni természet részesévé lettél. Pedig ez az új természet benned van,…

Advent III. hete Vasárnap, A évben

Barsi Balázs – Telek Péter-Pál: Magasság és mélység Szentírási elmélkedések az egyházi év minden napjára

Szelén>!

A keresztény böjt nem testünk büntetése, sanyargatása, hanem szellemi-lelki Istenhez fordulásunk fizikai vetülete. Testünk a böjtöléssel vesz részt az Istenre figyelésben, és ez visszahat lelkünkre: érzékenyebbé tesz az Istentől érkező apró jelekre, indításokra.

Nagyböjt első napjai - Hamvazószerda

Kapcsolódó szócikkek: böjt · hit
mandris >!

Az agnoszticizmus álláspontja a legkényelmesebb megoldás. Nem keres, nem állít, nem tagad, nem kötelezi el magát, nem vállal felelősséget. A felelősség alól mégsem bújhat ki senki. Ha számára a végső kérdés nem lényeges annyira, hogy kutassa rá a választ, akarva-akaratlanul állást foglalt.

Advent III. hete Hétfő