Krisztus ​békéje 5 csillagozás

Egy ferences novíciusmester naplójából, Naplótöredékek egy ferences kolostorból
Barsi Balázs: Krisztus békéje Barsi Balázs: Krisztus békéje

Részlet az Előszóból : “Barsi Balázs atya 1975–1997 között volt a ferences novíciusok magisztere, s ebből csak az utolsó négy évet töltötte Szécsényben. Mégis, ez a négy esztendő meghatározó jelentőségű volt a a noviciátus és az ő számára egyaránt: huszonévnyi „lobogás” – gimnáziumi és főiskolai tanárság, diákok lelkivezetése, definítori megbízatás és egyebek – után Balázs atya életében elérkezett a visszahúzódás, az elcsendesedés, a befelé fordulás ideje. Minden bizonnyal a csönd, a korábbi megfeszített tempó után lassabbá és egyenletesebbé vált életritmus is ösztönözte arra, hogy kolostori életének eseményeit, azon belül is elsősorban a belső, lelki történéseket napló formájában rögzítse a maga számára. Később egyik rendtársa arra biztatta, hogy adja közre ezeket a naplófeljegyzéseket, melyek az érdeklődők számára bepillantást engednek a ferences lelkiségbe és a noviciátusi élet mindennapjaiba. Így született meg a Krisztus békéje – Naplótöredékek egy ferences kolostorból.

Magánkiadás, Kecskemét, 2010
Magánkiadás, Szécsény, 1996
Magánkiadás, Szécsény, 1996

Miki_Lőrinc
Barsi Balázs: Krisztus békéje

Barsi Balázs: Krisztus békéje Egy ferences novíciusmester naplójából, Naplótöredékek egy ferences kolostorból

Szeretem Balázs testvér gondolatait. Mindig józanítóan hatnak rám. Ez a műve inkább szemlélődőbb, mint az előadásai, de ezt is nehéz letenni, mindig érdekel a következő bejegyzés.

szelesteirita
Barsi Balázs: Krisztus békéje

…. a legszebb pedig az volt, hogy ott olvashattam, ahol íródott: Szécsényben, a ferences kolostorban! Nagyszerű könyv!

Jesper_Olsen

A hatalom, bármiféle és bármekkora, csak azt nem rontja meg, aki minden áldott nap kilép belőle, és csupán a vele járó feladatokat veszi magára szeretetből, és várja, hogy egy nap megszabaduljon tőle. Minden más esetben megrontja az embert, deformálja, eltorzítja a látását, elveszi végleg a gusztusát az utolsó helytől.

Kapcsolódó szócikkek: hatalom
Jesper_Olsen

A nehéz helyzetben nem annyira magára a nehéz helyzetre kell figyelnem, mint inkább az Úr Jézusra, hogy amikor elveszteni látok sok mindent, Őt magát el ne veszítsem, sőt érette veszítsem el azt, amit el kell veszítenem…

Jesper_Olsen

a hegyről lejövet számtalanszor előfordul, hogy emberi módon s nem Isten tervei szerint gondolkodunk. Veszélyes percek ezek. Üdvösségünk nagy csatája nem akkor dől el, amikor fölfelé megyünk a Színeváltozás hegyére, nem is akkor, amikor fent vagyunk, hanem amikor lefelé jövünk.

Jesper_Olsen

Úgy kell élni, mintha szent lennék, és Isten azzá fog tenni engem. Úgy kell élni, mintha örök békesség lenne a lelkemben, és Isten megadja a békességet.

Jesper_Olsen

Ami kegyelem (Istentől kapott ajándék, ami igazán az öröm forrása) az életünkben, az mindig feladat is. Minél nagyobb kegyelem, annál nagyobb feladat.

Jesper_Olsen

Nem a szenvedésre kell figyelni a keresztúton, hanem a szeretetre.

Jesper_Olsen

A legrafináltabb kísértések egyike: az állandó kísértés a jó cselekedetekre.

Kapcsolódó szócikkek: kísértés
Jesper_Olsen

ha rendszeresen valami fontosabbá válik, mint a figyelmes imádság, akkor az a valami bálvány.

Jesper_Olsen

Hinni annyi, mint az egyszer meglátott végső valóságra építeni az életemet. Istenhívőnek lenni annyi, mint remélni Istenben úgy, hogy a reménykedésnek semmi más alapja nincs, csak maga Isten.

Jesper_Olsen

A béke ugyanis nem más, mint két ellentétesnek az összhangja.