Jézus ​33 szava 2 csillagozás

Barsi Balázs: Jézus 33 szava

Jézus harminchárom szava, melyről ebben a könyvben elmélkedünk, utal az Úr Jézus földi életének harminchárom esztendejére, és átfogja emberi testben való jelenlétének egész idejét születésétől a názáreti éveken és a pusztai megkísértésen át nyilvános működéséig, illetve a Getszemáni kertben való vérrel verítékezésétől kezdve kínszenvedésén, kereszthalálán és feltámadásán át a dicsőséges mennybemenetelig. E harminchárom szó mindegyike azt nyilatkoztatja ki, hogy Jézus Krisztus maga a szó, az isteni Üzenet, és hogy az a küldetésünk, hogy vele egy életet élve mi is élő üzenetté váljunk kortársaink számára. (Barsi Balázs)

Eredeti megjelenés éve: 2012

Magánkiadás, Kecskemét, 2012

molke P>!

Nem elég egyszer-egyszer megrendülni Isten csodálatos művei láttán, hanem ki kell alakítani a csendes, hétköznapi megrendültség állapotát […]

28. szó: „Hát nem ezeket kellett elszenvednie a Messiásnak, hogy bemehessen dicsőségébe?” (Lk 24,26); 113.oldal

molke P>!

A hit belső látás, mely nem kevésbé reális és biztos, mint a külső. Így látjuk meg belső szemünkkel a dolgok összefüggéseit, így látjuk meg valakinek a szeretetét. Mit használna nekünk, ha egy fedél alatt laknánk valakivel, de nem ismernénk fel, nem „látnánk”, hogy szeret bennünket? Mit használna nekünk, ha ugyan látnánk Jézust testi szemünkkel, de nem ismernénk fel, hogy ő a Feltámadott, az Isten örökkévaló Fia?

29. szó „Boldogok, akik nem láttak, mégis hisznek” (Jn 20,29); 116. oldal

molke P>!

Jézus tanításának lényege az a kapcsolat Isten és ember között, mely benne magában áll fenn. Ilyet egyetlen vallásalapító sem tanított, mert egyikükkel sem érkezett el az Isten országa, egyedül csak Jézus Krisztussal. A vallások mind az igazságot, a fényt, az élet értelmét, természetfölötti célját keresik; Buddha, Lao-ce, Mohamed és a többiek keresték az utat, de egyikük sem volt maga az Út, próbálták megközelíteni az igazságot, de egyikük sem volt maga az Igazság, mindnyájan szomjaztak a végtelen, örök életre, de egyikük sem volt maga az Élet. Buddha neve azt jelenti: „megvilágosult”, Jézus viszont azt mondja magáról: „Én vagyok a világ világossága. Aki követ engem, nem jár sötétségben, hanem övé lesz az
élet világossága.” (Jn 8,12)És mi azért hihetünk neki, mert egyetlen vallásalapító sem halt meg értünk és az egész világ üdvösségéért, egyedül csak Jézus.

12. szó: „Az idő betelt: elközelgett az Isten országa” (Mk 1,15); 54. oldal

molke P>!

Az Istentől kapott törvényhez úgy ragaszkodni, mint magához az Istenhez, ugyanakkor nem feledve, hogy a törvény nem Isten – ez a helyes vallásos magatartás, amelynek mintegy mellékesen kultúrát alakító ereje is van.

16. szó: „Nem azért jöttem, hogy a törvényt megszüntessem, hanem hogy beteljesítsem” (Mt 5,17); 66. oldal

molke P>!

Az utolsó óra is tartogathat számunkra kegyelmet, de ez nem ok arra, hogy halogassuk megtérésünket.

21. szó: „Bizony, mondom neked, még ma velem leszel a paradicsomban” (Lk 23,43); 89. oldal