Gyilkosokra ​vadászom (Jasper Dent 1.) 69 csillagozás

Barry Lyga: Gyilkosokra vadászom

Egy nap brutális kegyetlenséggel elkövetett gyilkosság híre kavarja fel az álmos kisváros, Lobo's Nod lakosságának mindennapjait. Egyesek úgy vélik, hogy az alma talán nem is esett olyan messze a fájától, és a történtekért a zárkózott, beilleszkedési nehézségekkel küzdő fiú a felelős. Jazz a seriff határozott tiltása ellenére nyomozásba kezd, hogy megakadályozza a további gyilkosságokat, és hogy mindenkinek bebizonyítsa: ő nem olyan, mint az apja.
Mert ha sikerülne meggyőznie az embereket, talán végre ő maga is elhinné…

Eredeti megjelenés éve: 2012

Alexandra, Pécs, 2018
384 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634472001 · Fordította: P. Simon Attila

mankaolvas>!
Barry Lyga: Gyilkosokra vadászom

Szeretem, amikor gyerekek nyomoznak, volt már ilyen olvasásom, azonban itt sem értettem, hogy a seriff szánalomból vagy nem tudom miért hagyta, hogy nyomozzanak a szereplők. Belerondítottak a helyszínbe, bizonyítékokat hamisítottak vagy befolyásoltak, na mindegy. Emellett el sem tudom képzelni, milyen érzés lehet Jazz szerepében lenni, amikor avval kelsz és fekszel, hogy apád egy sorozatgyilkos. És csak az a gondolatod, hogy vajon te is az vagy-e, vagy csak a képzeleted szórakozik veled. Mondjuk azt gondolom, egy pszichológus vagy pszichiáter feladata lenne/lett volna ezt eldönteni, illetve hogy valaki “kényszerítse”, hogy a történtek után Jazz terápiára járjon… nem gondolom, hogy egy 17éves evvel egyedül meg tud küzdeni, sőt nem is kell neki!…

Benedek_Eszti>!
Barry Lyga: Gyilkosokra vadászom

A regényben nagyrészt Jaspert követhetjük nyomon. Az író főként az ő érzelmeit, gondolatait közvetíti felénk, ami segítséget nyújt nekünk abban, hogy egy kicsit mi is sorozatgyilkosként lássuk a világot. Ha pedig nem a tizenhét éves fiút követjük nyomon harmadik szemszögből, akkor az Impresszionistát láthatjuk, aki saját magának adott elnevezést.

Sokmindenre nem kaptunk választ és a könyv egy erős függővéggel zárult, így az olvasó biztos, hogy tűkön fog ülni a folytatásért. Miért lett Impresszionista a sorozatgyilkos, mi késztette erre? Hogyan és miért történhetett az a bizonyos dolog a könyv végén? Rengeteg minden kavarog az ember fejében mikor befejezi az utolsó oldalakat, az egyszer biztos.

Nagyon tetszett a regényben, hogy egyszerre volt hátborzongató, izgalmas és fiatalos. Igazi krimi elemek vegyültek egy ifjúsági regénybe, ami talán elérhetővé teszi, hogy a fiatalok is megkedveljék ezt a műfajt. A felkapott disztópikus és romantikus regények mellé kellenek a fiataloknak a thrillerek és a krimik, ez pedig egy nagyon jó példája annak, hogy milyen jót lehet alkotni ebben az ágazatban is.

Mint bevezető kötet azt kell hogy mondjam, engem megvett magának. Leginkább Dan Wells Nem vagyok sorozatgyilkos című regényéhez tudnám hasonlítani, így aki azt kedvelte, ezt is biztosan fogja. Egy igazi izgalmas és pont kellően hátborzongató young adult könyv, amit csak ajánlani tudok.

Bővebben: http://www.ahmagazin.com/konyvek/barry-lyga-gyilkosokra…

Szimirza>!
Barry Lyga: Gyilkosokra vadászom

Jó hangulatban lévén, bőkezűen csillagozok, habár eléggé közepesre sikeredett ez a történet, a vége főleg. Kezdő és nem teljes mértékben krimi rajongóknak ajánlanám inkább.

tizkicsikonyv>!
Barry Lyga: Gyilkosokra vadászom

Vannak azok a könyvek, amelyeket a lezárás, a végső „megoldás” miatt érdemes elolvasni, amely kárpótol az esetleges vontatottságáért is, továbbá vannak olyanok, amelyeket végig imádunk olvasni, de a lezárás mégsem üt akkorát. És vannak azok, amelyeket az első oldaltól az utolsóig imádunk – nyilván ez utóbbi a legideálisabb. Nos, a Gyilkosokra vadászom számomra a nagyon élvezem, de a vége sajnos nem üt akkorát kategóriába tartozik. Ezzel együtt tökéletesen elérte, hogy izgatottan várjam a következő részét.

Bővebben itt: https://tizkicsikonyv.blogspot.com/2018/09/gyilkosokra-…

Nana92>!
Barry Lyga: Gyilkosokra vadászom

Megint egy olyan könyv, amiről mindig is tudtam, hogy létezik, de sose olvastam el, hogy miről szól. Milyen rosszul is tettem. Az első kb. 50 oldalon azt éreztem, hogy jó, jó, de történjen már valami. És történt. Annyira, hogy majdnem éjjel 2-ig olvastam, mert nem bírtam letenni. Ha nem 90 oldal van még hátra, nekem meg kb. már csak az egyik szemem nyitva, de az is csak félig, akkor tuti, hogy egy az egybe bedarálom. És most én mit kezdek addig, amíg a folytatás a kezembe nem kerül?

Barbár>!
Barry Lyga: Gyilkosokra vadászom

Jazz egy sorozatgyilkos fiaként felcsap amatőr nyomozónak gyilkossági szakágazatban. Ebből csak jó sülhet ki. Némi inspirációt adhatott Dan Wells: Nem vagyok sorozatgyilkos c. trilógiája, de ezzel a hasonlóságnak vége, legfeljebb annyi, hogy ez is trilógia lesz, és ez is sikerre van ítélve. Az író nagy beleérzéssel ábrázolja egy éles eszű, hátrányos helyzetű 17 éves kamasz helyzetét, akinek a nyomozás mellett jut ideje a barátjára és a szerelmére is, ám a tanulásról kevés szó esik. Izgalmas cselekmény, jól megrajzolt karakterek valószínűsítik, hogy a folytatás sem fog csalódást okozni.

KGabriel>!

Nem volt rossz.
Jazz egy sorozatgyilkos fia, aki mindenáron bizonyítani akarja a város lakóinak és saját magának, hogy nem jár és nem is fog apja nyomdokaiban lépkedni. A nyomozóknak akar segíteni felgöngyölíteni egy gyilkosságsorozatot. Jó a történet, a karakterek jól vannak megírva. Viszont Jazz karaktere nem nagyon fejlődik. Dúl benne a harc, és bár a külvilág számára a gyilkos fia a barátai tudják, hogy ő egy jó ember. Egy idő után ebből az önsajnálatból és önsanyargatásból sok volt. Az író sokszor ismételte önmagát. Ezen kívül volt pár számomra kevésbé hiteles része a történetnek. Jazz és társai szinte gyerek fejjel nyomoznak, a gyilkosság helyszínét összetapossák, bizonyítékot tesznek zsebre. Mindezek ellenére a vezető nyomozó egy idő után beavatja Jazzt a nyomozás menetébe. Végül a gyilkost elfogják, persze a 17 éves tinik. Ezzel vége is lehetne a történetnek, de számomra innentől kezd csak izgalmas lenni. Ugyanis Jazz apja megszökik a börtönből, és ez a végkifejlet szerintem feldobta a könyv egészét. Ezzel kíváncsivá tett, miként alakul majd a folytatás. Jó húzás volt az írótól.
Ezért jár egy csillaggal több.

Veronika_Szakács>!
Barry Lyga: Gyilkosokra vadászom

Kimondottan szórakoztatónak találtam Jazz belső világát, ezért sokkal bőkezűbben csillagozok, mint tenném, ha objektív próbálnék lenni. Mert igaz, ami igaz. Kriminek gyenge, thrillernek túlságosan vicces. Nehéz lenne meghatároznom a zsánert, amiben íródott, mégis azt kell mondanom, hogy olyan YA dramedy, amit a vegyes értékelések ellenére is várakozással telve vettem kézbe, és aminek az utolsó oldalára érve már nyúltam is a második kötetért, hogy tudjam, miként folytatódik a történet.
Vannak abszolút 5 csillagos jelenetei, és igazán remek részei, néhol azonban kicsit hihetetlenné, és ezáltal hiteltelenné válik.
Mivel maga a sztori rövid időt ölel fel, engem nem zavart, hogy Jazz a könyv elején és a végén pontosan ugyanott tartott emocionálisan, és nem történt konkrét „karakterfejlődés”. (Bár ez sem igaz, mert az, hogy spoiler szerintem komoly lépés, és nagyon is szükséges volt, mert ennek révén mozdult el a holtpontról a karakter. Innentől kevesebb kétsége van, és sokkal pontosabban tudja definiálni magát.)
Nagyon szimpatikus volt Howie, tetszett Nagyi karakterének összetettsége, és a betegségének hiteles (és szórakoztató) ábrázolása (mert a valóságban ez minden lenne, csak nem szórakoztató). Kedveltem a kissé balga G. Williamet, és azt, hogy a megbízhatatlan narrátor, vagyis Jazz szemén át nézve mindenkiről torzított képet látunk, ezért mindenkivel kapcsolatban érnek / érhetnek minket meglepetések.

Rocska1918 P>!
Barry Lyga: Gyilkosokra vadászom

Nehezen indult a kapcsolatom ezzel a könyvvel. Volt hogy pár oldal után meguntam és inkább leraktam, többször megfordult a fejemben, hogy félbehagyom, de valami mindig vitte tovább a kezem, aminek nagyon örülök. A történet feléig elég lassan haladtak előre az események, de a könyv utolsó 25-30%-ba hatalmas csavarokat tett az író, amiért megbocsátottam neki a kezdeti tötymörgést. Végezetül csak annyit, remélem a trilógia többi része is érkezik majd magyarul, mert kár lenne itt abbahagyja.

jszentgroti>!
Barry Lyga: Gyilkosokra vadászom

Magyarul a sorozatnak csak ez az egy része jelent meg eddig, de hajlandó vagyok megtanulni rendesen angolul, hogy elolvashassama többi részt is. Eskü.

Mindig is szerettem a krimiket (is), és nagy kedvenc volt a Gyilkos elmék c. sorozat is, szóval nagyon érdekes volt elolvasni, hogyan tud felállítani egy profilt egy olyan ember, akit egyébként úgy neveltek, hogy sorozatgyilkos legyen.
(Azért azt hozzátenném, hogy tetszik a könyv alapsztorija, de azért jó, hogy ez csak egy könyv.)

mate55>!

– Minél többet aggódsz valami miatt, annál rosszabb lesz.

Near>!

Az igaz barát pedig onnan ismerszik meg, hogy veled tart, amikor be kell surrannod egy halottasházba.

mate55>!

Amikor Jazz a városon kívül elterülő mezőhöz ért, már sárga rendőrségi szalag volt mindenütt, ami karótól karóig feszülve részeges, dülöngélő vonalú hatszöget rajzolt ki.

Anita05>!

– Ki vagyok én? Megmondom neked! Én vagyok a helyi pszichopata, és ha nem mented meg a legjobb barátom életét, mindenkit levadászok, aki csak számított neked életedben, és végignézetem veled, ahogy olyat csinálok velük, hogy a végén azért könyörögsz majd, hogy öljem meg őket. Ez vagyok én.

ŁeiŁa>!

– Ez igen! – Howie diadalmasan emelte levegőbe az öklét, majd észbe kapott, hogy egy sorozatgyilkos keze munkáját ünnepli. – Úgy értem, „ez igen", amiért igazad volt, nem pedig „ez igen", amiért.. igazad.. volt..

ValerinLanz P>!

– A bárányok elhallgattak már, Clarice? – kérdezte hirtelen Howie, tökéletesen utánozva Hannibal Lectert.

Kapcsolódó szócikkek: Hannibal Lecter
ValerinLanz P>!

– […] Amikor holttestet cipelsz, akkor a dombon fel vagy le akarod cipelni?
– Személy szerint? – kérdezte Howie. – Általában lefelé viszem az összes holttestet. Könnyebb a hátnak.

nodael>!

Néha a remény lehet a legijesztőbb dolog a világon.

McCarthy>!

…és Lobo's Nodban az emberek tudják, hogyan kell egyet meg egyet összeadni: minden alkalommal arra jutnak, hogy kettő.

ValerinLanz P>!

[…] A gyilkos nem Bunyós Pityu, aki elverte a csaját, aztán otthagyta meghalni.

Jasper Dent sorozat · Összehasonlítás