Java 4 csillagozás

Barry Burd: Java Barry Burd: Java

Tehát, ha használni szeretnéd a Javát, és szeretnél a szakembereknek szóló, szokásos könyvektől eltérő olvasmányt, akkor már el is kezdheted olvasni a Tantusz könyvek Java kötetét.”
„Nem kell a Windows, UNIX vagy Macintosh „kiemelt” felhasználójának lenned, de el kell tudnod indítani egy programot, megtalálni vagy berakni egy állományt a megfelelő könyvtárba stb. Az idő legnagyobb részében, amikor a könyvben lévő anyagot gyakorlod, kódokat fogsz gépelni a billentyűzeteden, nem pedig az egeret mozgatni és nyomogatni.”
Végül minden olvasó eljuthat odáig, hogy önállóan tudjon Java programot írni.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Tantusz

Taramix, Budapest, 2017
504 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155186523 · Fordította: Gonda László
Panem, Budapest, 2012
398 oldal · ISBN: 9789635455348 · Fordította: Gonda László

Macooka>!
Barry Burd: Java

Az a jó ebben a könyvben, hogy egyhuzamban olvasva sem száraz és még akkor is szórakoztató marad, ha már 4 egész órája görnyedek fölötte. Teljesen az alapoktól magyarázza el a Java programozás mikéntjeit, és eljut egy olyan szintre, hogy egész tisztességes programocskát tudsz írni. Persze profiknak már semmi újdonságot nem mond (gyanítom), azért a szemléletes példák és a jó poénok miatt érdemes nekik is a kezükbe venni.
Sajnos villám módban kellett rajta végigsöpörnöm, így gyakorlatba nem sikerült átültetni a tanultakat. Viszont még nekem, a vegyészpalántának is nagy kedvet csinált ahhoz, hogy újra belemélyedjek a könyvbe és még jobban megismerjem a Java-t.
Ha a holnapi vizsgámon jó jegyet kapok, akkor megkapja a maradék fél csillagot is. :D

Thomas_Benko>!
Barry Burd: Java

Tanárként azt mondom: ilyen a jó tankönyv. Egy hét alatt abszolváltam belőle a nyelv alapjait annyira, hogy önállóan is meg tudjak állni a lábamon. Vidám, ötletes, humoros, bugyuta (de nem gügye) poénok. Élmény volt olvasni, és késztetést éreztem arra, hogy olvassam tovább, tanuljak belőle.

Liliane>!

A Java elég gyakran beszél magában. A pszichiáterek már dolgoznak a problémán.

Shaph>!

Te egy ember vagy. (Az biztos, hogy minden szabály alól vannak kivételek. (…)

Kathy Sierra – Bert Bates: Agyhullám: Java
Angster Erzsébet: Objektumorientált tervezés és programozás 2.
Brian Goetz – Tim Peierls – Joshua Bloch – Joseph Bowbeer – David Holmes – Doug Lea: Párhuzamos Java-programozás a gyakorlatban
Kotsis Domokos – Légrádi Gábor – Nagy Gergely – Szénási Sándor: Többnyelvű programozástechnika
Antal Margit: Objektumorientált programozás
Peter J. DePasquale: Java zsebkönyv
Angster Erzsébet: Objektumorientált tervezés és programozás 1.
Daniel J. Berg – Steven J. Fritzinger: Java felsőfokon
Balogh Péter – Berényi Zsolt – Dévai István – Imre Gábor – Soós István – Tóthfalussy Balázs: Szoftverfejlesztés Java EE platformon
Joshua Bloch: Hatékony Java