Antiizgulin 11 csillagozás

Egyedülálló módszer – a lámpaláz legyőzhető
Barkó Judit: Antiizgulin

Barkó Judit – 20 évig a Duna Televízió szerkesztő-műsorvezetője, kommunikációs mentor, az antiizgulin megalkotója

A lámpaláz leküzdését segítő módszer megszabadít a nyilvános szerepléstől való félelemtől; legyen szó vizsgáról, prezentációról, riportról, állásinterjúról, vagy bármilyen, az egyén számára téttel járó helyzetről.

Saxum, Budapest, 2016

fülcimpa>!

Barkó Judit: Antiizgulin Egyedülálló módszer – a lámpaláz legyőzhető

Ah, semmi különös. Aranyos stílusban van írva, de ha ebből akarod rendbe rakni a beteges izgalmi állapotod, nem fogsz sikerrel járni. Ahhoz személyes beszélgetés szükséges a szerzővel, vagy más szakemberrel.
Egyébként az izgalom ott van mindenkiben, különböző erősséggel. Ovis korom óta színpadon vagyok és a mai napig izgulok. Akár szóló, akár csoport, akár nagy zenekar. A produkció miatt. Hogy szép legyen, jól sikerüljön. Az nagy baromság, hogyha felkészülsz, nincs izgalom. Kell lennie! Azt szoktam mondani, aki nem izgul, azt nem érdekli amit tesz.
Sokszor és sokat kell beszélnem emberek előtt. Akkor is izgulok. Azt mondják nem látszik. Persze én úgy érzem, hogy kezem-lábam és beszédhangom is remeg… aztán van egy pont, amikor elmondhatatlanul élvezni kezdem és gyönyörködök a hangomban :)

TitokMondó>!

Barkó Judit: Antiizgulin Egyedülálló módszer – a lámpaláz legyőzhető

Sok jó dolog van benne. Miután én inkább kiváncsi voltam, mint izgulós, nem annyira talált be a mondanivalója.
Viszont. Jó a stílusa, önismeretre tanít, támogat és vannak benne sztorik, amik hitelesebbé teszik. Szóval olvassátok!

Lovebooks>!

Barkó Judit: Antiizgulin Egyedülálló módszer – a lámpaláz legyőzhető

Ajánlom mindazoknak ezt a könyvet, akiknek bármilyen helyzetben lámpalázuk van, amit nem tudnak leküzdeni!
Ez a könyv, Barkó Judit szavaival, tanácsaival maga a csoda. Igazi segítség, ha hamar, gyorsan szeretnénk megszabadulni a minket kínzó lámpaláztól.
spoiler spoiler Ezáltal még hitelesebb a módszer, hihetőbbek a leírtak, hiszen magunk is olvashatjuk, milyen sok embernek segített már. spoiler
A legjobb az egészben, hogy ez a kis könyv szinte mindig nálunk lehet, a legtöbb táskába belefér, igazi kincs.

Peni>!

Barkó Judit: Antiizgulin Egyedülálló módszer – a lámpaláz legyőzhető

„ Olyan módszert állítottam össze, amiben egyáltalán nem kell hinned, csak végig kell vinned, és működik.”

Néha képesek vagyunk 'túlizgulni' dolgokat, nálam ez az írásbeli érettségik előtt jött elő, és szinte már fejfájásba csapott át. Tipikus vizsgadrukk.
A középfokú szóbeliket megelőző este került először a kezembe a könyv, és habár ekkor szinte már tét nélkül vizsgáztam, de részben talán ennek a könyvnek is köszönhetem azt a higgadtságot és önbizalmat ami másnap jellemzett. spoiler
Maga a könyv rövidke olvasmány, javarészt triviális dolgokkal találkozhat az olvasó, mégis könyv formában, más 'tollából' hihetőbbnek, meggyőzőbbnek tűnik a „praxis”.
A lényeges tartalom 6-7 oldalban összesűríthető, mellé kapunk egy kis személyes vonatkozást, háttérstoryt és egyéb mellékes információkat. Majd a könyv végén mások véleményéről is olvashatunk, ha még mindig szkeptikusak lennénk, na meg persze valamivel még meg kellett tölteni azt a maradék 10 oldalt.. Személyes kedvenceim a táplálkozási tippek, az imagináció és a légzéstechnika. Egyszerelolvasós.

marta_melyi>!

Barkó Judit: Antiizgulin Egyedülálló módszer – a lámpaláz legyőzhető

Érdekes tippek és ez a tréningszerű gyorstalpaló is hasznosnak tűnik.
Biztosan alkalmazni fogom a trükköket, és akkor kiderül, hogy nálam mennyire válik be.
(Csak ne lennék ennyire izgulós!)

Aemitta>!

Barkó Judit: Antiizgulin Egyedülálló módszer – a lámpaláz legyőzhető

nekem a könyvben nagyon tetszett a „póktechnika”, és régi-új felfedezés volt, hogyha a beszélgetőpartner szeme közti pontra fókuszálok, akkor kevésbé jövök zavarba, és az illető is úgy érzi, hogy minden figyelmem rá irányul. Kár, hogy nem pár héttel korábban olvastam, vizsgaidőszakban bevethettem volna ezt a módszert.

Lyanna P>!

Barkó Judit: Antiizgulin Egyedülálló módszer – a lámpaláz legyőzhető

A szerző előadására nem tudtam elmenni de mivel nagyon érdekelt a téma ezért elolvastam a könyvét. Az első benyomásom az volt, hogy meglepően rövid. Később rájöttem, hogy a könyvnek nem az a funkciója, hogy ténylegesen megtanítson bennünket arra, hogy hogyan küzdjük le a lámpalázat hanem inkább „prospektusként” szolgál. Ennek ellenére hasznos tanácsokkal látja el az olvasót, kézen fog és elindít egy úton.

Dorcsa19>!

Barkó Judit: Antiizgulin Egyedülálló módszer – a lámpaláz legyőzhető

2019-ben volt alkalmam meghallgatni az Antiizgulin előadását és így közel két év után olvastam el a könyvét. Szerintem nagyon hasznos tippek vannak benne, az előadással együtt igen sokat adott nekem, igyekszem a mindennapjaimba is beépíteni ezeket az apró technikákat.

Lione IP>!

Mindenre van példa a világon, csak Rád nincs.

Peni>!

Dana Carney és Amy Cuddy a Berkeley Egyetem társadalomkutatói azt bizonyították, hogy a test képes visszahatni az elmére.

A kutatás azt bizonyította, hogy pusztán két perc tudatos, akaratlagos domináns testtartás szignifikáns különbséget hoz az említett hormonok szintjében. Tehát csökken a kortizol, és növekszik a tesztoszteron.

Kapcsolódó szócikkek: kortizol · tesztoszteron
Lovebooks>!

Egyáltalán nem baj, ha izgulsz, hiszen a tét, a lehetőség izgalommal jár. Ha ez az izgalom nem csökkenti a teljesítményed, nem érzed magad rosszul tőle, akkor nincs teendő; csak öröm, hogy van benned vágy, motiváció, cél, ami hajt előre.
A motivált ember mindig siker felé tart.