Csak ​a zene 3 csillagozás

Bari Máriusz – Bevíz Mihály – Flór Gábor – Gayer Ferenc – Géczi Zoltán – Lógó Attila – Mucsányi Gábor – Najmányi László – Ongjerth Dávid – Pelyhes Gábor: Csak a zene

Nehéz, ám rendkívül kellemes feladatra vállalkoztunk, midőn könyvet készítettünk a könnyűzene történetéről. Tekintettel a téma szerteágazó mivoltára és a terjedelem korlátaira, a teljesség igénye helyett arra törekedtünk, hogy valamennyi fontos műfaj képviseltesse magát, hogy felsorakoztassuk a legjelentősebb művészeket, illetve a legérdekesebb tudnivalókat.
A könyv megírását zenészek és gyűjtők, az adott műfajok értő ismerői, még inkább művelői vállalták fel.

Szalay, Kisújszállás, 2009

Lexen>!

Tinédzserként gyűjtöttem a könyveket a (rock)zene történetéről. Ezt a könyvet egy közértben láttam meg a pénztárnál, és megvet(et)tem. Őszintén szólva sokkal jobb könyvek is vannak a gyűjteményemben. Semmi mást nem tesz, csak bemutat zenészeket, előadókat. Igazából összefüggéseket, zenei irányzatokat nem tárgyal mélyen. Aki előtte olvasta Jávorszky Béla Szilárd és Sebők János rocktörténetét (akkor még nem jelent meg minden rész), az nagyon hiányosnak fogja találni. Aki viszont életében nem hallott még Louis Armstrongról, annak informatív lesz. Előnye, hogy több műfajt tárgyal, a pop és rap terepén voltak (akkor még) számomra újdonságai. Zenetörténet iránt nem elmélyülten érdeklődő tinédzsereknek való, akik alapműveltséget szeretnének magukra szedni.