Karsztbauxitok 0 csillagozás

Bauxittelepek karbonátos kőzeteken
Bárdossy György: Karsztbauxitok

Hazánk ​a szocialista tábor és egész Európa egyik legjelentősebb bauxittermelő országa. Telegdi Róth Károly és Vadász Elemér úttörő munkássága nyomán geológusaink egész sora foglalkozik a bauxit felkutatásával és tudományos vizsgálatával. eredményeik jelentős nemzetközi elismerést vívtak ki.
Vadász Elemér 1951-ben megjelent Bauxitföldtan című műve óta rengeteg új adat és információ halmozódott fel, ami indokolttá tette egy újabb összefoglalás megírását. Munkámat a karsztbauxitokra korlátoztam, mert hazánk bauxittelepei is ebbe a csoportba tartoznak, azonkívül a lateritbauxitokra vonatkozó ismereteink még jóval hézagosabbak.
Földünk összes karsztbauxit-területének részletes leírása több kötetes monográfiát tenne ki és nagy terjedelme éppen az összefüggések felismerését nehezítené meg. Ezért elsősorban a bauxitterületek összehasonlítására törekedtem, ahol lehetett mennyiségi alapon, a matematikai statisztika ismert módszereivel. Ez a mennyiségi adatfeldolgozás és… (tovább)

Akadémiai, Budapest, 1977

Fehér Béla (szerk.): Az ásványok vonzásában
Toborffy Zoltán: A csillámok
Gáll Tímea: Kölcsönkért kovász
Krähling Edit (szerk.): Árnyékban éles fény vagy
Csikász Lajos: Arany és vér
Bernáth József: Így főz Bernáth József stílusosan, lezseren
Bernard Dumpleton – Anne Gatti – Anna Grayson – Derek Hall – Tim Healey – Tim O'Hagan – Peter Leek – John Man – Antony Mason – Geoffrey Sherlock – Keith Spence – Jill Steed: Varázslatos Föld körüli utazás
Kovalovszky Miklós – Juhász József – Szőke István – O. Nagy Gábor: Magyar értelmező kéziszótár
Csikász Lajos: Az utolsó oroszlánkölyök
Csikász Lajos: Haragvó liliomok