Kishúgom ​született 18 csillagozás

Barbro Lindgren: Kishúgom született

"- Mit gondolsz, miért nőtt meg ennyire a hasikám? – kérdezi Kallét anyukája.
– Biztosan túl sokat ettél – vélekedik Kalle.
– Szó sincs róla, nem ettem túl sokat.
– Akkor hát miért lettél ennyire kövér? – csodálkozik a kisfiiú.
– Azért, mert egy kisbaba rejtőzik benne – árulja el a titkot anyukája. Kalle meglepődik. Erre aztán sohasem gondolt volna.
– Mit szeretnél inkább, kishugit vagy kisöcsikét? – kérdezi anyukája.
– Én öcsit akarok, akivel azután futballozhatnánk – válaszolja Kalle."
Néhány hét múlva megszületik – Marika. Kalle eleinte nagyon megértő, azután nagyon gonosz lesz anyukájához és Marikához, hiszen a kishúg olykor fontosabb személyiség, mint az ötéves kisfiú. Nehéz időszak ez Kalle számára, de amikor Marika először szólítja a nevén, olyan elégedett és boldog lesz, mint eddig még soha.

Móra, Budapest, 1982
40 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631127583 · Fordította: Zimborás Gabriella · Illusztrálta: Kovács Péter

Karcsika>!
Barbro Lindgren: Kishúgom született

Nagyon aranyos kis regény, gyönyörű illusztrációkkal.
Röviden bemutatja egy kisbaba fejlődését és néhány aranyos kiegészítést is ad az alapkoncepcióhoz. Anyukám bátyja kapta amikor anya született, utána pedig én is megkaptam amikor a húgom jött a világra. Nem mondom, hogy ez teljesen felkészített egy kistesó születésére, de én sokkal jobban fogadtam a testvéreim érkezését, mint Kalle.

tgorsy>!
Barbro Lindgren: Kishúgom született

Nem tudom hogy került a még nem olvasott könyveim közé, de ha már ott volt elolvastam. Újra. Jól esett.
Különösen tetszettek a gyerekeim illusztrációi: :)))

lauranne>!
Barbro Lindgren: Kishúgom született

Kedves könyv, kedves szereplőkkel, hihetően nem szuper anyuval. A könyvtári állomány ellenőrzése során bukkantam rá, gyorsan ki el is olvastam.

dianna76 P>!
Barbro Lindgren: Kishúgom született

Kedves könyv, de hasonló témában olvastam már jobbakat, „érdekfeszítőbbeket”.
Ha a könyv megjelenésének évét nézzük, akkor persze rendben van. Manapság viszont nem elégíti ki teljesen a gyermeki kíváncsiságot a gyermekszületésről.
Lehet, hogy igazából nem is ez volt az írónő célja? A baba fejlődéséről mindenesetre megfelelő képet ad. A testvéri féltékenység megjelenése pozitívum, csak kicsit ijesztő volt a „tegyük ki a tesódat” szöveg. Attól a résztől, amikor Kalle sapkát vesz a kishúgának, hát…. elolvadok!
Az illusztrációk – mind formailag, mind színvilágot tekintve – nagyon tetszettek.

Papírtigris>!
Barbro Lindgren: Kishúgom született

A nővérem kapta, amikor én születtem, hát, ettől nem lett tőlem lelkesebb, de ez nem feltétlenül a könyv hibája. :) Most az én kisfiamnak érkezik kishúga, ha az Égiek is úgy akarják, és ezért újra elővettem a könyvet – hááát, találtam ennél pozitívabb kicsengésű kisbabavárós könyvet is… Úgyhogy egyelőre félreraktam. Az egészen különös, amikor az anyuka a nagytestvér kérésére, hogy szabaduljanak meg a kistesótól, mert túl sokat sír és nem túl szórakoztató, szót fogad és leviszi kistesót az utcára, és mondja, hogy akkor köszönjön el tőle. Azt hiszem, ezt én nem mertem volna soha kipróbálni..

PuPilla>!
Barbro Lindgren: Kishúgom született

A „nagy titok” nyomában lelkesen lapozgattam. :) Kedves könyv.

Riam>!
Barbro Lindgren: Kishúgom született

Édesanyámtól kaptam… Tündéri könyvecske… :) Gyerekfejjel nagyon szerettem… :)

Badiga>!
Barbro Lindgren: Kishúgom született

A Nővérem kapta ajándékba amikor én születtem, és kicsi koromban ő olvasott belőle nekem, azüóta megszereztem magamnak is!