Kozmikus ​csomagküldő szolgálat 8 csillagozás

Avagy mitől működnek a csodák?
Bärbel Mohr: Kozmikus csomagküldő szolgálat

Gondolataink, érzelmeink fajtája, minősége nagymértékben meghatározza és alakítja külső valóságunkat. Bármikor lehetőségünk van „megrendelni” az Univerzumtól álmaink társát, lakását, munkahelyét stb.
Bärbel Mohr e könyve többet foglalkozik a tudatos, hosszan ható megrendelésekkel, mint az egyszeri, bombasztikus sikerekkel. A tőle megszokott fesztelen és humoros stílusban írja le a rendelést elősegítő és nehezítő gondolatok, érzések fajtáit. Próbáld ki Te is!

Bioenergetic, Budapest, 2007
182 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639569843 · Fordította: Makra Júlia
Bioenergetic, Piliscsaba, 2005
182 oldal · ISBN: 9639569844 · Fordította: Makra Júlia

Bärbel Mohr: Kozmikus csomagküldő szolgálat

Bärbel Mohr: Kozmikus csomagküldő szolgálat Avagy mitől működnek a csodák?

A pszichológia és a művelődéstörténet mellett bizony az ezotéria is hatalmas szerepet játszik ebben a könyvben, ám ez nem riasszon el senkit sem az olvasástól. Hívhatjuk Kozmikus Csomagküldő Szolgálatnak vagy tudatos énnek és boldogságkeresésnek – a lényeg ugyanaz. Miről is szól tehát ez a könyv valójában?

A vonzás törvényéről, a gondolatok teremtő erejéről, az önismeret fontosságáról, a görcsösség elengedéséről, az ellazulásról, a véletlenekről, a sorsról vagy karmáról, a boldogság kereséséről – mindezt a pszichológia módszereivel és az ezotéria hangzatos példatörténeteivel. Mégis miért éri meg elolvasni akkor ezt a könyvet?

Egyrészt nagyon rövid és olvasmányos, másrészt maga Barbel Mohr sem veszi komolyan az egészet. Ez egy olyan könyv, ami tanácsot ad, de nem erőltet semmit, mindent ránk hagy valamilyen szinten. Itt nincsenek dogmák és szabályok, csak ötletek – ez pedig szerintem felettébb szimpatikus és ahogyan az író is mondja, vagy bejönnek a dolgok vagy nem, de egy próbát megér! Na én mentem rendelni…

Szanya>!

– Csak aztán eszedbe ne jusson másnap megint megrendelni ugyanazt! Ha a Quellénél rendelsz, akkor sem adod le ugyanazt a rendelést a következõ napon újra. Még azt hinnék, becsavarodtál, és nem küldenének semmit.

1. Armanitól a lecsókolbászig és vissza

Szanya>!

[…] nem a krokodil gonosz, ha felfalja azt, aki együtt pancsol vele, hanem az ember hülye.

3. fejezet - Ismerd meg önmagad!

Szanya>!

A problémákról nekem az a véleményem, hogy ahol fölbukkan egy, ott megoldásnak is lennie kell. Probléma megoldás nélkül ugyanúgy nem létezik, mint érme egyetlen oldallal. Hiszen az már nem érme volna. Nem létezne, s vele az az egyetlen oldala, nevezetesen a probléma sem. Számomra tehát egy probléma léte azt bizonyítja, hogy valahol megoldásnak is kell lennie.

8. fejezet - Ahol probléma van, ott megoldás is van

Szanya>!

A megvilágosodás nem szalad el. Az igazi ínyencek lépésrõl lépésre jutnak el odáig.

8. fejezet - Ahol probléma van, ott megoldás is van

Szanya>!

…bizonyos beképzelt problémák nem egyebek, mint a boldogság elszalasztott pillanatai.

10. fejezet - Hogyan legyen problémám?

Anó P>!

A megrendelésnek az a trükkje, hogy gyermeki bizalommal kell feladni, aztán többet nem is kell gondolni vele. Kézenfekvő, hogy kinél és mikor működnek kiváltképpen jól a megrendelések. Minden, amit lazán rendelünk, és nem érezzük úgy, hogy szükségünk lenne rá, rögtön teljesül. Minél elégedettebb valaki, és minél gyanútlanabbul adja fel a „próbarendelést”, annál gyorsabban szállítanak neki.

Anó P>!

A legnagyobb veszedelmet a negatív gondolatok és érzelmek jelentik. Legjobban tehát a saját negatív gondolatainktól kell félnünk, hiszen azok is valóságot teremtenek.

Anó P>!

Aztán Carsten (aki 250 km-re lakik tőlem) eljött látogatóba, és nekem eszembe jutott a rossz lelkiismeret, meg a szemrehányás, hogy nem tartom magam a saját receptemhez. Tehát megrendeltem: „Kedves Univerzum, ma érkezik Carsten. Kérlek, hogy még ma este küldjetek gyorsan 50 000 márkát!”
Semmi sem történt. De szerencsém volt: a jelek szerint Carsten is elfeledkezett az ügyről. Másnap este a konyhában ültünk, amikor csöngött a telefon. A 82 éves nénikém hívott. Valami tévéműsorról beszélt, ami az örökösödési adóról szólt, és hogy ő ebbe nem nyugszik bele. Úgyhogy ennek elkerülése végett, biztos, ami biztos, aznap át is utalt nekem 50 000 márkát! Majdnem elájultam, de mondhatom, Carsten is elég furcsán festett ennek hallatán. Gondolta ugyan, mondta, hogy menni fog ez nekem, de arra azért ő sem számított, hogy ilyen gyorsan.