Jobb ​kettesben! 12 csillagozás

Avagy hogyan találjuk meg az igazit
Bärbel Mohr: Jobb kettesben!

„…megtalálta a párját, és boldogan éltek, míg meg nem haltak…” igen ám, de miképpen?
Bärbel Mohr a korábbi sikerkönyveiből jól ismert, páratlanul humoros és magával ragadó stílusában írja le, hogyan válhatunk mi magunk valódi társsá vagy vonzó szeretővé ahelyett, hogy lehetetlen elképzeléseinket dédelgetve a mesebeli királyfira vagy királykisasszonyra várnák.
Megtanít szárnyakat adó erővé varázsolni a mindennapok talaján gyökerező, néha megfakultnak tűnő kapcsolatunkat.
Módszere, a hawaii ho’oponopono (magyarul: hoppolás), csupán vidám csevegésnek tűnik, mégis rendkívül hatékony önismereti technika, egyedülállók és párok számára egyaránt.

Eredeti cím: Zweisam statt einsam

Bioenergetic, Budapest, 2009
180 oldal · ISBN: 9789632910215 · Fordította: Makra Júlia

Bärbel Mohr: Jobb kettesben! Avagy hogyan találjuk meg az igazit

Találó könyv, de sok társához hasonlóan főleg akkor tud segíteni, ha már rájöttünk, hogy ez a téma is önmagunk megismerésével és megtalálásával kezdődik. Meglepő egyszerűséggel és humorral mondja ki még a bonyolult, sokszor fájdalmas igazságokat is. A könyv második felében bemutatott „hoppolás” (ho'ponopono) pedig annyira érdekes volt, hogy szeretnék vele komolyabban is megismerkedni (korábban már hallottam róla, de valami elvont hawaii misztikumnak tartottam).

Memécske>!

Bärbel Mohr: Jobb kettesben! Avagy hogyan találjuk meg az igazit

Tipikus önsegítő könyv :)
Nem elég egyszer elolvasni ahhoz, hogy valóban hatást is érjünk el, én most olvastam először, de még jópárszor el szeretném :)

Arabella>!

Bärbel Mohr: Jobb kettesben! Avagy hogyan találjuk meg az igazit

Szerintem ezt a könyvet egyszer nem elég elolvasni… Még jó, hogy már többször is fellapoztam :)

esőember>!

A szeretet csak akkor az igazi, ha szereti a hibákat is. Ahhoz, hogy a hibátlant szépnek lássam, nincs szükség szeretetre. Ami szép, az szép.

Purpur>!

Ha az illető nem szereti magát, mást sem tud szeretni. Ebből nem sül ki más, mint látszatkapcsolat egy tetszhalottal.

esőember>!

Néha azonban nem merjük megtenni a szükséges lépéseket, hiába hívogat kívánságunk tárgya: „itt vagyok„ fogadj el!” mint a békakirályos mesében: „Pfuj, ezt csókoljam meg?” Pedig csak akkor változik királyfivá, ha összeszeded a bátorságod, és megteszed. Bátornak kell lenned, hogy kiugorj a fészekből, és észrevedd, hogy tudsz repülni. Hogy belemenj egy olyan kapcsolatba, amely költözködéssel és az életkörülményeid teljes átalakulásával jár.

Purpur>!

Csakis akkor bukkanhatunk olyan emberekre, akik igazán szeretnek, ha megtanultuk szeretni magunkat, és engedjük, hogy mások is szeressenek minket.

Purpur>!

Azon fáradozunk, hogy takargassuk, milyenek vagyunk valójában, és közben csodálkozunk, hogy senki sem szeret minket olyannak, amilyenek valójában vagyunk. De hát honnan is tudhatnák, kit tisztelhetnek személyünkben, ha állandóan csak rejtőzködünk?

Purpur>!

…messze nem mindig a szülők tudják legjobban, hogy mivel tesznek jót felnőtt gyermeküknek!

Purpur>!

Ami nem szeretet, az titokban a szeretet utáni segélykiáltás.

Purpur>!

[…] az égvilágon semmi értelme új párt keresnie annak, aki nem képes a régivel boldogan élni – vagyis nem ismeri a boldog kapcsolat játékszabályait. Ez éppen olyan, mintha valaki szakkönyvet vásárolna, holott nem is tud olvasni.

Purpur>!

Szinte mindegy is, hol keresed a társaságot, vagy hogy keresed-e egyáltalán. A megfelelő társ szinte magától jelenik meg a látóteredben. Felbukkan, amint olyan tudati szintre jutsz, amelyen boldog lennél valakivel, aki olyan, mint te.

esőember>!

Eltart még egy ideig, amíg megtanulunk gondolatot olvasni és telepátiával kommunikálni. Addig is kénytelenek vagyunk beszélgetni.