Babilon ​csillaga 24 csillagozás

Barbara Wood: Babilon csillaga

Egy viharos éjszakán Candice Armstronghoz beállít egy ismeretlen, és elviszi öreg professzora, John Masters betegágyához. A haldokló a Babilon csillagát emlegeti, könyörög az ifjú régésznőnek, hogy keressen meg valamilyen rejtélyes kulcsot. Candice segítőtársa maga a professzor fia lesz, Glenn Masters, a szófukar nyomozó, akinek szintén megvan a maga titka.

Eredeti megjelenés éve: 2005

Móra, Budapest, 2007
368 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631182682 · Fordította: Sóvágó Katalin

Trixi>!
Barbara Wood: Babilon csillaga

Talán jobban tetszett volna, ha nem olvastam volna már tőle olyat, ami sokkal, de sokkal jobban tetszett.
Az Alexandriai kezdés reményt keltő volt, de utána úgy éreztem kissé belassul a történet. Pedig izgalmakban nem volt hiány. Gyilkosság, árulás, „kincskeresés”, stb. A történelmi kitekintésekből lehetett volna több, főleg Alaric grófból. Kifejezetten élveztem a magyar szálat (hogy mik vannak?) :D :D :D . Az események filmszerűen peregnek, emiatt élveztem a könyvet, de nem ütött akkorát, mint azok amiket eddig olvastam tőle.

Judyt IP>!
Barbara Wood: Babilon csillaga

Mondhatnám, hogy élveztem olvasni, de valójában olyan kommersznek éreztem, hogy erre nem lehet három csillagnál többet adni. :(((

Lissy>!

A lárma elnémult. Ám a csendben ismét megszólalt egy új hang, ezúttal egy Yeats nevű költőé, és halkan szavalta:

„S hogy szépséged és hulló mosolyodat
hányan szerették, hány hű s ál-barát
de változékony arcod bánatát
s zarándok lelked egy szeresse csak….”