Erdők, ​mezők patikája 9 csillagozás

A család, az orvos, a gyógynövények – együtt az egészségért
Barbara Theiss – Peter Theiss: Erdők, mezők patikája

„Medicus ​curat, natura sanat” (Az orvos kezel, a természet gyógyít) – vallotta már Hippokratész (Kr. e. 460-377), az ókor egyik legjelesebb orvosa.
S napjainkban a modern orvostudomány és a hagyományos természetgyógyászat valóban kölcsönösen kiegészíti egymást. Ebben a szellemben foglalkozik évtizedek óta a Theiss házaspár – a hazánkon kívül több mint 20 országban forgalmazott svédcseppek újrafelfedezője a – gyógynövények orvosi célú felhasználásával.
Dédanyáink számára alkalmazásuk még mindennapi esemény volt. Ám a fiatalabb nemzedéknek újra meg kell tanulnia, miként használja fel a természet gyógyító erőit, hogyan alkalmazza azokat a célnak megfelelően teaként, kenőcsként, kivonatként, fürdőként vagy inhalálószerként. Kezdő számára ez nem egyszerű dolog, segítő kézre van szüksége. Ezt a segítő kezet nyújtják Önnek, tisztelt Olvasó, a jelen könyv szerzői.
Nemcsak azt magyarázzák el közérthető nyelven, hogyan hatnak a gyógynövények, hanem számos gyakorlati… (tovább)

Eredeti cím: Gesünder leben mit Heilkräutern

Eredeti megjelenés éve: 1989

Microtrade, Eger
304 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638503505 · Fordította: Kemény Egonné, N. László Gabriella, Zahemszky László

Pnikolett>!
Barbara Theiss – Peter Theiss: Erdők, mezők patikája

Barbara Theiss – Peter Theiss: Erdők, mezők patikája A család, az orvos, a gyógynövények – együtt az egészségért

Kifejezetten hasznos kis könyv. Ezután jobban rá szeretnék szokni a gyógyteákra, mert esélyes, hogy lenne hatása, ha tényleg iszogatnék. Nekem kifejezetten főképp migrénes problémám van, amire egy-két tea keveréket mindenképp érdemes lenne kipróbálnom, mert sajnos hosszú évek óta én is a gyógyszert kapkodom be,ahelyett, hogy valami alternatív megoldást keresnék…

Niki4>!
Barbara Theiss – Peter Theiss: Erdők, mezők patikája

Nagyon szép könyv hasznos tanácsokkal

Ritaanya>!
Barbara Theiss – Peter Theiss: Erdők, mezők patikája

Minden családnak csak ajánlani tudom. Mindent, amit tudok a gyógynövényekről, ebből a könyvből tanultam meg. Minden lépést betartva, igazi gyógyító válik az emberből.