Őrizd ​az álmot! (Emma Harte-saga 2.) 31 csillagozás

Barbara Taylor Bradford: Őrizd az álmot! Barbara Taylor Bradford: Őrizd az álmot! Barbara Taylor Bradford: Őrizd az álmot!

Egy ​gazdag nő címmel jelent meg, Egy céltudatos asszony címmel adták a tévében Barbara Tylor Bradford trilógiájának első kötetét, amelynek folytatását tartja a kezében az olvasó.
Őrizd az álmot! Ezzel a felkiáltással adja tovább unokájának, Paulána a magasra emelt fáklyát, a felvirágoztatott Harte-birodalom vezetését Emma Harte, akiből nyolcvanéves korára Anglia legnépesebb, leggazdagabb, legsikeresebb családjának jótevője, bálványa és irányítója lett.
Unokái immáron huszonéves férfiak és nők, akik a legkülönbözőbb egzinsztenciális és érzelmi válságok átvészelésén fáradoznak. Vannak köztük jók és gonoszak, akik, ha nem is egyszerűen, de a regény végére mégiscsak elnyerik méltó jutalmukat, illetve büntetésüket.
Barbara Taylor Bradfrod regényében van születés, halál, válás, tragikus gyilkosság – egyszóval minden, ami az életben is előfordul, s amitől a hasonló gondokkal küszködő olvasóban feltámadhat a remény, hogy az ő szenvedéseit is megérdemelt boldogság váltja… (tovább)

Európa, Budapest, 2005
704 oldal · keménytáblás · ISBN: 9630777665 · Fordította: Sarlós Zsuzsa
Magyar Könyvklub, Budapest, 1996
668 oldal · keménytáblás · ISBN: 963548352X
Európa, Budapest, 1992
668 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630755025 · Fordította: Sarlós Zsuzsa

Nikolett0907 P>!
Barbara Taylor Bradford: Őrizd az álmot!

„Le kell küzdenie a benne tomboló dühöt. Fárasztó, túl sok energiát emészt fel – olyan energiát, amelyet másfelé, jobb célok felé kell irányítania. Emellett: a harag akadályozza az ésszerű, józan gondolkodást.”

Ez a történet már másképpen hatott rám, mint anno az első.
Míg az előző kötettől erőre kaptam és sokat gondoltam rá, itt már sajnos csak nyomaiban maradt ebből az érzésből.
A mostani történet, bár ugyanarról a családról mesél mégis teljesen más. Eltér, hiszen a generációk változnak. Most az unokáké a főszerep és a velük történtekről olvashattam.
Most nem szeretném részletesebben kifejteni miről is olvastam. Nosztalgiázásnak tökéletes volt, de úgy érzem, hogy ezzel el fogom engedni ezt a sorozatot.
Egy olvasásnak tökéletesen megfelelt.

Európa, Budapest, 2005
704 oldal · keménytáblás · ISBN: 9630777665 · Fordította: Sarlós Zsuzsa
Barbara Taylor Bradford: Őrizd az álmot!

Ez már kevésbé volt érdekfeszítő és mozgalmas, mint az első kötet.

Zsuzsi22>!
Barbara Taylor Bradford: Őrizd az álmot!

Az egyik kedvenc könyvem!Izgalmas,pörgős.Szerintem a sorozat legjobb része!

Sárhelyi_Erika I>!
Barbara Taylor Bradford: Őrizd az álmot!

Ó, az egész trilógiát olvastam, könnyek között, párna csücskit rágcsálva, egykori képzelt és valós fájdalmaimba burkolózva. Iszonyú jókat tudtam sírni az ilyen romantikus családregényeken :)

Sünike>!
Barbara Taylor Bradford: Őrizd az álmot!

Kedvenc, kedvenc, kedvenc! Ugyanolyan jó, mint a sorozat első kötete. Nagyon megszerettem Paulát.
És továbbra is imádtam Emmát és Blackiet. Mindkettejüket megsirattam.
Szuper volt, ahogy rengeteg munkával, jó megérzéssel és remek időzítéssel oly szép sikereket értek el az üzleti életben, és lépre csalták és megbüntették az ellenük áskálódókat.
Kedvenc részem az volt, ahol Emma családja körében felolvasta a végrendeletét.
Remélem, kiderül, mire kellett Emmának az a hatmillió dollár, ami miatt eladott egy csomó képet.

mazsolafa>!

Nem tehetünk kedvére mindig mindenkinek, tehát a legfontosabb, hogy légy hű magadhoz.

Kapcsolódó szócikkek: önazonosság
Papírtigris>!

Mindig azt mondta: felejtsd el a tegnapot, gondolj a holnapra; tervezd a jövőt, ne nézz hátra.

568. oldal, 44. fejezet (Európa, 1992)

Papírtigris>!

33. oldal, 3. fejezet (Európa, 1992)

Papírtigris>!

Döglött lovat nem érdemes korbácsolni. Emellett nem akarom, hogy elégedettséggel töltse el a tudat, hogy kellemetlen perceket szerzett nekünk. És még valami… a közömbösség erőteljes fegyver, ezért Mr. Crossról nem veszek tudomást.

70. oldal, 5. fejezet (Európa, 1992)

Papírtigris>!

Engem nem az irányít vagy nem irányít, ami velem történik, hanem az, ahogy erre válaszolok. Ez minden, amivel Isten törődik.
Keresztes Szent János

273. oldal, Második könyv - Az örökösnő (Európa, 1992)

mazsolafa>!

A jelen lévő laikusok kedvéért elmondom, hogy a horzsolás színe fokozatosan változik: vöröseskékből vagy sötétvörösből barnára, majd halványbarnára, azután sárgászöldre, és a gyógyulás utolsó stádiumában sárgára.

Papírtigris>!

Mosolyogva gondolta: az ördög általában megtalálja a rést a lustaság falán, úgyhogy nem ártana mielőbb kieszelni valamit, nehogy még bajba keveredjek.

9. oldal, 1. fejezet (Európa, 1992)

Papírtigris>!

Tapasztalatból tudta, hogy minél hosszabb az avatatlan kézbe került gyeplő, annál könnyebben válik hurokká.

13. oldal, 1. fejezet (Európa, 1992)

Light_House>!

Harmadik személy csak rossz házasságot rendíthet meg. Az erős kötelékek ellen tudnak állni minden külső befolyásnak.

Emma Harte-saga sorozat · Összehasonlítás