Más ​szív, más lélek 16 csillagozás

Barbara Taylor Bradford: Más szív, más lélek Barbara Taylor Bradford: Más szív, más lélek

Laura és Claire gyerekkori jó barátnők. Szüleik mindkettőjüket elhanyagolják, és Claire sokat vendégeskedik Laura nagyszüleinél. Barátságuk tartósnak bizonyul annak ellenére, hogy messzire sodorja őket egymástól az élet: Laura New Yorkban egy művészeti tanácsadó cég társtulajdonosa lesz, és házassága Douggal már-már mesébe illik. Claire egy párizsi művészeti folyóirat szerkesztője, s tönkrement házassága miatti boldogtalanságában a munkájának és Natasha nevű lányának szenteli minden idejét. Szépek, sikeresek és gazdagok, ám életük mégsem úgy alakul, ahogy várnánk. Minden bajt betetőzve megjelenik a halál, de aki életben marad és bátran helytáll, arra végül mégiscsak rámosolyog a szerencse.

Európa, Budapest, 2016
384 oldal · puhatáblás · ISBN: 9634053972 · Fordította: Dezsényi Katalin
Európa, Budapest, 2000
344 oldal · ISBN: 9630766760 · Fordította: Dezsényi Katalin

Tóth_Füle_Bernadett>!
Barbara Taylor Bradford: Más szív, más lélek

Nagyon meglepett, hogy ennek a könyvnek ilyen alacsony százalékon van az értékelése. Számomra ez egy igazán jó könyv, az én mércém szerint simán 90-95 %-os. Már a borítójába beleszerettem. És annak ellenére, hogy fanatikus thriller rajongónak tartom magam beszippantott már rögtön az elején. Igaz, nem egy S. King és nem rágtam tövig a körmöm izgalmamban, a cselekmény is eléggé kiszámítható volt, simán elolvastam volna egy éjszaka alatt – ha bírnák még a szemeim a több órán át tartó olvasást. Nagyon szépen megírt (tényleg szépirodalmi igényességgel írt-szerintem) és jó fordítású regény. Az aktuális problémákat boncolgatja, és azt tálalja, hogy élhet valaki gazdag, fényűző életet, ettől még neki is vannak problémái. Az első regényem volt az irónőtől, de biztosan nem az utolsó.

Vivien_Bálint>!
Barbara Taylor Bradford: Más szív, más lélek

Megindító, tipikus női regény téli bekuckózós delutánokra. Jók a háttértörténetek, a művészeti vonatkozások.

Roszka>!
Barbara Taylor Bradford: Más szív, más lélek

Barátság,rengeteg szeretet,és végül szerelem. Nekem nagyon tetszett,érdekes,kis történelemmel átitatva.